הורוביץ: בוחנים את המדיניות שלנו ובמידת הצורך אנחנו נתאים את ההנחיות
(צילום: טל שמעוני)

ירידה חדה במספרי המתחסנים במנה הראשונה והשלישית – ככל הנראה בשל הדיבורים על האפשרות ש"התו הירוק" יבוטל. רק 10,904 ישראלים קיבלו בימים ראשון עד רביעי את מנת החיסון הראשונה, זאת לעומת 32,966 מתחסנים במנה הזו בימים ראשון עד רביעי בשבוע שעבר. מדובר בירידה חדה מאוד של 67%. במקביל עדכן משרד הבריאות כי אתמול (רביעי) אובחנו 64,940 חיוביים לקורונה ובסך הכול אובחנו כ-715 אלף בני אדם כחיוביים לנגיף מתחילת חודש, עבור יותר מ-70 אלף מהם זו לא הייתה הפעם הראשונה שבה נדבקו.
על פי נתוני משרד הבריאות, בבתי החולים מאושפזים 1,680 חולי קורונה, 593 מהם במצב קשה. מדובר בעלייה לעומת המספר ביום שלישי. מאז פרוץ המגפה נפטרו בישראל 8,369 חולי קורונה - תשעה מהם ביום רביעי. מתחילת החודש נפטרו בישראל 117 חולי קורונה. יש לציין כי באחד התדרוכים של מנכ"ל משרד הבריאות, הפרופ' נחמן אש, החודש הזהיר כי "הגל הזה הוא גל האומקריון, אבל אנחנו מזהים שגם הדלתא מתפשט שוב. להערכנתו מרבית החולים הקשים נדבקו בדלתא".
3 צפייה בגלריה
חיסון הבוסטר הרביעי לצוותים רפואיים בבית החולים שיבא
חיסון הבוסטר הרביעי לצוותים רפואיים בבית החולים שיבא
צניחה במספר המתחסנים
(צילום: מוטי קמחי)
3 צפייה בגלריה
אילוס אילוסטרציה בדיקת בדיקה קורונה אנטיגן
אילוס אילוסטרציה בדיקת בדיקה קורונה אנטיגן
715 אלף חיוביים לקורונה מתחילת החודש
(צילום: AFP)
3 צפייה בגלריה
מחלקת קורונה בבילינסון
מחלקת קורונה בבילינסון
עלייה נוספת במספר החולים קשה - 593
(צילום: דוברות בילינסון)
ונחזור לחיסונים: בתחילת החודש היו כמה ימים שבהם התחסנו מעל 10,000 ישראלים ביום אחד במנה הראשונה, אבל בימים האחרונים המספרים נמוכים בהרבה ומזכירים את מספרי המתחסנים בסופי שבוע. אם או בלי קשר, הוריד משרד הבריאות לתחתית דף הנתונים שלו את המידע על אודות המתחסנים.
גם במנה השלישית של החיסון חלה ירידה חדה. בארבעת הימים הראשונים של השבוע קיבלו 23,376 ישראלים את המנה השלישית של החיסון, זאת לעומת 46,374 בימים ראשון עד רביעי בשבוע שעבר. מדובר בירידה של כ-50% במספר המתחסנים בבוסטר לעומת השבוע שעבר.
מתחילת החודש ועד יום רביעי התחסנו 112,413 ישראלים במנת החיסון הראשונה, רובם בני 5 עד 11, במנת החיסון הראשונה. מדובר בממוצע של 5,916 מתחסנים ביום. בתקופה זו קיבלו 165,561 ישראלים את מנת הבוסטר. מדובר בממוצע של מעט פחות מ-8,750 מתחסנים ביום.
לגבי החיסון הרביעי, שאותו החלו לתת ב-3 בינואר למבוגרים בני 60 ומעלה, עולה כי עד העדכון הערב התחסנו 586,144 ישראלים. לשם השוואה, ב-16 הימים הראשונים שבהם החלו לתת את החיסון השלישי – התחסנו יותר ממיליון ישראלים בחיסון זה. עם זאת, יש להדגיש כי בשלב מוקדם יחסית נפתח החיסון לגילים נוספים.