2 צפייה בגלריה
תקיפה בעזה
תקיפה בעזה
תקיפה בעזה, ארכיון
(צילום: AFP)
כלי טיס של חיל האוויר תקפו אמש (יום ראשון) יעדים של חמאס ברצועת עזה, בתגובה לירי שלוש הרקטות מוקדם יותר לעבר שטח ישראל. התקיפות התמקדו באזור שנמצא מזרחית לעיר עזה, לא רחוק ממעבר קרני.
מדובר צה"ל נמסר כי מסוקי קרב ומטוסי קרב תקפו תשתית תת-קרקעית של חמאס בצפון הרצועה. "ארגון הטרור חמאס נושא באחריות לנעשה ברצועת עזה וממנה, והוא יישא בהשלכות לפעולות הטרור נגד אזרחי ישראל", נכתב בהודעה שפורסמה.
שתי רקטות ששוגרו מהרצועה התפוצצו בשטח פתוח במועצה האזורים שדות נגב. רקטה נוספת שנורתה לעבר שער הנגב יורטה על ידי כיפת ברזל. לא היו נפגעים.
האזעקה הראשונה נשמעה אתמול בשעה 19:10 ביישובים כפר מימון, תושיה ועלומים, ונשמעו פיצוצים באזור. כעבור שעה בדיוק, ב-20:10, נשמעה אזעקה גם ביישובים מפלסים, ניר עם וכפר עזה שבמועצה האזורית בשער הנגב.
2 צפייה בגלריה
רקטות משוגרות מרצועת עזה לעבר ישראל
רקטות משוגרות מרצועת עזה לעבר ישראל
רקטות משוגרות מרצועת עזה לעבר ישראל.ארכיון
(צילום: EPA)
תמיר עידאן, ראש מועצה האזורית שדות נגב, התייחס לירי ואמר כי "ירי הרקטות בוצע לעבר שטחים פתוחים במועצה, אך יש לזכור שהאזעקות אשר נשמעו ברחבי היישובים שיבשו את שגרת יומם של התושבים וביניהם גם ילדים שנמצאים בחופשה. בשנים האחרונות תושבי עוטף עזה סבלו מאזעקות והפרחת בלונים חדשות לבקרים ואנו מצפים שחידוש הירי שבוצע בשעה האחרונה יענה במכה נגדית במטרה להבהיר לאויבנו שלא נסבול ירי נוסף".
בשבוע שעבר שיגרו הזרועות הצבאיות בעזה מטח רקטות לעבר הים, במטרה לאותת לישראל על כוונותיהן אם זו תוציא לפועל סיפוח של שטחים ביהודה ושומרון.
ביום שישי לפני שבוע אירעו שיגורים נוספים לעבר העוטף, וכלי טיס של חיל האוויר תקף בתגובה יעדים ברצועת עזה. מקורות פלסטינים ברצועה אמרו ל-ynet כי אנשי הג'יהאד האיסלאמי עומדים מאחורי הירי. עם זאת, ייתכן שזו הייתה החלטה מקומית של פעילי ג'יהאד איסלאמי, ולא החלטה של הנהגת הארגון.
דובר חמאס התייחס בשבוע שעבר לכוונות הסיפוח אמר כי מדובר ב"איום לגניבת אדמות פלסטיניות", וקבע כי מטרת הארגון היא לגרש את ישראל מכל השטחים הפלסטיניים.
"ההחלטה והתוכנית הנפשעת הזאת, לא נכביר במילים אלא נאמר מילים בודדות וברורות - ההתנגדות מחשיבה את ההחלטה כהכרזת מלחמה על העם הפלסטיני. ההתנגדות מוכנה להגן על העם שלה ועל מקומותיו הקדושים", אמר.
פרסום ראשוני: 22:26 , 05.07.20