4 צפייה בגלריה
שאפע וסלאח אבו חוסין
שאפע וסלאח אבו חוסין
מימין: שאפע אבו חוסין ואחיו סלאח, שנרצחו בטול כרם
שני אחים נרצחו חצי שנה לאחר שאמם נורתה למוות: שאפע וסלאח אבו חוסין, אחים מהעיר באקה אל-גרבייה בשנות ה-20 לחייהם, נרצחו הלילה (בין חמישי לשישי) ביריות לעבר רכב שבו נסעו בעיר טול כרם שברשות הפלסטינית. השניים נפצעו אנושות ופונו לבית חולים מקומי, שם נקבע מותם. אמם של השניים נרצחה ביריות בחודש אוקטובר האחרון ברחוב בעיר מגוריה באקה אל-גרבייה. המשטרה הפלסטינית פתחה בחקירת האירוע. מתחילת השנה נרצחו 32 אזרחים ערבים.
בתקופה האחרונה סומן שאפע אבו חוסין כיעד. מלבד אמם של האחים שנרצחו הלילה, נרצחו עוד שלושה מקרובי משפחתם ברצח המשולש בשרון בדצמבר האחרון: אחרי שאמיר אבו חוסין בן ה-25 נורה בבית עסק בבאקה אל-גרבייה, פנו דודיו, האחים אחמד ומוחמד שרקייה, ללוות את האמבולנס שפינה את אמיר לבית החולים. בזמן הליווי הם נורו למוות ברכבם, סמוך לצומת יער חדרה בכביש 4. כל העצורים שנעצרו בחשד למעורבות ברצח האם וברצח המשולש שוחררו ועד כה לא הוגשו כתבי אישום בתיקים הללו.
4 צפייה בגלריה
זירת הרצח בטול כרם
זירת הרצח בטול כרם
רכבם של השניים בזירת הרצח בטול כרם, הלילה
לפני שנה וחצי נרצח בבאקה אל-גרבייה קרוב משפחה נוסף, מוחמד אבו חוסין. מחקירת האירוע עלה כי אבו חוסין ישב עם שאפע בבית בשלבי בנייה, כשלפתע הגיח אדם חמוש למקום, ירה בהם - ונמלט. שאפע, שהיה היעד לחיסול, נפצע באותו אירוע.
לאור האיומים על משפחתם, עברו לאחרונה האחים שאפע וסלאח אבו חוסין שנרצחו הלילה להתגורר באחד היישובים במשולש. בהמשך, עברו להתגורר בטול כרם בניסיון להתרחק מהסכנה עוד יותר.
4 צפייה בגלריה
סוהא מנסור
סוהא מנסור
הנרצחת בטירה ביום שני, סוהא מנסור. הותירה 3 ילדים
4 צפייה בגלריה
שלושת הנרצחים ביום שישי במגזר הערבי
שלושת הנרצחים ביום שישי במגזר הערבי
נרצחו בתוך שעות. מימין לשמאל: חאפז סנע אללה, עז א-דין עמאריה ואחמד סנע אללה
תיעוד מהרצח בדיר אל-אסד בשבוע שעבר

ביום שני האחרון נרצחה סוהא מנסור (38) ביריות בסלון היופי שבבעלותה בעיר מגוריה, טירה. היא הייתה מאוימת זה תקופה, וקרוביה סיפרו כי בעלה עדכן על כך את המשטרה - שמדי פעם אף שלחה ניידת לשמור על ביתם. מנסור הותירה אחריה שלושה ילדים: בת 15, בת 13 ובן 12 על הרצף האוטיסטי. הרוצח ירה לעבר מכון היופי לפחות חמישה כדורים - ונמלט. לפי שעה לא דווח על מעצר חשודים במעורבות באירוע.
השבוע האחרון היה מדמם עבור החברה הערבית, והוא מסתכם בשישה נרצחים. ביום שישי שעבר נרצחו חאפז סנע אללה ואחמד סנע אללה, בני 26 ו-23, שנורו בשיפודייה ביישוב דיר אל-אסד שליד כרמיאל. השניים פונו במצב אנוש לבית החולים, שם נקבע מותם כעבור דקות ספורות. מהירי נפצעו גם ילד בן 10 ונער בן 13. בתיעוד מהמקום נראו שני חמושים רעולי פנים מתקרבים לשיפודייה ופותחים באש.
שעות לפני כן נרצח ביריות עז א-דין עמאריה בכניסה לביתו ביישוב אבטין שבעמק זבולון. שני אחיו נורו גם הם ונפצעו באורח בינוני וקל. בשני המקרים לא נעצרו חשודים במעורבות בירי.

בקלנסווה: האחים נורו בהפרש של ארבעה ימים

ביום שני האחרון תועד ניסיון רצח של צעיר בן 27 בעיר קלנסווה שבמשולש. בתיעוד האירוע הוא נראה נופל באמצע הרחוב, ואחר כך נראה היורה מתקרב אליו וככל הנראה יורה בו שוב - ונמלט מהזירה. אתמול נורה אחיו יחד עם אדם נוסף שנפצע באורח בינוני. האחים עצמם נפצעו באורח קשה בשתי תקריות הירי.
האירוע אתמול התרחש סמוך לשעה 18:00, לפני סעודת האפטאר שמסיימת את צום הרמדאן, כשאלמוני ירה בשני הצעירים. צוות מד"א פינה אותם לבתי החולים מאיר בכפר סבא ובילינסון בפתח תקווה. הרקע לכל האירועים לא ברור ולא דווח על מעצרים. המשטרה מצאה רכב שרוף, ובודקת אם היה קשור לירי.
תיעוד: הירי בקלנסווה

בעקבות הפשיעה והאלימות הקשה בקלנסווה מתגברת המשטרה את הנוכחות ביישוב בכוחות מג"ב שמסיירים בשכונות. "כלום לא עוזר", אמרה אתמול תושבת המקום, "המשטרה צריכה לתגבר עוד כוחות כדי להילחם בפשיעה. האירוע היום היה יכול להסתיים בהרוגים".
אירועי הירי בחברה הערבית ממשיכים להתרחש בקצב יומי. בתיעוד של אירוע אחר, שהתרחש שלשום בסכנין, נראים שני רעולי פנים כשהם יורים לעבר בית ורכב בעיר. האירוע הסתיים ללא נפגעים, נזק נגרם לרכוש. גם באום אל פחם ירו רעולי פנים לעבר בית באירוע שהסתיים ללא נפגעים.
סכנין: ירי לעבר בית ורכב

בכפר טורעאן נורה שלשום גבר ונפצע באורח קל עד בינוני. הוא פונה לבית חולים פוריה בטבריה. המשטרה עצרה תשעה חשודים בחשד למעורבות באירוע.