אפריים גרייף בהפגנה מול בית משפחת פרקש

פעיל הליכוד אפרים גרייף, התנצל היום (רביעי) על הדברים הקשים שצעק לעבר ענת פרקש, אמו של הטייס סרן תם פרקש ז"ל שנפל במלחמת לבנון השנייה, בהפגנה מול ביתה אמש בקיסריה. בסרטון שצולם בהפגנה גרייף נשמע צועק לעברה "יש אלוהים בשמיים והוא שילם לה. אני מאחל לה עוד אחד כזה". לדבריו, "אמרתי דברים שלא היו צריכים להיאמר, הייתי צריך להבין אותם".
גרייף סיפר כי הגיע אתמול עם פעילים נוספים להפגין מול בית משפחת פרקש משום שהיא מאפשרת לפעילים נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו להפגין מביתם, ששוכן בסמוך לביתו הפרטי של נתניהו בעיר. "הגענו להפגין, 10-12 מפגינים, עם רמקול. היו שני שוטרים והכול היה רגוע עד שיצאה האמא ואמרה שהיא תמשיך לארח את המפגינים נגד ראש הממשלה". לדבריו, "היא סטרה לאחת המפגינות, ירקה, קיללה, ואף היו איתה שלושה כלבים, שניים קטנים ואחד גדול, שניסו לתקוף אותנו".
1 צפייה בגלריה
אפרים גרייף תומך נתניהו נגד משפחת פרקש- מאחל שעוד בן ימות לה
אפרים גרייף תומך נתניהו נגד משפחת פרקש- מאחל שעוד בן ימות לה
גרייף בהפגנה מול בית המשפחה
במהלך השיחה עם ynet גרייף חזר פעמים רבות על התנצלותו. "הייתי בסערת רגשות. אני יכול להבין את המשפחה", אמר גרייף. "הם משפחה שכולה, אני מבין את הרגשות שלהם. טעיתי, אני כמו כל בן אנוש. יש גבול לכל דבר".
אף על פי כן גרייף טען כי ההפגנה של פעילי הליכוד מול בית המשפחה לגיטימית, משום שאלה מארחים את המפגינים נגד ראש הממשלה. "אחרי מה שקרה אתמול, לא אחזור להפגין מול ביתם", אמר גרייף. "אם תוכלו להעביר למשפחה את ההתנצלות שלי, כשאאזור אומץ אגיע לביתם להתנצל", מסר.
סרטון ההתנצלות של גרייף

כמו כן, גרייף צילם סרטון התנצלות שפירסם בתמורה לכך שפעילים נגד ראש הממשלה יורידו סרטונים נגדו שעלו ברשתות החברתיות. "הגעתי לשם להפגין ולהגיד למשפחת פרקש שהם לא יכולים להמשיך לגרום לשסע בעם. העניין יצא משליטה לאחר שגברת פרקש יצאה, הוציאה את הכלבים אלינו, הרימה יידיים והתנהגה באלימות", סיפר גרייף. "מצטער שקיללתי ומצטער שדבריי יצאו מהקשרם, זאת לא הייתה המטרה והכוונה, אבל עדיין חושב שצריך להפסיק את הביזיון הזה. ושוב מתנצל מול משפחת פרקש וליבי עם ליבם".
הפעיל אייבי בנימין, ממתנגדי נתניהו, אף פרסם את הסרטון בחשבון הפייסבוק שלו. "פנתה אליי משפחתו של אפרים גרייף שביקשה להסיר את פוסט השיימינג על מעלליו אצל משפחת פרקש השכולה אתמול בקיסריה יחד עם אורלי לב וחבורתם". בנימין הוסיף כי החליט להסיר את הפוסט, "שהפך לוויראלי במהירות, תמורת התנצלות מצולמת שקיבלתי כעת". לדבריו, "אנחנו נישאר חלוקים פוליטית אבל נשמור על שיח ולא נחצה קווים אדומים".
ענת פרקש התייחסה לתקרית ואמרה כי "כל השיח וההתלהמות לא ישברו אותי, אני אישה חזקה". לדבריה, "עברתי כבר הרבה דברים גרועים מזה בחיים. אתמול הגיעה קבוצת אנשים שהתחילו לצעוק באמצעות מגפון, ביקשתי שיפסיקו, שילכו, אך זה רק המשיך והתגבר. אני מקבלת הרבה תגובות וחיזוקים, אבל חייבים לעצור את ההתלהמות הזאת. איבדנו את היקר לנו מכול, את תם. לא האמנתי שנגיע למצב הזה, אבל אנחנו חזקים".
נתניהו מגנה את האמירות נגד משפחת פרקש: "לכבד את תחושת האובדן"

נתניהו, אח שכול בעצמו, פרסם סרטון שבו הוא מגנה את האמירות נגד המשפחה. "אני מתקשה לשמוע את האמירות שאחי יוני שנפל במערכת ישראל 'יוני היה מתבייש בך', 'יוני היה מתהפך בקברו', ולכן כשאני שומע אמירות כאלו מכוונות לאחרים, כמו שנעשה בקיסריה, אני מגנה את זה בכל תוקף", אמר נתניהו. "אנחנו חייבים לכבד את תחושת האובדן של המשפחות השכולות באשר הן, ואני אומר את זה לכולם - מימין ומשמאל".
כמו כן, שר הביטחון וראש הממשלה החליפי בני גנץ התקשר הבוקר למשפחה, ואמר כי הוא חש בושה גדולה כששמע את הדברים. גנץ הוסיף כי הוא פועל לאפשר הפגנות מחוץ לביתו שלו עצמו. גם הנשיא ראובן ריבלין התייחס להפגנה, ובציוץ בטוויטר כתב כי "מה שהתרחש מול בית משפחת פרקש הוא לא מחאה. זו אינה דרכנו. ואל תאמרו 'אבל', ומספיק עם 'לא שמענו אותך כש'. פשוט הביטו ואמרו בקול רם: זו לא דרכנו ולא נשתוק, כי שקט הוא רפש".