בדרום איטליה מתמודדים בימים אלה עם גל חום כבד - שבו נמדדו טמפרטורות היסטוריות. ה"קוריירה דלה סרה" דיווח שבעיירה פלורידיה שבדרום האי סיציליה הגיעו אתמול (רביעי) אחר הצהריים הטמפרטורות ל-48.8 מעלות. לפי השירות המטאורולוגי האיטלקי מדובר בשיא כל הזמנים באירופה.
הארגון המטאורולוגי העולמי יבדוק את הנתונים מסיציליה כדי לקבוע אם אכן מדובר בשיא חדש, כפי שטוענים האיטלקים. השיא הקיים נרשם בשנת 1977 באתונה, כשבעיר נמדדו 48 מעלות.
שריפות יער גם ביוון: בורחים מהאי הבוער
(צילום: מהרשתות החברתיות)

6 צפייה בגלריה
גל חום דרום איטליה העיר מסינה סיציליה
גל חום דרום איטליה העיר מסינה סיציליה
בעיר מסינה בסיציליה. באזורים רבים בדרום איטליה נמדדו בגל החום יותר מ-40 מעלות
(צילום: AFP)
כתוצאה מגל החום הכבד משתוללות בדרום איטליה - ובאזורים אחרים בדרום היבשת ולחופי הים התיכון - שריפות יער רבות. השריפות באיטליה פרצו בסיציליה, האי הגדול ביותר בים התיכון, ובקלבריה - "השפיץ של המגף האיטלקי". הכבאים האיטלקים דיווחו אתמול כי הם היו מעורבים ביותר מ-3,000 פעולות כיבוי בסיציליה ובקלבריה, בפרק זמן של 12 שעות בלבד.
6 צפייה בגלריה
גל חום דרום איטליה בעיר קטניה סיציליה
גל חום דרום איטליה בעיר קטניה סיציליה
45 מעלות בעיר קטניה בסיציליה
(צילום: AP)
בקלבריה נהרג אתמול גבר בן 76 שביתו קרס בלהבות. ג'וזפה פלקמוטה, ראש העיר רג'יו קלבריה, אמר על ההרוג: "עוד קורבן של השריפות. אנחנו מאבדים את ההיסטוריה שלנו, הזהות שלנו הופכת לאפר, הנשמה שלנו בוערת". ראש העיר קרא לתושבים לשמור מרחק ממוקדי האש. שלשום נהרגו בשריפות בקלבריה אישה בת 53 ואחיינה בן ה-34. הם נספו כשניסו להציל את עצי הזית שלהם.
בסיציליה הכריזו השבוע על מצב חירום בעקבות השריפות. כלי התקשורת באי דיווחו שעצים עלו באש וכי נשקפת סכנה לבתים באזורים בדרום סיציליה ומרכזה. "אנחנו חייבים להגיב מיד למצב החירום הזה, ולספק סיוע כלכלי למי שאיבדו הכול", אמר שר החקלאות האיטלקי סטפנו פטואנלי.
6 צפייה בגלריה
שריפה שריפות יער ליד פלרמו סיציליה איטליה
שריפה שריפות יער ליד פלרמו סיציליה איטליה
נאבקים בשריפות היער באזור פלרמו, סיציליה
(צילום: AP)
בשבועות האחרונים משתוללות שריפות יער רבות בדרום אירופה, על רקע אזהרות המדענים מההשלכות של ההתחממות הגלובלית. ביוון המשיכו גם אתמול להתמודד עם שריפות היער, זה היום התשיעי ברציפות. כפרים רבים בחצי האי פלפונס בדרום יוון פונו מתושבים.
בצד השני של הים התיכון, באלג'יריה, נספו לפחות 65 בני אדם בשריפות יער ממזרח לבירה אלג'יר. הנשיא האלג'יראי, עבד אל-מג'יד תיבון, הודיע שבין ההרוגים יש 28 חיילים שנאבקו בלהבות ביערות.
פורסם לראשונה: 23:35, 11.08.21