(צילום: שמוליק דודפור)

בדיוני קבינט הקורונה האחרונים מתחה שרת החינוך, ד"ר יפעת שאשא-ביטון, ביקורת נוקבת על התנהלות משרד הבריאות, והאשימה כי הנתונים שזה מספק אינם מדויקים ואף מטים לטובת החמרת ההגבלות. אך מתברר שפעולות השרה לא נגמרו בנקיטת קו אופוזיציוני למומחי המשרד, שכן היא פנתה לאחרונה לראש הממשלה נפתלי בנט וביקשה שיוביל, יחד עם שר הבריאות, להחלפתה של ד"ר שרון אלרעי-פרייס, ראש שירותי בריאות הציבור.
שרת החינוך נימקה את בקשתה בכך ששינוי הגישה הכללית - שלפיו הממשלה תנקוט בהכלה ולא בסגרים - צריך גם להיראות בשטח, אחרת הממשלה תידרש שוב ושוב לצעדים מוטעים, לשיטתה.
גורמים ממשלתיים התייחסו לדרישה לפטר את ראש שירותי בריאות הציבור והבהירו כי צעד שכזה "ממש לא יקרה".
1 צפייה בגלריה
יפעת שאשא ביטון שרון אלרעי
יפעת שאשא ביטון שרון אלרעי
השרה שאשא-ביטון וד"ר אלרעי-פרייס
(צילום: צילום: שרית הוכברג)
שר הבריאות ניצן הורוביץ התייחס לכך הבוקר בטוויטר: "ד"ר שרון אלרעי-פרייס היא מאנשי המקצוע המוכשרים והמסורים שיש לנו בשירות הציבורי. שרון תמשיך להיות גורם מוביל בניהול המאבק בקורונה, לטובת משרד הבריאות ולטובת הציבור כולו. אני מציע למחפשי כותרות למיניהם לחפש אותן במקום אחר. לא אאפשר לפגוע בעבודה המצוינת של עובדי משרד הבריאות".
במערכת הבריאות יש הערכה רבה לגישה של ד"ר אלרעי-פרייס, ובכירים מציינים כי מהות עבודתה היא להציג את הסיכון הבריאותי לאזרחי ישראל, וכי תפקידה של הממשלה הוא לשקול אינטרסים שונים ולקבל החלטות בנושא.
מנכ"ל משרד הבריאות פרופ' נחמן אש התראיין אתמול באולפן ynet והגיב על הטענות שנשמעות מצד שרת החינוך. "למתוח ביקורת על הדרגים המקצועיים שעושים עבודה נאמנה ובאים עם תזה מקצועית ברורה זה ממש לא נכון", אמר.
הסיפור המלא: מחר בטורו של נדב איל ב"מוסף לשבת" ב"ידיעות אחרונות"