7 צפייה בגלריה
בנט טקס יציאת משלחת הסיוע להקמת בית חולים שדה באוקראינה
בנט טקס יציאת משלחת הסיוע להקמת בית חולים שדה באוקראינה
"הם לא יזיזו אותנו מכאן. אנחנו ננצח". בנט
(צילום: לע"מ)
אחרי שהודיע אמש (שלישי) כי יכנס התייעצות ביטחונית עם בכירי מערכת הביטחון בעקבות הפיגוע בבני ברק, שבו נרצחו חמישה בני אדם, ראש הממשלה נפתלי בנט אמר כי "ישראל ניצבת בפני גל טרור ערבי רצחני".
"ליבי עם המשפחות שאיבדו הערב את היקרים להן, ואני מתפלל לשלום הפצועים", אמר בנט. "כוחות הביטחון פועלים. נילחם בטרור בהתמדה, בעיקשות וביד ברזל. הם לא יזיזו אותנו מכאן. אנחנו ננצח".
7 צפייה בגלריה
מפת הפיגועים בבני ברק
מפת הפיגועים בבני ברק
מפת הפיגועים בבני ברק
(צילום: google maps)
תיעוד: הירי בבני ברק ומעצר המחבל השני

שר הביטחון בני גנץ אמר כי מדובר ב"‏ערב קשה מאוד", והשתתף בצער המשפחות. "עברנו תקופות קשות כעם וכמדינה אל מול גלי טרור - ותמיד ניצחנו בנחישות ובעוצמה, וכך יהיה גם הפעם", אמר. "מערכת הביטחון כולה - צה"ל, שב"כ והמשטרה - תפעל בכל האמצעים כדי להחזיר את הביטחון לרחובות ישראל ואת תחושת הביטחון לאזרחים".
"ערב קשה מאוד, טרור אלים ואכזרי פוגע באזרחים חפים מפשע", כתב בטוויטר שר החוץ יאיר לפיד. "הלב עם המשפחות שהבשורה הקשה מכל הגיעה הערב לביתם. אני שולח ברכת החלמה מהירה לפצועים וחיזוק למשפחותיהם. מדינת ישראל חזקה, נילחם בטרור בכוח ובנחישות. כוחות הביטחון ניצבים בפני ימים מתוחים. אני מחזק אותם ומתפלל שישובו הביתה בשלום".
7 צפייה בגלריה
דיא חמארשה
דיא חמארשה
המחבל דיא חמארשה וזירת הפיגוע
( צילום: דנה קופל )
שר האוצר אביגדור ליברמן צייץ בחשבון הטוויטר שלו: "לא נשלים עם מציאות של טרור ברחובות. אני שולח את תנחומיי למשפחות הנרצחים ומייחל להחלמתם המהירה של הפצועים. עוצמתנו תורגש היטב וההרתעה לא תיעלם, אנחנו לא נפסיק להילחם למען השקט ותחושת הביטחון של כולנו".
"ערב קשה נוסף של טרור רצחני", אמר שר המשפטים גדעון סער לאחר הפיגוע. "ליבי עם משפחות הנרצחים ואני מאחל החלמה מהירה לפצועים. ישראל במצב חירום ובו יש לפעול לטיפול שורשי בשורת נושאים: שוהים בלתי חוקיים פלסטינים ומרחב התפר, תפוצת הנשק הבלתי חוקי בחברה הערבית ועיבוי כוחות המשטרה והביטחון בשטח בטווח הקצר".
7 צפייה בגלריה
הזירה בבני ברק
הזירה בבני ברק
אחת מזירות הפיגוע בבני ברק, הערב
(צילום: דנה קופל)
7 צפייה בגלריה
הזירה בבני ברק
הזירה בבני ברק
הזירה בבני ברק
(צילום: יאיר שגיא)

מנסור עבאס: "נחושים לצאת לדרך השלום"

יו"ר רע"מ מנסור עבאס גינבה בחריפות את הפיגוע. "בבני ברק התרחש היום פשע טרור מתועב ומגונה, נגד אזרחים חפים מפשע. משתתף בצער המשפחות ומאחל רפואה שלמה לפצועים", מסר עבאס. "כולנו ביחד ניצבים מול גל טרור רצחני, כולנו ללא הבדל. רחובות הערים בישראל גדושים באזרחים ערבים ויהודים, ומי שיוצא במסע הרג נבזה לא מבחין ולא מבדיל בין דם לדם.
"רמדאן, פסח ופסחא מתקרבים. חובתנו המוסרית, הדתית והמנהיגותית, כממשיכי דרכו של הנביא אברהם ובני שלושת הדתות, היא ליזום תהליך פיוס ושותפות שמושתת על ערכי הדת והאמונה באלוקים, ועל הערכים האנושיים האוניברסליים שמחנכים לסובלנות, שלום וקדושת חיי אדם באשר הוא, וכמובן נגד שנאה, פשיעה ואלימות.
"לא נסתפק בגינויים והודעות תנחומים, כי הטרור לא מפסיק ולא מרכין ראש. אנו נחושים לצאת לדרך השלום על אפתם וחמתם של כל הקיצונים, ואנו נחושים לעשות הכל על מנת למנוע פגיעה מחודשת באזרחים חפים מפשע. אי אפשר שלא להבחין בקבוצות אינטרסנטים קיצוניות שמתעקשות לפגוע במרקם היחסים בין יהודים לערבים במדינה. לא ניתן להם. לזה אני מחויב ומתחייב שוב ושוב.
"אני מחויב לכלל אזרחי המדינה, תפקידנו כמנהיגים הוא לפעול בכל הכוח על מנת לדאוג לזה שהחגים של כולנו יעברו בשקט, ושכולם יחגגו עם משפחותיהם, איפה שירצו, ללא פחד. מי ייתן וכל משאלות ליבנו לשלום ואחווה אכן יתגשמו", אמר יו"ר רע"מ.
אחרי הפיגוע, קיבלו חברי הכנסת מהליכוד הוראה להעביר מסרים נגד הממשלה. "הטרור מרים את ראשו בגלל חולשת הממשלה", תקפו בליכוד. "חייבים לפעול בנחישות כדי להחזיר לאזרחי ישראל את השקט והביטחון. בכל ההתפרעויות של 'שומר החומות' נהרגו שלושה אזרחים ישראלים. פעלנו מיד ובכל העוצמה - הפגנו כוח ועוצמה וכך סיימנו את האירוע. נדרוש דיון חירום מיידי של הכנסת בנושא השבת הביטחון האישי לאזרחי ישראל ונקדם חקיקה לשלילת אזרחות ממחבלים ישראלים".
בעקבות ההסלמה החליט יושב הראש הכנסת מיקי לוי לקצר את ביקורו בארצות הברית ולחזור לישראל מחר בצהריים. "אני עוקב בדאגה ובכאב אחר הדיווחים מישראל", אמר. "אני מבקש לשלוח תנחומים מעומק ליבי למשפחות הנרצחים והחלמה מהירה לפצועים. אין ספק שאנחנו נמצאים בימים קשים ורגישים המצריכים להעלות את רמת הכוננות ודורשים ערנות יתרה מכולנו. כולי תקווה ותפילה שנדע ימים שקטים".
אחת הזירות בבני ברק
(צילום: תיעוד מבצעי מד''א)

"ערב קשה שמצטרף למחיר דמים באמת קשה מנשוא בשבוע האחרון, בערים בתוך מדינת ישראל", אמר יו"ר סיעת הציונות הדתית ח"כ בצלאל סמוטריץ' בריאיון לאולפן ynet. "זה מחזיר אותנו לימים קשים ולזכרונות קשים. אנחנו צריכים יד קשה מאוד מול הטרור וזה מתחיל בראש, מתחיל בחשיבה ומתחיל בהבנה שלנו. הממשלה הזאת חייבת להתעשת".
יו"ר עוצמה יהודית ח"כ איתמר בן גביר אמר בריאיון לאולפן ynet: "זה נורא ואיום והכתובת הייתה על הקיר. פיגוע רודף פיגוע בגלל חוסר היכולת של הממשלה הזאת. צריך לעצור את האימאמים המסיתים, לחזור לסיכולים הממוקדים ולעצור את אנשי התנועה האיסלאמית. אבל הממשלה לא יכולה לעשות את זה, כי התנועה האיסלאמית היא הבסיס של הממשלה הזאת, וככה זה נראה".
7 צפייה בגלריה
דיא חמארשה
דיא חמארשה
המחבל דיא חמארשה
7 צפייה בגלריה
הזירה בבני ברק
הזירה בבני ברק
הזירה בבני ברק
(צילום: דנה קופל)
"הביטחון האישי שלנו מוזנח, הגיע הזמן לעשות שינוי", אמר ח"כ יואב קיש מהליכוד בריאיון לאולפן ynet. "כאופוזיציה ניתן תמיכה מלאה לממשלה לטפל ולעשות כל מה שצריך בשביל להילחם בטרור הזה, טרור של קיצונים ערבים, בין אם זה ערביי ישראל או פלסטינים - אי אפשר לעבור על זה בשקט. אין פה ימין ושמאל". ח"כ ניר ברקת מהליכוד אמר במשדר: "גל הטרור הזה מרים ראש, אנחנו מבינים שזה כנראה הולך להמשיך, והאתגר הגדול שלנו הוא להבין איך אנחנו מכים חזק ביד ברזל בכל הטרוריסטים ואיך אנחנו משדרגים את ההגנה העצמית של אזרחי מדינת ישראל".
חמישה בני אדם נרצחו בפיגוע בבני ברק. המחבל, שוהה בלתי-חוקי פלסטיני שהסתובב כשהוא חמוש ברובה M-16, חוסל. אחד מהקורבנות הוא שוטר, רב-סמל מתקדם אמיר חורי (32), שהיה אחד מאלו שנטרלו את המחבל. הנרצחים אותרו בשתי זירות בעיר: ברחוב השניים פינת ביאליק אותרו שלושה, וברחוב הרצל פינת ז'בוטינסקי אותר נרצח נוסף והמחבל. באותה זירה נפצע אנושות אדם נוסף, שמותו נקבע מאוחר יותר בבית החולים בילינסון בפתח תקווה.
פורסם לראשונה: 22:17, 29.03.22