משרד הבריאות אמר אמש (שבת) כי מקור התפרצות הקורונה בבתי הספר כרמים ואמירים בבנימינה הוא במשפחה שחזרה לאחרונה מחו"ל, ונקבע כי קיים חשד ראשוני לזן ההודי שמתפשט בעולם במהירות. במשרד קראו לתושבי בנימינה להיבדק "כדי לשמור על בריאות הציבור ולמנוע התרחבות של התפשטות הנגיף ביישוב".
עד כה אובחנו 45 תלמידים בנגיף, כולם במצב קל. לפחות תשעה מהם פיתחו תסמיני מחלה. בעקבות התפרצות בבתי ספר במודיעין, ראש העיר חיים ביבס אמר שקיבל פניות אודות משפחות ששבו מחו"ל ומפרות בידוד, והורה להדק את הפיקוח.
ההתפרצות בבנימינה התגלתה בזכות מבצע דיגום נרחב, שהחל עם ילד חולה ראשון בבית הספר כרמים. לאור חשיפה, בהקבצות גיל שונות בבית הספר, נבדקו עוד תלמידים, ונמצאו תשעה מאומתים נוספים. הדיגומים הורחבו לבתי ספר נוספים ואתמול בבוקר נמצאו עוד 35 מאומתים מבתי הספר כרמים ואמירים. המקרים החדשים נמצאים בחקירה של לשכת הבריאות בחדרה.
אתמול דווח כי בשל ההתפרצות בקרב התלמידים בית הספר כרמים נסגר והיום ייערכו בו בדיקות ליתר התלמידים. במועצה המקומית בנימינה גבעת עדה אמרו כי "לאחר התייעצות חירום עם משרד החינוך הוחלט כי בית הספר כרמים לא ייפתח ביום ראשון". במועצה הבהירו כי איש מאנשי הצוות של בית הספר לא נדבק.
1 צפייה בגלריה
התפרצות קורונה בבית ספר "כרמים"  בבנימינה
התפרצות קורונה בבית ספר "כרמים"  בבנימינה
לא ייפתח מחר. בית הספר כרמים בבנימינה
(צילום: שמיר אלבז)
במועצה הוסיפו כי האירוע נמצא בשליטה מלאה: "אנו נמצאים בקשר ישיר עם הילדים המאומתים, המבודדים, ההורים והגורמים הרלוונטיים במערכת החינוך ובמשרד הבריאות", נמסר.
שי איבגי, אביו של תלמיד בכיתה ז', סיפר כי שלשום קיבל הודעה שבנו נדרש להיכנס לבידוד. "מובן שהוא נכנס מיד, ולקחנו לבדיקות אותו וגם את האחים שלו, אף שהם לומדים בבתי ספר אחרים", אמר איבגי. "לשמחתנו, כולם יצאו שליליים אבל זה עדיין לא הסוף. מבחינת המידע, עוד לא קיבלנו דברים מוסמכים. אנחנו ניזונים ממידע שרץ בקבוצות ההורים, שם כבר מדברים על 70 חולים. יש כעס אבל לא ברור כלפי מי. אנחנו מתחסנים ונזהרים, ואז קורה מקרה כזה, אולי בגלל מישהו שלא הקפיד. אנשים צריכים להתעורר, להבין שאין מקום לשאננות".
התפרצות קורונה נוספת נרשמה השבוע בבית הספר היסודי אסיף במודיעין שבו נדבקו תלמידי שכבת ו'. כל 90 תלמידי השכבה נכנסו לבידוד ופיקוד העורף ערך בדיקות לכל תלמידי בית הספר. ההתפרצות נחשפה לאחר שהתברר כי שני תלמידים מבית הספר נדבקו בנגיף. בתוך זמן קצר נערכו בדיקות לעשרות תלמידים בסיוע קופות החולים בעיר ומשרד החינוך. בבדיקות אלה נמצאו תשעה תלמידים נוספים כחיוביים לנגיף.
ראש העיר מודיעין חיים ביבס הודיע במוצאי שבת כי חובת עטיית המסכות חוזרת לכיתות בבתי הספר היסודיים והעל-יסודיים לנוכח עלייה במספר התושבים המאומתים לנגיף הקורונה. נכון לעכשיו עומד מספר המאובחנים בהתפרצות על 20, בהם 15 מבית הספר אסיף: "בנוסף לתלמידים ובני משפחה מקהילת בית הספר אסיף, התגלו תושבים מאומתים נוספים מבית הספר עירוני ג' ומבית הספר מו"ר. על מנת לקטוע את שרשרת ההדבקה, נשלחו הודעות לכל התלמידים ואנשי הצוות המחויבים להיכנס לבידוד וכן הפעלנו, בשיתוף פיקוד העורף, מתחם בדיקות קורונה בבית הספר אסיף לאורך סוף השבוע".
הוא פנה להנהלות בתי הספר ולכל צוותי החינוך להקפיד על הנחיית עטיית המסכות, וקרא להורים להימנע ככל האפשר מכניסה לשטחי מוסדות החינוך ולעשות זאת בתיאום עם צוותי החינוך. "אציין כי קיבלנו פניות על משפחות שמפרות את הנחיות הבידוד ובכך מסכנות את בריאות הציבור. הנחיתי את יחידת השיטור העירוני לבצע ביקורי פתע בבתי המבודדים ומי שלא יימצא בבידוד, ייקנס בהתאם לחוק".
פורסם לראשונה: 20:40, 19.06.21