תיעוד התקיפה שחוללה סערה

פרקליטות מחוז מרכז הגישה הבוקר (יום שני) לבית משפט לנוער בעיר כתב אישום נגד ארבעה נערים בני 17-16 מפתח תקווה וראש העין בגין תקיפה הגורמת חבלה של ממש בנסיבות מחמירות, פציעה בנסיבות מחמירות ועבירות נוספות. הסרטון שתיעד את התקרית חולל סערה, ובהמשך התברר כי הוא קשור לסרטון אחר - שבו נראה נער מופל לרצפה באיומי אקדח. בגין הסרטון הזה צפוי כתב אישום נוסף בפרשה. גם נגד הקורבן, ששוחרר למעצר בית ביום חמישי, יוגש כתב אישום בקרוב - על חלקו באירוע האחר.
מכתב האישום שהוגש על ידי פרקליטות מחוז מרכז, עולה כי על רקע "סכסוך קודם" קבע אחד הנאשמים להיפגש עם המתלונן - נער בן 15, בגן בפתח תקווה והצטייד באלה. כשהמתלונן הגיע, החלו הנאשמים להכותו בראשו, פניו וגופו בבעיטות, אגרופים, באלה, ואחד הנאשמים הכה את המתלונן בקרש. הנאשמים הכו את המתלונן תוך כדי שהם צועקים עליו ודורשים מהם שימסור להם כתובת של נער אחר.
1 צפייה בגלריה
תיעוד אלימות נוער
תיעוד אלימות נוער
הכו עם קרש ואלה, חשמלו עם שוקר. מתוך תיעוד התקיפה בגינה בפ"ת
"המתלונן ניסה לחמוק מהמכות אבל שניים מהנאשמים הלכו בעקבותיו והמשיכו להכות אותו ולצעוק שייתן להם את הכתובת של הנער", תואר בכתב האישום. בשלב מסוים, כך לפי האישום, המתלונן נצמד לגדר במקום בניסיון להימלט מהמכות, והנאשם עם האלה הצמיד אותה לצווארו ואיים עליו "רד על הרצפה", תוך כדי שנאשם נוסף ממשיך להכות אותו. למרות שהתחנן שיפסיקו, ושדימם מריבוי המכות, המשיכו שניים מהנאשמים להכות אותו כשאחד מהם גם מצלם אותו כדי להשפיל אותו.
מכתב האישום אף עלה כי בשלב מסוים, בעוד המתלונן כורע על ברכיו, אחד הנאשמים חשמל אותו עם שוקר חשמלי. המתלונן שנאנק מכאבים זעק שאינו יודע את הכתובת של הנער אותו הם מחפשים, אך הם המשיכו להכות את המתלונן באמצעות סטירות ובעיטות, תוך כדי שהם מונעים ממנו לקום, מצלמים ומקניטים אותו ומחייבים אותו לומר על עצמו אמירות מבזות.
כתב האישום מייחס לנאשמים עבירות של תקיפה הגורמת חבלה של ממש בנסיבות מחמירות ובצוותא חדא, פציעה בנסיבות מחמירות, ולשניים מהם מיוחסת גם עבירת איומים. בנוסף, הוגשה בקשת מעצר עד לתום ההליכים המשפטיים.
בתיעוד מהגינה הציבורית נראה הקורבן יושב על ספסל, בשעה שבני גילו מכים אותו נמרצות. בירור ראשוני של המשטרה העלה כי התקיפה אירעה כ"נקמה" לשני אירועי אלימות קודמים. באחד מאותם אירועים שתועדו, נראה הנער שהותקף בגן השעשועים מאיים על נער אחר ומכוון לעברו חפץ שנחזה כאקדח דמה. בהמשך חבט הנער בראשו של הקורבן באמצעות האקדח.
עו"ד משה יוחאי, המייצג שניים מהנערים הנאשמים, אמר כי "כתב האישום הוגש היום יחד עם בקשה למעצר עד לתום ההליכים. אני מקווה שמרשיי ישוחררו בהקדם, אסור לשכוח שבסופו של דבר מדובר בנאשמים שהינם קטינים בני 17-16 ללא כל רבב, כשהאינטרס הציבורי במקרה כזה הינו שיקומי ולא נקמתי. יש לציין כי הנאשמים הודו ולקחו אחריות כבר בחקירותיהם במשטרה דבר שיש לו משמעות רבה להמשך התיק".