פרסום ראשון: במהלך ישיבת הקבינט המדיני-ביטחוני (המורחב) אתמול (יום ג'), שר הביטחון יואב גלנט הנחה להציג לשרים סרטון חדש מטבח 7 באוקטובר - אולם רק חלק מהם הסכימו לצפות בו, ושר האוצר בצלאל סמוטריץ' סירב. לדברי כמה גורמים שונים, סמוטריץ' אף אמר לשרים שצפו בסרטון: "אתם בכוח לא רוצים לישון טוב בלילה?". כך נודע ל-ynet.
צעדה לזכר החיילות והחיילים שנהרגו במוצב נחל עוז
(צילום: הרצל יוסף, עריכה: חן מרקוביץ')

2 צפייה בגלריה
בצלאל סמוטריץ' בישיבת הסיעה
בצלאל סמוטריץ' בישיבת הסיעה
סמוטריץ'
(צילום: אלכס קולומויסקי )
הסרטון, שנתפס לאחרונה, צולם ממצלמות "גו פרו" של מחבלי נוחבה מהקרב על מוצב נחל עוז, וקשור בחטיפת החיילות מהבסיס. גלנט הציג אותו עוד קודם לכן בפני חברי קבינט המלחמה, והתיעוד הותיר רושם קשה על הצופים. גורמים המעורים בנושא טענו שהצפייה בו דחפה את חברי קבינט ניהול המלחמה להרחיב את המנדט של צוות ניהול המו"מ לעסקת חטופים.
מדובר בחלק חדש מסרט הזוועות שאינו מפורסם לציבור והוצג לשרי הקבינט לבקשת משפחות החיילות החטופות. שר הביטחון גלנט ביקש כאמור מהצבא להקרין את הסרטון בפני חברי הקבינט הרחב, אולם לפי הנטען נאמר לו שיש בעיה טכנית ב"היבטי ביטחון מידע" שלא מאפשרת את הצגת הסרט, ויהיה ניסיון נוסף להקרין אותו בשבוע הבא.
בסופו של דבר הוחלט לאפשר למי מהשרים שירצה לצפות בסרטון במחשב הנייד של נציג הצבא ששהה מחוץ לחדר הקבינט. על אף שהאפשרות ניתנה לכלל החברים בקבינט, בחרו לצפות בו רק השרים איתמר בן גביר, מירי רגב וגילה גמליאל.
2 צפייה בגלריה
חמ"ל התצפיתניות השרוף בנחל עוז
חמ"ל התצפיתניות השרוף בנחל עוז
חמ"ל התצפיתניות השרוף בנחל עוז
(צילום: אייל אשל)
בתוך כך, במהלך ישיבת הקבינט השמיעו שרים ביקורת חריפה על הצבא בעקבות יציאת צה"ל מחאן יונס, המצב בצפון והיעדר הכניסה לרפיח. לקריאת הציטוטים המלאים מתוך הישיבה לחצו כאן.
מדובר צה"ל נמסר כי הצבא לא מתייחס לנאמר בדיוני הקבינט.
השר בצלאל סמוטריץ' סירב להגיב.