(צילום: גיל יוחנן, נויל האריס)

קרבות הירושה בליכוד: ח"כ דודי אמסלם תקף הבוקר (יום ב') את הח"כים מהמפלגה המתקוטטים ביניהם לגבי זהות היורש של בנימין נתניהו, אם זה אכן יחתום על הסדר טיעון וייאלץ לפרוש מהחיים הציבוריים. בראיון לאולפן ynet אמר אמסלם: "כל הפירורים מאחוריו, שלא קיבלו רבע מ-35 המנדטים שהוא הביא, לא מתביישים".
לדבריו, חרף ההצהרה של חברו ח"כ דוד ביטן שלפיה ישראל כץ יוכל להקים ממשלה באופן מיידי אם ייבחר ליו"ר המפלגה, "ישראל כץ הוא לא יו"ר הליכוד והוא לא נבחר על ידי הציבור להנהיג את המדינה. היחיד שעושה את הבלאגן הוא זה שיש לו מיליארד שקל. הוא עושה את כל הבלאגן בליכוד והוא עצמו לא ליכודניק. מר ברקת, עם כל כספו, מנסה להשתלט על שלד בורסאי, מפלגתי. הוא מפעיל כל מיני בוטים, שמוטים, כל מיני שכירי חרב. והוא עוד אומר שהוא חושק את פיו. על ראש הגנב בוער הכובע".
- אתה אחד המתנגדים הבולטים לחתימה של נתניהו על הסדר טיעון. דיברת איתו? הבעת מורת רוח? "בוודאי. אני חושב שאין לו זכות מוסרית ללכת להסדר. זה לא עסק פרטי שלו. אני עכשיו מגיש הצעת חוק שהסדרי טיעון לא ייעשו בבתי משפט, בוודאי לא לאנשי ציבור. בביהמ"ש אתה אמור להוציא צדק. יש לך ראיות? תגיש כתב אישום. בפרשה הזו ראש הממשלה הוא לא אדם פרטי".
1 צפייה בגלריה
דודי אמסלם לצד בנימין נתניהו
דודי אמסלם לצד בנימין נתניהו
ארכיון. אמסלם: "נתניהו לא יכול להרשות לעצמו"
(צילום: אלכס קולומויסקי)
- אתה אומר לו בשיחה אישית שאין לו זכות מוסרית. ומה הוא עונה לך? "אני לא מספר על השיחות הפרטיות שלי עם ראש הממשלה".
- אתה בעצמך אומר שזה עניין ציבורי. "תשאלי אותו".
- אז מי מושך אותו לעסקת טיעון? "אני לא יודע. אני לא עוסק ברכילויות. אני חושב שנתניהו לא יכול להרשות לעצמו, לעם ישראל, ללכת לעסקה. ככה הוא ייבחן בפרספקטיבה היסטורית".
- אם בסופו של דבר הוא יחליט ללכת להסדר טיעון, זה יהיה סוף היחסים ביניכם? "לא. אבל לי באופן אישי תהיה אכזבה עמוקה מאוד, כי אני חושב שיש כאן מאבק יותר גדול מנתניהו, מאיתנו ומהכנסת. יש פה אירוע שהוא בעצם הצלת מדינת ישראל מידי הבולשביקים".
- מה אתה אומר על האפשרות שפורשי הליכוד, בעיקר אלו שנמצאים עכשיו בתקווה חדשה אבל גם בימינה, יחזרו הביתה אחרי נתניהו? "אין דבר כזה. אני אעשה את הכל. אלו בוגדים".
- גם איילת שקד? "לאיילת שקד אין מקום בליכוד".