(צילום: שמוליק דודפור, משי בן עמי)

חיבוק עם הבן, בכי ותפילה: עם הגעתה לבית המשפחה במודיעין, אחרי תשעה ימים במעצר באיסטנבול, זעקה נטלי אוקנין "אנא ה׳ הושיעה נא, אנא ה׳ הושיעה נא". בני המשפחה, שחיכו לה ולבעלה מורדי ימים ארוכים, הצטרפו לשניים ובכו ברגעים הראשונים שלהם בבית. ראש הממשלה נפתלי בנט ושר החוץ יאיר לפיד שוחחו עם בני הזוג לאחר שובם. "אופק קפץ עליי בנשיקות", אמרה להם נטלי. בהמשך הכתבה: התמלול המלא של השיחה.
היום בצהריים שוחח נשיא המדינה יצחק הרצוג עם נשיא טורקיה רג'פ טאיפ ארדואן. בהודעת בית הנשיא נאמר כי השיחה התנהלה באווירה חיובית ובמהלכה הודה הרצוג לארדואן על מעורבותו ותרומתו האישית להשבת הזוג אוקנין. בשיחה הדגיש ארדואן את החשיבות שהוא מייחס ליחסים עם ישראל, שלדבריו חשובים ביותר לשלום, לביטחון וליציבות במזרח התיכון. הרצוג בירך על הכוונה שטורקיה וישראל יקיימו דיאלוג מקיף בנושאים בילטרליים ואזוריים הנוגעים לשלום האזורי. בהמשך היום גם בנט צפוי לשוחח עם ארדואן.
"הגענו לפני שעתיים הביתה, אנחנו נורא עייפים, נורא תשושים ובכל זאת אנחנו מרגישים את המחויבות שלנו לבוא לכאן, לתת הצהרה", אמרה נטלי אוקנין בהתרגשות בהצהרה לעיתונאים. אני רוצה להודות לכל עם ישראל שתמך בנו, תודה על הדמעות שלכם. תודה לבורא עולם".
שיחת הטלפון של בנט ולפיד עם בני הזוג אוקנין
(צילום: עומר מירון, לע"מ, סאונד: בן פרץ, לע"מ)

היא הוסיפה: "קרה לנו נס. שמונה ימים, שמונה לילות, היינו בתוך כלא וקרה לנו נס חנוכה הפרטי כשהשתחררנו, כשחזרנו אל ביתנו, חזרנו אל ילדינו, אל אופק, דוד, שירז המלכה שלי, שובל המלכה והנסיכה שלי".
נטלי סיפרה כי היא כבר רוצה לחזור לעבודה באוטובוס: "שנינו נהגי אגד, אנחנו גאים בעבודה שלנו. אני אוהבת את הנוסעים שלי ורוצה כבר לחזור לעבודה, רוצה כבר לחזור לקו 83, לכל הנוסעים שלי שמכירים אותי ותומכים בי".
מפגש ההורים עם הבן אופק:
ההגעה לבית והחיבוק המרגש עם הבן
(צילום: מאיר תורג'מן)

חזרת בני הזוג אוקנין לישראל, היום:
8 צפייה בגלריה
מורדי ונטלי אוקנין בריאיון ראשון לתקשורת
מורדי ונטלי אוקנין בריאיון ראשון לתקשורת
(צילום: יובל חן)
נטלי סיפרה שבבית הכלא בטורקיה שמעה את קריאות המואזין של מסגד שהיה סמוך למקום מעצרה, וגם אז נשאה אותה תפילה. "אטמתי את אוזניי וצעקתי בקול - אנא ה' הושיעה נא", סיפרה לבני משפחתה שאמרו כי זה שעזר לה והחזיק אותה. בתיעוד מבית המשפחה נראה החיבוק המרגש בינה לבין בנה אופק, בן 5.
"אנחנו מודים לנשיא, ראש הממשלה, ליאיר לפיד, לכל חברי המשרד החוץ ולכל עם ישראל", אמרו בני הזוג עם החזרה לארץ. בבית במודיעין, שם חיכו להם בני המשפחה, אירעה התפרצות שמחה בעת הידיעה על הנחיתה בנתב"ג. לאחר הגעתה לשם כבר אמרה נטלי: "תשמחו, תחייכו, אנחנו בריאים ושלמים, ברוך השם".
כאמור, לאחר ההגעה לבית המשפחה שוחחו ראש הממשלה בנט ושר החוץ לפיד עם בני הזוג. זהו תמלול השיחה.
ראש הממשלה: "משפחת אוקנין, בוקר טוב לכם, מדבר נפתלי בנט, ולצידי שר החוץ הנפלא, יאיר לפיד. ברוכים הבאים לארץ. אנחנו כ"כ שמחים שהגעתם בשלום. איך אתם מרגישים?"
מורדי אוקנין: "אנחנו בסדר, קצת מתרגשים עם כל מה שקרה בארץ, כולם נרתמו למשימה להוציא אותנו מהדבר הזה. כל התודות לנו, לכם, לממשלה, לך, ליאיר לפיד שר החוץ, וכבוד הנשיא".
8 צפייה בגלריה
בני הזוג אוקנין נוחתים בישראל
בני הזוג אוקנין נוחתים בישראל
בני הזוג אוקנין נוחתים בישראל
(צילום: רשות שדות התעופה)
נטלי אוקנין: "כבוד ראש הממשלה, נפתלי בנט, אנחנו רוצים להגיד לכם מקרב ליבנו - זה לא מובן מאליו מה שאתם עשיתם. הפכתם עולמות, הייתם לצידנו. אני שמעתי שכבוד השר, דיבר כל יום עם משפחתי, וגם כבוד ראש הממשלה. דיברתם עם משפחתי, דיברתם עם אחיותיי, עם אחי, עם בתי שירז, עם כולם. אני יודעת שכל הממשלה נרתמה, הפכתם עולמות למעננו, זה לא מובן מאליו בכלל. אנחנו אסירי תודה. אנחנו חזקים בזכותכם".
שר החוץ: "נטלי, איך אופק הגיב כשבאת הביתה?"
נטלי אוקנין: "הוא שמח, קפץ עליי, קפצתי עליו, נשיקות, חיבוקים, זה היה מדהים, זה היה מרגש, זה היה מיוחד במינו".
שר החוץ: "הוא מתוק, הוא מתוק".
נטלי אוקנין: "אני באמת חסרת מילים. תודה, תודה, תודה רבה לכם. אין כמוכם, אין עליכם, אני גאה שאתם בממשלה שלי, אני גאה בכם. אתם הצלתם עולם ומלואו".
שר החוץ: "זה כל המציל נפש אחת".
נטלי אוקנין: "הצלתם נפש אחת ועוד נפש, והצלתם בעצם את כל העולם ואיחדתם את כל עם ישראל".
8 צפייה בגלריה
נפתלי בנט ויאיר לפיד בשיחה עם נטלי מורדי אוקנין
נפתלי בנט ויאיר לפיד בשיחה עם נטלי מורדי אוקנין
בנט ולפיד בשיחה עם בני הזוג
(צילום: חיים צח / לע"מ)
ראש הממשלה: "אני רוצה להגיד לך שיש לך משפחה מאוד מיוחדת שגילתה כ"כ הרבה אחריות ואיפוק במהלך השבוע, אנחנו מצידנו עבדנו יומם ולילה. בעזרת השם וברוך השם, אתם פה. שתהיה לכם שבת רגועה ותקופה רגועה. שר החוץ עבד מאוד מאוד קשה כדי להגיע לרגע הזה".
שר החוץ: "תשמעי, שירז היא ילדה מדהימה. הדבר הזה שילדה בת 20 הובילה את כל הדבר הזה. אנחנו שולחים לכם חיבוק ואהבה מכל עם ישראל, ולכו לישון איזה 20 שעות לדעתי. אני הולך לישון 20 שעות".
נטלי אוקנין: "במינימום 20 שעות".
שר החוץ: "שתהיה שבת טובה, שבת שלום".
נטלי אוקנין: "תודה רבה לכם, מכולנו, מכל המשפחה, הקטנה, המצומצמת, המורחבת, מכל עם ישראל. תודה שהחזרתם לכל העם את האמון בממשלה".
ראש הממשלה: "ביום זה כל עם ישראל זה המשפחה של כולנו, ביחד. שבת שלום".
נטלי אוקנין: "שירז רוצה אתכם".
ראש הממשלה: "שירז, אנחנו שוקלים לגייס אותך ליחידה מיוחדת במדינה, כל הכבוד לך".
שירז אוקנין: "אני בעד".
ראש הממשלה: "תפקדת בצורה יוצאת מן הכלל והיית רגועה ומאופקת".
שר החוץ: "וחזקה מאוד".
שירז אוקנין: "תודה. הבטחתם לי וקיימתם, ואני אהיה אסירת תודה לכם לנצח. החזרתם לי את ההורים שלי וזה הכי חשוב לי בעולם. אין לי מילים, באמת אין לי מילים. אני מהבוקר בהיי מטורף. תודה, פשוט תודה".
שר החוץ: "שירז, בשיחה הראשונה אמרת לי 'תחשוב שזה ההורים שלך', אז חשבתי שזה ההורים שלי, וראש הממשלה חשב שזה ההורים שלו ובגלל זה זה הסתדר".
שירז אוקנין: "אמרת את זה ובכיתי דמעות".
ראש הממשלה: "אל תשכחו ללכת לבית כנסת לברך הגומל".
שירז אוקנין: "נכון, בטח".
נטלי אוקנין: "כל מה שדרוש בלי נדר אנחנו נעשה".
ראש הממשלה ושר החוץ: "שבת שלום, אוהבים אתכם מאוד".
פורסם לראשונה: 09:45, 18.11.21