אגדת ה-UFC, חביב נורמגומדוב, שהודיע השבוע על פרישה אחרי ניצחון על ג'סטין גייצ'י, הטיח ביקורת חריפה במיוחד בנשיא צרפת, עמנואל מקרון, על רקע המתח מול הקהילה המוסלמית במדינה.
הלוחם הדגסטני בן ה-32, פירסם בחשבון האינסטגרם שלו פוסט ובו תמונתו של מקרון עם סימן של סוליית נעל עליו וכתב דברים קשים. "שאלוהים ישחית את פניו", פתח נורמגומדוב. "האיש הזה משתמש בחופש הביטוי כדי לפגוע ברגשותיהם של יותר ממיליארד וחצי מאמינים מוסלמים. הלוואי שאלוהים ישפיל אותו ואת תומכיו בחיים האלה ובחיים הבאים. אללה פועל מהר ואתה תראה את זה".
1 צפייה בגלריה
חביב נורמגומדוב
חביב נורמגומדוב
חביב נורמגומדוב. השתמש במילים קשות
(צילום: רויטרס)
כוכב ה-UFC הוסיף: "אנחנו המוסלמים אוהבים את הנביא שלנו מוחמד, יותר מאשר את האימהות, אבות, ילדים, נשים וכל הקרובים לנו. תאמינו לי בסופו של דבר הפרובוקציות האלו יחזרו אליהם".
צרפת מתמודדת בשבועות האחרונים עם מתיחות מול הקהילה המוסלמית במדינה ומחוצה לה ואף עם גל טרור איסלמי בשטחה. רק אתמול (חמישי) נרצחו בעיר ניס שלושה בני אדם בפיגוע דקירה בכנסיית נוטרדאם בעיר ולפני כן נרצח המורה סמואל פאטי, שהציג לתלמידיו קריקטורות העוסקות בנביא מוחמד. גם המגזין שרלי הבדו נמצא שוב במרכז העניינים אחרי שפרסם קריקטורה של נשיא טורקיה רג'פ טאיפ ארדואן ועורר את זעמם של תומכיו.
View this post on Instagram

Да обезобразит Всевышний лицо этой твари и всех его последователей, которые под лозунгом свободы слова оскорбляют чувства более полутора миллиарда верующих мусульман. Да унизит их Всевышний в этой жизни, и в следующей. Аллах скор в расчёте и вы это увидите. Мы - мусульмане, любим нашего Пророка Мухаммада (да благословит его Аллах и приветствует) больше, чем наших матерей, отцов, детей, жён и всех остальных близких нашему сердцу людей. Поверьте мне, эти провокации им выйдут боком, конец всегда за Богобоязненными. - ‎قبح الله وجه هذا الأبتر وجميع تبعهم الذين يؤذون الشعور أكثر من نصف مليار مسلم تحت قناع الحرية ‎أذلهم الله في الدنيا والآخرة إن الله سريع الحساب ‎نحن مسلمون نحب رسولنا ونبينا محمد صلى الله عليه وسلم أكثر من أمهاتنا وآبائنا وأبنائنا وأزواجنا ومن جميع خلق الله سبحانه وتعالى ‎صدّقوني هذه الاستفزازات سوف تخرج من أعناقهم والعاقبة للمتقين - Holy Quran 33:57 ------------------ إِنَّ الَّذِينَ يُؤْذُونَ اللَّهَ وَرَسُولَهُ لَعَنَهُمُ اللَّهُ فِي الدُّنْيَا وَالْآخِرَةِ وَأَعَدَّ لَهُمْ عَذَابًا مُّهِينًا Воистину, тех, которые поносят Аллаха и Его Посланника, Аллах проклял в этом мире и в Последней жизни и уготовил им унизительные мучения.

A post shared by Khabib Nurmagomedov (@khabib_nurmagomedov) on

נשיא צרפת, מקרון, הצהיר באופן ברור כי הוא נחוש להגן על ערכיה החילוניים של ארצו והוסיף שצרפת לא מתכוונת לוותר על הקריקטורות ולתת לאיסלאמיסטים לגזול מהצרפתים את עתידם. דבריו זכו לתגובה קשה מארדואן ולאחר מכן צרפת החזירה את השגריר מאנקרה להתייעצות.
נורמגומדוב, מוסלמי מאמין, נחשב לספורטאי שלא מהסס להגיד את אשר ליבו. רק השבוע הוא זכה לתמיכה אדירה אחרי הודעת הפרישה שלו. הוא מחזיק במאזן של 29 נצחונות לעומת 0 הפסדים בקריירת ה-MMA שלו.