ביילס קרסה מנטלית ד"ר אוהד נחום פסיכולוג קליני
(צילום: משה מזרחי)
סימון ביילס עוד לא מוכנה לחזור להתעמל. האמריקאית בת ה-24 הודיעה הבוקר (א') כי פרשה מגמר תרגיל הקרקע שיתקיים מחר, וסביר להניח שתוותר גם על גמר הקורה ביום שלישי - למרות שהדיווח הוא כי "תקבל החלטה בהמשך השבוע".
טוקיו 2020 ב-ynet - למתחם המיוחד
כזכור, ביילס פרשה מהגמר הקבוצתי אחרי תרגיל אחד בלבד בשולחן הקפיצות, ולאחר מכן הודיעה כי היא מתמודדת עם בעיות נפשיות וזקוקה לזמן כדי לטפל בעצמה.
2 צפייה בגלריה
סימון ביילס
סימון ביילס
סימון ביילס
(צילום: getty images)
מאז היא הספיקה לוותר על הגמרים אליהם העפילה בקרב-רב, מקבילים מדורגים ושולחן הקפיצות (שני האחרונים אמורים להיערך היום), החליטה כאמור לא לעלות לגמר הקרקע, וכעת נותר רק גמר אפשרי אחד בו היא עוד עשויה להשתתף – אם כי כרגע מסתמן שזה לא יקרה. איגוד ההתעמלות האמריקני שיחרר בינתיים הודעה בה נאמר: "כולנו מאחוריך", וממשיך לתמוך במסע של הכוכבת שלו בדרך להחלמה.
כזכור, בשבוע שעבר התייחסה ביילס לראשונה לבעיות המנטליות מהן היא סובלת. "לכל מי שאמר שפרשתי, אני לא", כתבה ביילס בסטורי שהעלתה בחשבון האינסטגרם שלה. "המוח והגוף שלי פשוט אינם מסונכרנים".
2 צפייה בגלריה
סימון ביילס
סימון ביילס
ביילס. סיפור לא קל
(צילום: AFP)
ביילס אף פרסמה סרטון וידאו שלה מתרסקת אחרי אימון על המתח, והאמריקאית התייחסה לכך: "אני לא חושבת שאתם מבינים עד כמה זה מסוכן על משטח קשה או תחרותי. אני גם לא צריכה להסביר מדוע אני שמה את בריאותי במקום הראשון. גופנית ונפשית".
בתשובות לשאלות של העוקבים, התייחסה גם לרגע בו הקושי המנטלי החל: "זה התחיל באופן אקראי לאחר המוקדמות, בבוקר למחרת. זה היה דבר מוזר, כמו גם התחושה".