נבחרת ישראל הודיעה רשמית היום (שישי) כי מונס דאבור לא יהיה חלק מהסגל למשחקי הידידות מול מונטנגרו ופורטוגל בתחילת חודש יוני.
מאמן הנבחרת, וילי רוטנשטיינר, שוחח עם דאבור במהלך כל שבוע האימונים וגם בסיום אימון הבוקר היום, והחליט כי בסיטואציה הנוכחית השחקן אינו יכול לתרום לנבחרת כפי שמצופה מכל שחקן שנמנה על הסגל. דאבור מצידו הבהיר כי אירועי התקופה האחרונה לא מאפשרים לו להתרכז ב-100 אחוז באתגרים המקצועיים של הנבחרת.
כזכור, במהלך המהומות בהר הבית שהובילו בהמשך למבצע שומר חומות, דאבור העלה פוסט פוליטי לאינסטגרם שעורר סערה ובו כתב: "אלוהים רואה את מעשי העושקים", בהתייחס למה שקרה בירושלים.
4 צפייה בגלריה
דאבור באימון
דאבור באימון
מונס דאבור
(צילום: באדיבות ההתאחדות לכדורגל)
דאבור התייחס לאירועים האחרונים: "אין לי שום כוונה לפרוש מנבחרת ישראל והבהרתי זאת בשיחות הכנות שהיו לי עם המאמן ועם יו"ר ההתאחדות. כל מה שאני זקוק לו עכשיו, ואולי לא רק אני, זה פסק זמן כדי לתת לרוחות להירגע, בתקווה ובאמונה שהזמן יאפשר לכולנו לחזור לעסוק בכדורגל, לטובת הנבחרת ולטובת הדו קיום".
אני חלק מנבחרת ישראל ואמשיך להיות שחקן נבחרת ישראל. ניסיתי להסביר פוסט שבא מהלב ולא היתה בו כל כוונה לפגוע באף אחד, אבל הנסיבות הפכו את ההקשבה וההבנה לבלתי אפשריות. תמיד האמנתי בדו קיום, תמיד פעלתי לטובת אחדות ושותפות, וכך אמשיך לעשות".
4 צפייה בגלריה
פוסט מעורר הסערה של דאבור
פוסט מעורר הסערה של דאבור
הפוסט שפרסם דאבור
חלוץ הופנהיים הוסיף: "אני כבר שמונה שנים משחק בחו"ל והבאתי כבוד רב למדינה. נבחרת ישראל צריכה עכשיו שחקנים שמסוגלים להתרכז רק במשחקים הקרובים, גם אם אלה משחקי ידידות, והמצב שלי שונה. גם בתקופה המורכבת הזאת זכיתי ללא מעט תמיכה ממי שהיו מוכנים להקשיב, להבין ולפעול לחיזוק הדו קיום והשותפות, ואני רוצה להודות להם. אני מודה לווילי על שהבין אותי וליו"ר ההתאחדות על ההקשבה והאמונה שהנבחרת הזאת חייבת להיות של כולם. החברים שלי לנבחרת חשובים לי וכך ימשיכו להיות, אחזיק להם אצבעות גם הפעם. יחד נמצא את הדרך לשמור על הדו קיום על מנת לממש את השליחות של כולנו".
4 צפייה בגלריה
סגל הנבחרת למשחקי הידידות
סגל הנבחרת למשחקי הידידות
סגל הנבחרת למשחקי הידידות
יו"ר ההתאחדות אורן חסון אמר: "נפגשתי ארוכות עם מונס דאבור, לשיחה כנה מלב אל לב ואני מעריך את המחויבות שלו לנבחרת ישראל והזכות לייצג אותה ואת המדינה. התקופה האחרונה היתה מורכבת עבור כולנו וברור לי כי לא ניתן ולא נכון להתעלם ממנה. שחקני נבחרת, אולי יותר מכל ספורטאי, חייבים לקחת בחשבון את ההשלכות האפשריות של כל התבטאות יזומה על ידם. דאבור היה אמיץ מספיק להסביר את הדברים מיד לאחר פרסומם".
חסון המשיך: "נבחרת ישראל מורכבת לאורך עשרות שנים מפסיפס של שחקנים בני דתות שונות ומשקפת את החברה ואת המדינה אותה היא מייצגת. החובה של כולנו, ובראש ובראשונה שלי, היא לוודא כי כך ימשיך להיות. כל משבר הוא הזדמנות לצאת מחוזקים יותר, מאוחדים יותר, סובלניים יותר".
4 צפייה בגלריה
אורן חסון
אורן חסון
יו"ר ההתאחדות אורן חסון
(צילום: אורן אהרוני)
ווילי רוטנשטיינר, מאמן הנבחרת: "דאבור הבהיר כי אינו יכול להתרכז במאת האחוזים בעת הנוכחית במטרות של הנבחרת. כמקצוען אמיתי, שתרם רבות לנבחרת הוא יודע מה נדרש משחקן נבחרת, ומרגע שהגיע למסקנה כנה כי אינו פנוי לגמרי עבור הנבחרת, לא נותרה אפשרות אחרת מלבד גריעתו מהסגל".