הבלגן בנבחרות הצעירות של ישראל חוגג, וממשיך להביך את ראשי ההתאחדות לכדורגל. בתגובה, יו"ר ההתאחדות, שינו זוארץ, החליט לזמן את כל הדמויות המקצועיות והניהוליות לישיבת חירום, לאחריה, כך מתברר, יבוצעו שינויים פרסונליים.
מרכז הרעש נמצא בין שני כוחות מרכזיים - המנהל הטכני, בוני גינצבורג ומי שאחראי על הסקאוטינג, משה סיני שחבר לפרדי דוד.
3 צפייה בגלריה
יו"ר ההתאחדות לכדורגל שינו זוארץ
יו"ר ההתאחדות לכדורגל שינו זוארץ
הרבה שריפות לכבות. זוארץ
(צילום: עוז מועלם)
בהתאחדות מספרים על כך שהמאמן גיא לוזון ממודר מקצועית, ועל פגישות מקצועיות שנערכו לאחרונה והסתיימו בפיצוץ, בהן היה שותף בין היתר מנהל האקדמיה, עומר בוקנסבוים או דוד (שאחראי על פיתוח שחקנים).
"ההתאחדות לכדורגל לא מנוהלת", אמרו גורמים בנבחרות הצעירות. "בית הנבחרות בשפיים הפך לקן צרעות, כולם נגד כולם, קללות, צעקות, פיצוצים, כולם לא מדברים עם כולם. לא זכור בלגן כזה. מה שקרה בנבחרת הבוגרת, זה עוד כלום לעומת מה שקורה בנבחרות הצעירות, ואף אחד לא מטפל בזה".
הקולות שיוצאים מההתאחדות נשמעים על רקע הקמפיין החלש שרשמה נבחרת הנוער, שכשלה בהעפלה לאליפות אירופה שתתקיים בקיץ באירלנד אחרי מאזן חלש של ניצחון ושני הפסדים. בנוסף, אופיר חיים וגיא לוזון, הם המאמנים היחידים שמחזיקים בחוזה לשנה נוספת, מה שמקרין חוסר אמון וחוסר יציבות על המערכת כולה. כל אלה, כאמור, הביאו את זוארץ להחליט על קיום ישיבת חירום.
"אחרי הפגישה בראשון יתקבלו החלטות, יהיו אנשים שלא ימשיכו בתפקיד שלהם, נגמר הסיפור, הבלגן ייגמר", אמרו שם. "הכשלון של הנבחרת הבוגרת, סיום הדרך המכוער מול יוסי בניון ואלון חזן, הכישלונות של הנבחרות הצעירות, הבלגן שלא היה כדוגמתו בבית הנבחרות בשפיים, כל זה מביא את ההתאחדות לשפל של השנים האחרונות. אם זוארץ לא יקבל פה החלטות מנהיגותיות, אנחנו בדרך להרוס את כל מה שנבנה פה בשלוש השנים האחרונות", הוסיפו גורמים בנבחרות הצעירות.
3 צפייה בגלריה
בוני גינצבורג
בוני גינצבורג
יכנס את הסגל המקצועי. גינצבורג
(צילום: עוז מועלם)
3 צפייה בגלריה
יוסי בניון
יוסי בניון
"תמיד אמרתי את מה שאני מרגיש". בניון
(צילום: עוז מועלם)
כבר היום (שישי) גינצבורג יכנס לפגישת חירום את סיני, בוקסנבוים ודוד, כשהמאמנים לוזון או חיים לא זומנו. זוארץ דרש לכנס את הגורמים השונים לקראת השבוע הבא, בניסיון לקבל מהם קודם כל את הפתרון האפשרי.
מדובר בשבוע קשה עבור זוארץ, בשיאו, כפי שנחשף ב-ynet, רשם התנגשות חזיתית עם המנהל המקצועי היוצא של נבחרת ישראל, יוסי בניון, שכתב אתמול בעקבות שיחת הפרידה הטעונה: "האמת שחיכיתי מעט שהסערה תשקע ושהאכזבה מאי עלייה ליורו תרגע כדי לומר שהיה לי את הכבוד והזכות להיות שוב חלק מהדבר המדהים שנקרא נבחרת ישראל. נהניתי מכל רגע מהעבודה לצד צוות של אנשים טובים ומקצועיים כל אחד בתחומו ומול סגל שחקנים שתמיד רצו ונתנו מעצמם הכל כדי להצליח לעשות היסטוריה אבל לצער כולנו זה לא קרה הפעם".
"לפעמים דברים לא מסתדרים בגלל סיבות כאלה ואחרות או תוצאות לא טובות וזה טבעי בענף שלנו. אף פעם לא רדפתי אחרי שום תפקיד או נשארתי בשום מקום שלא רציתי או שהרגשתי לא רצוי. כן היה חשוב לי לשבת לשיחה עם היו"ר ולהבין מה הסיבות לפרידה מעבר לתוצאות האחרונות שהסתיימו באכזבה מצד כולנו. במספר מקרים במהלך ההתכנסות הקודמת וגם מספר ימים לפני המשחק מול איסלנד סיכמנו על המשך הדרך לעוד שנתיים שמבחינתי הייתה אמירה ברורה שאכן האמינו בדרכנו למרות התוצאות (מי זוכר בכלל שהייתה מלחמה?)".
בניון המשיך: "היה חשוב לי להבין למה הם לא עומדים בסיכום כי אני אדם שמאמין שצריך לעמוד תמיד במילה של עצמך. מהיכרות הארוכה והטובה שלי עם שינו גם הוא אדם כזה וזה הדבר היחידי שהפריע לי. אחרי שיחה אישית ומקצועית עם שינו הבנתי כמה דברים וכל אחד המשיך לדרכו".
"תמיד נהגתי להגיד בשיחות האישיות את כל מה שאני מרגיש בטח בשיחה אישית עם המעסיק שלי, מצער מאוד לראות שחלקים מהשיחה יצאו ׳ממקורבים’ כאלה ואחרים וכמובן חלקים מסוימים בטח כאלה שיצאו מהקשרם ומטרתם היא לנסות ולפגוע בכולנו. לאורך כל הקריירה שלי עניינים אישיים תמיד נשארו אישיים ולא זלגו החוצה, טיפת מחשבה תגרום לכל בר דעת להבין למי נגרם נזק בהוצאתם. חבל מאוד, אבל גם זה יעבור כמו כל דבר בחיים. אני רוצה לסיים באיחולי הצלחה לנבחרת ישראל היא ללא ספק יותר גדולה וחשובה מכולנו. הלוואי והמשחקים יחזרו לישראל בקרוב ושהאוהדים יוכלו לתמוך ולדחוף מהיציעים ולהוביל את השחקנים המוכשרים שיש בנבחרת ואין לי ספק שעוד נגיע לטורניר גדול בעזרת השם".
זוארץ מעוניין למנות מאמן כבר בחודש הבא ופנה לברק בכר, שעדיין מתלבט והבטיח תשובה עד לתחילת השבוע הבא. במקרה שיסרב, המועמד הבא אחריו הוא מאמן א.א.ק לרנקה, רן בן שמעון.