בהתאחדות לכדורגל הודיעו שמרקוס רוגן, המאמן המנטלי של נבחרת ישראל, סיים את דרכו ולמעשה פוטר מתפקידו. מנכ"ל ההתאחדות רתם קמר שוחח עם רוגן ואמר לו כי עבודתו עם הנבחרת הסתיימה בעקבות החלטתו לעזוב את הארץ בחשאי ובניגוד לכללים ולתקנות, חרף העובדה שחלה עליו חובת בידוד לאחר שנמצא למחרת המשחק עם צ'כיה חיובי לקורונה - סיפור בריחתו וכל פרטיו נחשף לראשונה ב-ynet.
כל הפרטים על בריחתו של רוגן מהארץ, כפי שנחשפו ב-ynet:
קמר הודה לרוגן על עבודתו עם הנבחרת ותרומתו לה, וציין כי ברור שעשה זאת מכל הלב ועם תשוקה אמיתית לקידומה, אך עם זאת הדגיש כי "מדובר בעבירה חמורה ובהתנהלות שפגעה בהתנהגות המצופה מבעל תפקיד בנבחרת ובהתאחדות ועל כן אין שום אפשרות להמשך שיתוף פעולה".
2 צפייה בגלריה
מרקוס רוגן
מרקוס רוגן
"לא הבנתי שצריך להישאר פה". מרקוס רוגן
(צילום: ההתאחדות לכדורגל)
רוגן לקח אחריות על המעשה והתנצל. "לא רציתי להישאר שבועיים בארץ, זו לא המדינה שלי", אמר רוגן להתאחדות ביום שני האחרון אחרי נתק של כמעט שבוע בין הצדדים. "לא הבנתי שצריך להישאר פה, רציתי להיות בארצות הברית. בטיסות שלי הקפדתי להיות עם מסכה, אין פה בעיה".
רוגן היה מחויב בבידוד בעקבות בדיקה שנערכה לו אחרי ההפסד (2:1) של הנבחרת לצ'כיה בסמי עופר בשבוע שעבר במסגרת ליגת האומות. "כבר באוטובוס למלון בקיסריה הוא נשכב על הספסל האחורי באוטובוס ונראה שפוך", סיפר אחד מאנשי ההתאחדות.
למחרת במלון נבדקו כל השחקנים ואנשי המעטפת, ורוגן נמצא חיובי, כמו גם הבלם חאתם אל-חמיד. שניהם שוחררו מהמלון ונצטוו להישאר בבידוד. אלא שכעבור יומיים התברר שהמאמן המנטלי עלה לטיסה לחו"ל.
"יש לי משפחה בישראל", אמר רוגן לאנשי ההתאחדות. "אשהה אצלם במהלך הבידוד". בהתאחדות הזמינו ליום שאחרי, בידיעה שהנבחרת כבר טסה למחרת לסלובקיה, צוות אמבולנס מיוחד שיפנה אותו לבית המשפחה שאת כתובתה העביר לאנשי התאחדות, על מנת שלא יתקרב לאף אחד.
2 צפייה בגלריה
רותם קמר מדבר
רותם קמר מדבר
"אין שום אפשרות להמשך שיתוף פעולה". קמר
(צילום: ראובן שוורץ)
לרוגן תוכננה חזרה רק בחמישי, עם חזרת הנבחרת ארצה מסלובקיה, כשסוכנת הנסיעות של ההתאחדות הזמינה לו טיסה לפרנקפורט ומשדה התעופה בגרמניה טיסת המשך למקום מגוריו בלוס אנג'לס. אלא, שעל פי הידוע להתאחדות, מיד עם היוודע תוצאת הבדיקות של המאמן המנטלי האוסטרי, הוא מיהר לחדרו, הקדים את מועד טיסתו ללילה שבין שני לשלישי ולא עדכן בכך אף אחד מאנשי הנבחרת, כולל את חברו הקרוב ומי שהמליץ למנותו לתפקיד, המאמן וילי רוטנשטיינר.
רוגן החזיק בשתי הבדיקות האחרונות שעשה, השלילית מיום שישי והחיובית משני. כשהגיע לשדה התעופה בלוד, הוא הציג את הבדיקה שביצע 72 שעות לפני מועד הטיסה. גם סוכנת הנסיעות עדכנה את ראשי הנבחרת כי רוגן כבר עזב את הארץ.
כשהנבחרת הייתה על המטוס, עודכן רוטנשטיינר כי רוגן עזב את הארץ כשהוא יודע שהוא חיובי בבדיקת קורונה. בהתאחדות ניסו להשיג אותו מאז יום שלישי ללא הצלחה, עד יום שני כאמור. גם רוטנשטיינר טען כי הוא לא הצליח לאתר את רוגן. בהתאחדות מיהרו לעדכן את משרד הבריאות ואת משטרת הגבולות, אולם כשהמידע הועבר, רוגן כבר הספיק לנחות בגרמניה. "אנחנו מקווים שהעניין הועבר לארגון הבריאות העולמי", אמרו בנבחרת.