משחקה הראשון של נבחרת ישראל במוקדמות המונדיאל מול דנמרק ב-25 במרץ צפוי להיות פיילוט לכניסת קהל לתחרות ספורט, לראשונה מאז פרוץ הקורונה בישראל - כך נודע ל"ידיעות אחרונות" ו-ynet.
בתום מגעים בין ההתאחדות לכדורגל למשרד הבריאות, בשיתוף משרד התרבות והספורט ובגיבוי פרויקטור הקורונה פרופ' נחמן אש, סוכם עקרונית כי תותר כניסת כשליש מתכולת האצטדיון נגד דנמרק ומול סקוטלנד שלושה ימים לאחר מכן.
הכניסה של האוהדים לאצטדיון תתאפשר למחזיקי דרכון ירוקהכניסה של האוהדים לאצטדיון תתאפשר למחזיקי דרכון ירוק
הכניסה של האוהדים לאצטדיון תתאפשר למחזיקי דרכון ירוק
(צילום: אורן אהרוני)
נבחרות ישראל וסלובקיהנבחרות ישראל וסלובקיה
בקרוב מול יציעים עם קהל? שחקני נבחרת ישראל
(צילום: רויטרס)
בעקבות הסיכום העקרוני הוחלט בהתאחדות כי המשחקים יתקיימו באצטדיון גדול, ולכן כרגע מתנהלים מגעים מול מנהלי בלומפילד וסמי עופר. הכניסה תתאפשר למחזיקי דרכון ירוק, כלומר מתחסני קורונה, או אנשים שיעברו בהצלחה בדיקה שנערכה 72 שעות לפני המשחק, בכפוף לריחוק חברתי ביציעים ועטיית מסכה.
ההתאחדות פירסמה כבר לפני מספר שבועות את תוכנית "חזרה בטוחה ליציע", לפיה רכישת כרטיסים תתבצע אונליין בלבד יחד עם חתימה אלקטרונית על טופס בריאות, שיישלח כלינק יממה לפני המשחק. המידע שיוצפן במערכות יחסום מבקרים בלתי מאושרים עוד טרם הגעתם למקום האירוע, ויהיה ויסות של הקהל לפי שעות כדי למנוע התקהלות גם מחוץ לאצטדיון.
ממשרד הבריאות נמסר: "בניגוד לפרסומים, לא סוכם דבר על פיילוט של קהל במשחקי ספורט ובפרט לא במשחק נבחרת ישראל נגד דנמרק. יצויין כי המשחק מתקיים בעוד חודשיים וחצי ומוקדם עוד להחליט על כך".