ספיר ברמן מדברת במסיבת העיתונאים

ספיר ברמן תעשה הערב (שני, 20:15) היסטוריה בסמי עופר ותהפוך לשופטת הטרנסג'נדרית הראשונה שמנהלת משחק בליגת העל, כשהפועל חיפה תארח את בית"ר ירושלים.
למעשה, מחצית מצוות השיפוט בחיפה יהיה נשי, כשהשופטת הרביעית תהיה מיתר שמש, חברתה של ברמן שנכללת בסגל השיפוט של הליגה הלאומית. הערב צפויה חגיגה תקשורתית סביב המשחק, כאשר הנהלת הפועל חיפה כבר קיבלה בקשות רבות מגופי תקשורת זרים לתעד את ההיסטוריה.
2 צפייה בגלריה
ספיר ברמן
ספיר ברמן
ספיר ברמן
(צילום: עוז מועלם)
ברביעי האחרון הגיעה ברמן לאימון השופטים השבועי בבית הנבחרות בשפיים והציגה נתונים פיזיולוגיים טובים (ריצות, ספרינטים וכיו"ב). בסיום האימון נפגשה עם מנכ"ל איגוד השופטים, יריב טפר, כשהשניים עברו על מקרים ותגובות אפשריים במשחק. "נגמר הפסטיבל מסביב, מעכשיו רק מקצוענות לנגד עינייך", אמר לה טפר, בין היתר.
בחמישי שעבר נפגשה ברמן יחד עם מי שמלווה אותה בתהליך בשבועות האחרונים, הפסיכולוג רועי סמואל, שהכין אותה מנטלית למשחק.
ספיר עצמה שיתפה בימים האחרונים את אנשי איגוד השופטים ואמרה כי אין לה חשש מתגובת הקהל. "אני שלמה עם עצמי במאה אחוז, זה בדיוק מה שרציתי, זה גרם לי להקלה אחרי שנחשפתי", היא התוודתה בפניהם. "החלום שלי הוא לא רק לשפוט בליגת העל, אלא לשפוט במשחקים מרכזיים. בחיפה זה יהיה הספתח שלי כספיר, משוכנעת שתהיה לכך המשכיות, מהקהל אין לי כל חשש".
2 צפייה בגלריה
שגיא ברמן
שגיא ברמן
ברמן בפעולה
(צילום: אורן אהרוני)
גם באיגוד השופטים אין כל חשש מתגובת הקהל, אלא דווקא מצפים לראות כיצד יגיבו הצוותים באצטדיון, השחקנים והמאמנים. ברמן כבר קיבלה הוראות כי היא לא יכולה לעלות למשחק עם תכשיטים ואיפור. לה ולשמש יוקצה חדר משלהן באצטדיון, בנפרד מעוזרי השופטים.
"אני מאוד מתרגשת לקראת האירוע הזה, משוכנעת שהכל יהיה בסדר", היא סיפרה לחבריה באימון המסכם של השופטים.