האם שינו זוארץ חוזר בו מהצהרתו כי בוני גינצבורג ימשיך כמנהל הטכני של הנבחרות הצעירות? בישיבת המזכירות של ההתאחדות לכדורגל שנערכה היום (רביעי) הועלתה האפשרות כי ימונה מנהל טכני זר במקום או מעל שוער העבר, שיוזז מתפקידו. בנוסף, גם שמו של עומר בוקסנבוים עלה כאפשרות לקבל את התפקיד.
כזכור, רק לפני שישה ימים אמר זוארץ ל-ynet כי התקבלה ההחלטה שגינצבורג יישאר כמנהל הטכני של הנבחרות הצעירות לשנה נוספת. "החלטתי לממש את האופציה של ההתאחדות לכדורגל בחוזה עם בוני גינצבורג", אמר זוארץ, "הוא יישאר בתפקיד המנהל הטכני עד לקיץ הבא. ההחלטה כבר התקבלה אצלי".
1 צפייה בגלריה
בוני גינצבורג
בוני גינצבורג
יוזז מתפקידו? בוני גינצבורג
(צילום: עוז מועלם)
לפני ההחלטה להמשיך עם גינצבורג עלו מספר רעיונות בהתאחדות לכדורגל לגבי איוש העמדה, אותה ירש שוער העבר מההולנדי יילה חוס. בין היתר פנו לווילי רוטנשטיינר, ולאחר מכן הגיעו כבר לסיכום עם יוסי בניון לפני המפגש עם איסלנד כי הוא יישאר לשנתיים נוספות ויקבל אחריות על הנבחרת האולימפית, אולם בסופו של דבר זה לא התממש.
בפני ההתאחדות הייתה אפשרות להאריך את חוזהו של המנהל הטכני שממודר מהנבחרת של גיא לוזון ובעיקר אחראי על הפעילות של הנבחרות בגילאי הנוער ומטה, וזוארץ החליט כי הוא ימשיך בתפקידו.
בשלב הזה, לנבחרות ישראל יש רק שני מאמנים שסגורים גם לשנה הבאה. מדובר במאמן נבחרת הנוער אופיר חיים ומאמן הנבחרת הצעירה, גיא לוזון, כך שגינצבורג יפעל עתה למנות מאמנים לנבחרות נוער ב' ומטה, כולל הנערים.
זוארץ התערב לאחרונה בהתנהלות המתוחה בין לוזון לגינצבורג, כולל פתרון בהעברת שחקנים, בעיקר ליאור קאסה, נועם בן הרוש וניב יהושוע, מהנבחרת הצעירה לנבחרת הנוער, שכזכור סיימה במקום השני בשלב העילית אחרי נורבגיה ולא עלתה לאליפות אירופה, המונה שמונה נבחרת בלבד.