דרמה בבית"ר ירושלים: משה חוגג לא ישמש יותר כבעלים. איש העסקים העביר היום (חמישי) את זכויות הניהול של המועדון לידי נאמן, עורך הדין יצחק יונגר, שיפעל למציאת רוכש למועדון. על כוונתו לעשות זאת פורסם לראשונה ב-ynet.
מהמועדון נמסר: "בעלי הקבוצה, משה חוגג, החליט להפקיד את זכויות הניהול של בית"ר ירושלים בידי עורך הדין יצחק יונגר, בתור נאמן. יונגר ישמש כנשיא המועדון, יגבש תוכנית כלכלית לקבוצה על מנת שתפעל בתקציב מאוזן, ויפעל למיגור האלימות והגזענות. כמו כן, יפעל הנאמן למציאת רוכש לקבוצה".
7 צפייה בגלריה
משה חוגג
משה חוגג
משה חוגג. "חשבתי שיום אחד אעביר את הקבוצה לבן שלי"
(צילום: עוז מועלם)
7 צפייה בגלריה
שער מוסף הספורט של "דיעות אחרונות", היום
שער מוסף הספורט של "דיעות אחרונות", היום
הריאיון הבלעדי שהעניק חוגג ל"ידיעות אחרונות" ביום ראשון
חוגג כתב בפוסט ברשת החברתית לאחר שהעביר את זכויות הניהול: "מוזר לכתוב פוסט סיכום אחרי כל כך מעט זמן. כשרכשתי את בית"ר חשבתי שיום אחד אעביר אותה לבן שלי, הייתה לי תוכנית. מצד אחד אשקיע המון כסף שלטווח הארוך יחזיר את בית"ר למקום שבו היא צריכה להיות, מצד שני אעקור את האלימות והגזענות שהפכו להיות כמעט שם נרדף של המועדון הזה.
"ביום הראשון בבית"ר אמרתי מפורשות: מועדון כדורגל לא שייך לאדם אחד, הוא שייך לאוהדים, הוא שייך לעיר ירושלים, הוא של כולנו. הוספתי גם שבדקה שארגיש שרוב הקהל לא רוצה, לא אחזיק בכוח. בית"ר ירושלים היא לא עסק, אני ואחרים לפניי תרמנו המון כסף למועדון הזה עבור הקהילה שלו. מעולם לא ביקשתי מדליה, גם לא תודה קטנה. מצד שני, עם כל הכבוד, לא יעלה על הדעת שאתרום כל חודש בחודשו סכומי עתק, כמעט 120 מיליון שקלים, וכשאכנס לאצטדיון אשמע קללות בלתי פוסקות עליי, על אשתי ואפילו על ילדיי".
7 צפייה בגלריה
אוהדי בית"ר מניפים את חוגג על הכתפיים
אוהדי בית"ר מניפים את חוגג על הכתפיים
משה חוגג ואוהדי בית"ר
(צילום: אלכס קולומויסקי)
חוגג הוסיף: "אף פעם לא נרתעתי מלה פמיליה, נלחמתי באלימות ובגזענות ללא מורא ופחד, הבאתי שחקן מוסלמי ולא ויתרתי לרגע, גם לא היום, המאבק הזה לא פוסק ויימשך גם בלעדיי. ללה פמיליה אין שום כוח, לא מול קודמיי ובטח שלא מולי. הכוח היחיד הוא שלכם, 'הקהל השפוי'. למענכם הגעתי, בכם לעולם לא אלחם. ההגעה לבית"ר עשתה לי לא מעט נזקים, הפכתי למטרה לחבורה של סחטנים שניצלו את הפרופיל הגבוה שלי על מנת להזיק לי דרך התקשורת ולפגוע בשמי ובעסקיי. למרות זאת, לפרסום מעט יתרונות והמון חסרונות אך לא הייתי עוזב את המועדון אם לא הייתי מרגיש שזהו רצון הקהל הרחב".
"לאחר התלבטות ארוכה ובהתייעצות עם בני משפחתי במהלך ימי החג החלטתי להפקיד היום את זכויות הניהול בידי נאמן שיפעל להשגת איזון תקציבי ומציאת רוכש חדש", סיכם חוגג, "לא אמשיך להשקיע כספים במקום בו לא מעריכים את תרומתי ולא מכבדים את משפחתי".
7 צפייה בגלריה
משה חוגג
משה חוגג
"הפכתי למטרה לסחטנים". חוגג
(צילום: עוז מועלם)

"במצב כזה אני לא רואה אף אדם לוקח את המועדון"

בהמשך הפוסט פנה חוגג לאוהדי בית"ר ירושלים וכתב להם: "לאוהדי בית"ר היקרים, ברשותכם, טיפ קטן לעתיד מול הבא בתור, זכרו מהו תפקידו של הבעלים. הוא לא בונה סגל, אין הוא צריך להבין או לא להבין כדורגל (יש דוגמה מאוד מוצלחת לכך באחד המועדונים הגדולים בארץ), הוא אינו מאמן, גם אין הוא חלוץ שכובש שערים או מחמיץ. תפקידו להוביל מדיניות, לבחור את ההנהלה הבכירה ובעיקר לדאוג לשלם את המשכורות כל חודש כמו שעון שווייצרי. אם קיים את אלו, ראוי הוא להערכה. תנו לו אותה. זכרו שיכול היה לתרום באלפי מקומות שונים ולקבל את מלוא הכבוד אך בחר הוא לתרום למועדון שלכם.
7 צפייה בגלריה
אוהדי בית"ר ירושלים מוחים נגד חוגג
אוהדי בית"ר ירושלים מוחים נגד חוגג
אוהדי בית"ר ירושלים מוחים נגד חוגג. נגמר בפיצוץ
(צילום: ראובן שוורץ)
"זכרו שהעולם הוא מקום מסוכן לא בגלל אנשים שעושים דברים רעים אלא בגלל אנשים שרואים את זה ולא עושים דבר. כשאתם לא נותנים גב אל מול חבורה כזו, אתם נותנים לה גב – ובמצב כזה אני לא רואה אף אדם לוקח את המועדון הזה, לא היום ולא מחר. כדי שיגיע תהיו חייבים לשים את הפרק המכוער הזה מאחוריכם. אתם יכולים לעשות זאת. זה תלוי בכם, עתיד המועדון תלוי במה שתעשו מרגע זה".
"אמנם חוויתי מעט רגעי נחת אבל את אלו לא אשכח לעולם, כשאתם תומכים ואוהבים אתם הכי יפים בעולם, על הרגעים האלו אני מודה לכם. אני רוצה להודות גם לאנשים שלא שתקו, אלו שתמכו, חיבקו ועשו כל שביכולתם, אתם יודעים מי אתם, אני ומשפחתי מודים לכם מכל הלב. רוצה להודות גם למוני ברוש, אלי אוחנה, חיים נבון, מאיר הרוש, יוסי מזרחי ולכל העובדים המסורים במועדון הגדול הזה, אני יודע כמה אתם אוהבים את בית"ר וכמה זמן ולב אתם משקיעים.
7 צפייה בגלריה
משה חוגג ואלי אוחנה ביציע
משה חוגג ואלי אוחנה ביציע
חוגג לצד אלי אוחנה. "תפקיד הבעלים הוא להוביל מדיניות"
(צילום: ראובן שוורץ)
"אחרונים אני רוצה להודות לשחקנים, אף על פי שאין אני המאמן או המנהל המקצועי, דעו שאני מעריך אתכם מאוד, מאמין ביכולת שלכם, מאמין בכישרון שלכם ומאמין באופי שלכם, של כולכם. אני משוכנע שתעשו הכל לטובת המועדון ותספקו עונה טובה על הדשא, מלאת רגעים יפים שישמחו את כולנו. בקשה קטנה: דרבי ראשון בליגת העל מזה לא מעט שנים, אני אצפה בו מהבית, תגרמו לי לחייך ותצבעו את העיר בצבע שלה. לקחתי ללב מהיום הראשון ואני מודה שאני כותב את המילים האלו עם גרון חנוק והמון עצב. למרות הכל, אתגעגע. שנה טובה ומתוקה ירושלים".
חוגג הצהיר על כוונתו כבר בריאיון שהעניק ל"ידיעות אחרונות" ביום ראשון האחרון. בין השאר הוא אמר: "כבר תקופה ארוכה מאחלים לילדים שלי למות, שולחים הודעות נבזיות ברשתות החברתיות לאשתי, מקללים את הילדה שלי בת הארבע. איפה נשמע דבר כזה? שמתי 120 מיליון שקל במועדון, אני עושה את המיטב שאני יכול ומאשימים אותי בכל דבר, הכל זה חוגג. במועדונים אחרים אלו המאמנים".
7 צפייה בגלריה
ירדן שועה ביציע
ירדן שועה ביציע
ירדן שועה. צפוי להימכר בעקבות הקיצוץ הצפוי
(צילום: עוז מועלם)
"הדבר השני הוא הנזקים שבית"ר גורמת לעסקים שלי, למוניטין שלי. לא דמיינתי בחלומות הכי שחורים שאחווה את זה, סחיטות אחרי סחיטות", הוסיף חוגג. "הרי אם לא הייתי בעלי בית"ר, לא הייתי מעניין אף אחד והמשפחה שלי לא הייתה נפגעת. לכן אני שוקל בכובד ראש את הצעדים הבאים שלי".
בעקבות עזיבתו הצפויה של חוגג, המגמה כעת בבית"ר ירושלים היא לצמצם את ההוצאות. בשל כך צפויה הקבוצה למכור שחקנים כמו ירדן שועה ואביאל זרגרי. מכבי תל אביב, מכבי חיפה והפועל באר שבע כבר הביעו התעניינות בזרגרי. כמו כן צפוי קיצוץ בשכר השחקנים.