לא היה שיא או הישג שאגדת הכדורסל מייקל ג'ורדן לא קטף על מגרש הכדורסל. בשנים האחרונות, הצליח להוכיח כוכב השיקגו בולס בעבר, שגם החוש העסקי שלו הוא מקור לגאווה. חותמת נוספת ליכולות שלו ניתנה ביממה האחרונה, כשהפך לאחד מ-18 החברים החדשים ברשימת 400 העשירים ביותר בארה"ב של פורבס.
הקפיצה הנוצצת נרשמה בזכות עסקת הענק שרשם ג'ורדן לפני ארבעה חודשים, במסגרתה מכר בכ-3 מיליארד דולר את רוב מניותיו בקבוצת ה-NBA שארלוט הורנטס – פי 17 מהשווי שהייתה כשהפך לבעלים הראשי של המועדון ב-2010.
1 צפייה בגלריה
מייקל ג'ורדן כדורסלן עבר
מייקל ג'ורדן כדורסלן עבר
גם כשחקן הרוויח את הונו בעיקר מחוץ למגרש. ג'ורדן
(צילום: גטי אימג'ס)
ג'ורדן הרוויח במהלך שנותיו ככדורסלן שכר שמוערך בכ-90 מיליון דולר, אבל את הונו צבר בעיקר מחוץ לפרקט, בזכות קמפיינים פרסומיים (עם חברות ענק כמקדונלדס) ותמלוגים שהוא קוטף עד היום מחברת נייקי, על כל חולצה או נעל שנמכרים ממותגי 'ג'ורדן' – אלה מספיקים כדי להביא הכנסה משוערת של 260 מיליון דולר בשנה האחרונה, כמעט פי שלושה מכ-90 מיליון דולר שהוא הרוויח במהלך 16 שנות קריירת המשחק שלו.
יש לציין כי עוד לפני שנכנס לרשימת העשירים ביותר, ההשתלטות על שארלוט הפכה את ג'ורדן לספורטאי המילארדר הראשון. זאת לאחר שקנה כ-97 אחוז מהקבוצה ב-2010 תמורת 175 מיליון דולר. לצד ההצלחה העסקית, קשה לומר שג'ורדן הוא הצלחה כבעלים, כשהוביל את שארלוט לפלייאוף שלוש פעמים בלבד.
כשחקן, ג'ורדן זכה בשלל תארים אישיים וקבוצתיים לאורך הקריירה: יש לו שישה תארי אליפות עם הבולס, שישה תארי MVP של סדרת הגמר, חמישה תארי ה-MVP של העונה, עשר פעמים הוכתר כמלך הסלים של הליגה ותשע פעמים נבחר לחמישיית העונה. בנוסף, שלוש פעמים זכה בשחקן המצטיין של משחק האולסטאר, שלוש פעמים היה מלך החטיפות ופעם אחת קיבל את תואר שחקן ההגנה של העונה.