סוף עידן ב-NBA. לאחר 13 שנה כבעלים העיקרי של שארלוט הורנטס, מייקל ג'ורדן החליט למכור את המועדון לקבוצת רכישה, שתיקח את המושכות. מי שנחשב לגדול הכדורסלנים בהיסטוריה לא הצליח להוביל את ההורנטס לצמרת של הליגה הטובה בעולם, ותחתיו היא בעיקר דשדשה.
הכתב אדריאן ווז'רנאוסקי מדווח כי ההסכם בין הצדדים צפוי להיחתם בקרוב, כאשר הנהלת ה-NBA עוד צריכה לאשר את העסקה. על פי ההערכות, הסכום בו תימכר הקבוצה עומד על כ-3 מיליארד דולר, בעוד ג'ורדן צפוי להרוויח מאות מיליוני דולרים מהמכירה.
1 צפייה בגלריה
מייקל ג'ורדן
מייקל ג'ורדן
צפו להרוויח מאות מיליוני דולרים מהמכירה. מייקל ג'ורדן
(צילום: AP)
ג'ורדן הפך לאחד הבעלים של שארלוט ב-2006 (אז עוד נקראה שארלוט בובקטס), וקיבל תפקיד ניהולי בקבוצה. ב-2010 רכש את הקבוצה במלואה מידי בוב ג'ונסון. ג'ורדן חתום על שינוי שם הקבוצה בחזרה להורנטס, לאחר שניו אורלינס - שהחזיקה בשם הזה, שינתה את שמה לפליקנס.
"הוד אוויריותו" ספג לא מעט ביקורות על התנהלותו כבעלים במהלך תקופתו כאיש החזק של ההורנטס. תחת בעלותו של ג'ורדן שארלוט לא הצליחה להגיע להישגים משמעותיים ורק פעמיים השתתפה בפלייאוף.
בראש קבוצת הרכישה המיועדת עומדים שני אנשי עסקים. אחד מהם הוא ריק שנאל, המחזיק במניותיה של קבוצה נוספת בליגה - אטלנטה הוקס. שנאל נחשב בעלים מינורי של ההוקס, שנרכשה ב-2015 על ידי קבוצת רכישה בראשות טוני רסלר, כאשר בין הרוכשים אז נמנה גם שחקן העבר גרנט היל.
איש העסקים השני העומד בראש קבוצת הרכישה הוא גבריאל "גייב" פלוטקין, שהוא כבר בעלים מינורי של ההורנטס. הוא המייסד ומנהל מערכות המידע הראשי של חברת ההשקעות Melvin Capital. נכסי החברה מוערכים בכ-7.8 מיליארד דולר.