חיטוי מטוס תאי איירווייז
(צילום: רויטרס)
חברות תעופה ברחבי העולם נוקטות צעדים שונים כדי להגן על הנוסעים ואנשי הצוות מפני וירוס הקורונה שגבה עד כה את חייבם של יותר מ-130 בני אדם בסין. צ'יינה איירליינס, לדוגמה, הודיעה כי היא מעודדת נוסעים להביא עמם בקבוקי שתייה וכי היא מורידה ממטוסיה חפצים רב פעמיים ומחליפה אותם בפריטים חד פעמיים.
נגיף הקורונה – סיקור נרחב ב-ynet:
חברת התעופה, וחברת הבת שלה מנדרין איירליינס, הפסיקו מאז יום שני להגיש ארוחות חמות והחליפו את מפיות השולחן הר-פעמיות במגבות נייר חד פעמיות בטיסות בקו שבין טייוואן לסין. שתי החברות גם הפסיקו לספק שמיכות, כריות, מגבות, מגזינים ועיתונים. משקאות קלים ואוזניות חד פעמיות ניתנות רק למי שמבקש זאת במפורש.
"הכיס במשענת המושב יכיל רק כרטיס עם הוראות בטיחות ושקית הקאה", אמר נציג מטעם החברה שהוסיף גם מכירות מוצרי הדיוטי פרי במטוסים בוטלו.
חברת תאי איירווייז התאילנדית מחטאת את תא הנוסעים והקוקפיט של כל המטוסים שחוזרים מסין ומיעדים אחרים שנחשבים לבעלי רמת סיכון גבוהה. "בגלל שיש לנו מערכת בידור במטוסים אז יש מסכי LCD שנוגעים בהם כל הזמן ואנחנו מנקים אותם היטב לפני כל המראה", אמר מנהל בחברה.
חיטוי מטוס תאי איירווייז מחשש לנגיף הקורונהחיטוי מטוס תאי איירווייז מחשש לנגיף הקורונה
חיטוי מטוס תאי איירווייז מחשש לנגיף הקורונה
(צילום: רויטרס)
חיטוי מטוס תאי איירווייז מחשש לנגיף הקורונהחיטוי מטוס תאי איירווייז מחשש לנגיף הקורונה
(צילום: EPA)
ראש ממשלת תאילנד בנמל התעופה בבנגקוקראש ממשלת תאילנד בנמל התעופה בבנגקוק
ראש ממשלת תאילנד פריות צ'אן-אוצ'ה בנמל התעופה בבנגקוק
(צילום: רויטרס)
בסרטון שפרסמה החברה רואים אנשי צוות בחליפות הגנה מפני חומרים מסוכנים מרססים תא הנוסעים. הסרטון זכה לשבחים ברשתות החברתיות למרות שהיו מי שנבהלו מהסרטון. "איפה כל הנוסעים? אני חושב שכל הנוסעים צריכים להיות תחת מעקב של שבוע", כתב אחד מהמגיבים בפייסבוק. "אני מציע לעצור את כל הטיסות מסין לפחות ל-10 עד 60 יום. זה לא יהרוס את הכלכלה. שלום הציבור חשוב יותר מהכלכלה".
תאילנד היא יעד התיירות המועדף ביותר על אזרחי סין, ובשנה שעברה ביקרו בה 11 מיליון סינים. עם 14 מקרים של וירוס הקורונה תאילנד היא גם המדינה שנפגעה הכי הרבה, חוץ מסין, מהווירוס.
חברות תעופה אחרות, כולל סינגפור איירליינס וקתאי פסיפסיק, מאפשרות לאנשי צוות לחבוש מסכות במהלך טיסות לסין, בעוד שחברות תעופה אמריקניות מציידות את הדיילים במגבונים עם חומרי חיטוי.
עובד חברת צ'יינה סאות'רן איירליינס עם מסכהעובד חברת צ'יינה סאות'רן איירליינס עם מסכה
עובד חברת צ'יינה סאות'רן איירליינס עם מסכה
(צילום: רויטרס)
מטוסי בריטיש איירווייז בנמל התעופה הית'רו שבלונדוןמטוסי בריטיש איירווייז בנמל התעופה הית'רו שבלונדון
מטוסי בריטיש איירווייז - החברה ביטלה טיסות לסין
(צילום: AFP)
חברות אחרות פשוט מבטלות טיסות. אייר סיאול הודיעה אתמול כי היא עוצרת את כל הטיסות לסין בשל חשש של הנוסעים מהווירוס. יונייטד איירליינס השעתה 24 טיסות לביינג'ינג, הונג קונג ושנגחאי בין 1 בפברואר ל-8 בפברואר בשל ירידה חדה בביקוש. גם חברת בריטיש איירוויז הודיעה כי היא מבטלת את כל הטיסות הישירות מסין ואל סין עד ל-31 בינואר, ולאחר מכן היא תבחן שוב את המצב ותחליט אם לבטל גם את הטיסות בחודש פברואר.
כתבנו איתי בלומנטל מוסיף כי חברת התעופה הסינית סצ'ואן איירליינס, שמבצעת שתי טיסות שבועיות לצ'נגדו בירת סצ'ואן, החליטה לבטל את טיסותיה לישראל החל מ-12 בפברואר ועד 26 בפברואר בעקבות התפשטות נגיף הקורונה.
נציגות החברה בישראל קיבלה את ההנחיה מהמטה בסין בשעות הבוקר המוקדמות. הטיסה האחרונה לישראל תצא ב-9 לפברואר. בגלל סיבות מנהליות, ההחלטה על ביטול הטיסות לא יוצאת אל הפועל באופן מיידי. בחברה אמרו כי הטיסות לישראל יחודשו ב-2 במרץ. במקביל לטיסות לישראל, החברה ביטלה טיסות ליעדים רבים ברחבי העולם.