יבואנית טויוטה הציגה הבוקר את הפרואייס סיטי, מסחרית קטנה על בסיס סיטרואן ברלינגו, כחלק מהרחבת שיתוף הפעולה בין החטיבות המסחריות של היצרניות, במסגרתו מבוסס הפרואייס הגדול יותר על ג'אמפי. המסחרית הקטנה הוצגה כאן לקראת תחילת השיווק המקומי ביוני הקרוב, עם תג מחיר שצפוי לעמוד על כ-150 אלף שקל, בדומה לאח הצרפתי.
טויוטה פרואייס סיטיטויוטה פרואייס סיטי
(צילום: רונן טופלברג)
הפרואייס סיטי ישווק כאן בשתי גרסאות - מרכב קצר (440 ס"מ אורך ו-278.5 ס"מ בסיס גלגלים) וארוך (475 ס"מ ו-297.5 ס"מ בהתאמה). בניגוד לברלינגו, שמשווק בישראל בגרסת נוסעים עם מושבים מקוריים, טויוטה תציע את הרכב שלה בגרסה מסחרית סגורה, עם מקום לנהג פלוס נוסע או נהג פלוס שניים עם אורך תא מטען שעומד על 180 ס"מ בקצר ו-220 ס"מ בארוך. הסבת החלק האחורי לתצורת נוסעים, לרבות התקנת מושבים, חלונות וחומרי בידוד, תתבצע בישראל, כאשר הדגם הארוך יאפשר מקום לעד שמונה נוסעים.
טויוטה פרואייס סיטיטויוטה פרואייס סיטי
( צילום: רונן טופלברג)
יחידות ההנעה יהיו זהות לסיטרואן - מנוע טורבו-דיזל בנפח 1.5 ליטר שיוצע בשלוש רמות הספק (75, 100 או 130 כ"ס), ותיבת חמישה הילוכים ידנית או שמונה הילוכים אוטומטית במנוע החזק ביותר. בשנה הבאה צפויה גם גרסה חשמלית שגם היא תגיע לישראל, אם כי אין עוד תאריך יעד לכך.
טויוטה פרואייס סיטיטויוטה פרואייס סיטי
( צילום: רונן טופלברג)
רשימת האבזור תהיה צנועה ותכלול מסך מגע בהתקנה מקומית, אך מערכות בטיחות אקטיביות, לרבות בלימה אוטונומית, זיהוי תמרורים, התראת סטייה מנתיב, וערנות נהג - יהיו חלק מרשימת האבזור התקני.
הכותב חבר מערכת iCar