שתף קטע נבחר

הסטודנטים הכריזו: חרם על תנובה עד החגים

אגודת הסטודנטים של אוניברסיטת ת"א קוראת לחרם על מוצרי תנובה מ-12 בספטמבר ועד ראש השנה: "מייקרת מוצרים לעתים קרובות וללא כל הצדקה". הסטודנטים מקווים שהחרם יביא להורדת מחירים גם בשטראוס ובטרה. תנובה: "נמשיך במהלכים לטובת הצרכנים עד לפיתרון שיוגדר ע"י הממשלה"

אגודת הסטודנטים של אוניברסיטת תל-אביב הודיעה הערב (ג') כי היעד הבא לחרם הצרכנים שלה הוא חברת תנובה . החרם יחל ביום שני (12 בספטמבר) ויסתיים בערב ראש השנה (28 בספטמבר).

 

רן לבנה, יו"ר אגודת הסטודנטים של אוניברסיטת תל-אביב, מסר כי אם תנובה לא תיענה לדרישת הצרכנים עד החגים ולא תוזיל מוצרים, החרם יימשך גם לאחריהם. באגודה צופים שבחרם ישתתפו עשרות אלפי משקי בית, והיא מתכוונת לעודד את הציבור הרחב להצטרף אליו באמצעות דף ייעודי בפייסבוק.

 

 

לטענת הסטודנטים, לחברת תנובה חלק משמעותי בבעיית יוקר המחייה מכיוון שהיא שולטת ב-52% משוק החלב והיא "מעלה את מחירי המוצרים לעתים קרובות וללא כל הצדקה". מטרת החרם המוצהרת היא להוריד את מחירי המוצרים של תנובה, ובכך מקווים הסטודנטים יורידו מחירים גם שאר החברות, בראשן שטראוס וטרה. ראשי האגודה מסרו כי כל סיכום עתידי עם תנובה יכלול סעיף המבטיח כי הרפתנים לא ייפגעו.

 

בשבוע שעבר, לאחר שאגודת הסטודנטים הודיעה כי היא מחרימה את רשת שופרסל וקראה לציבור שלא לקנות בסניפי הרשת, החליטו ברשת להוזיל ב-20% סל של 30 מוצרים בסיסיים. ראשי האגודה מקווים כעת להגיע להישגים גם מול תנובה.

 

אגודות הסטודנטים של אוניברסיטת חיפה ושל שנקר הודיעו כי יתמכו גם הן בחרם. מהאגודה בתל-אביב נמסר כי לפחות עוד עשר אגודות צפויות להצטרף למהלך עד תחילת השבוע הבא.

  

יו"ר האגודה לבנה מסר כי "בחודשים האחרונים הוכח כי בכוחו של הצרכן הישראלי להוריד מחירים באמצעות חרמות. העלאת מחירים של מוצרי החלב בשנים האחרונות לא שיקפה עליה ריאלית, אלא תאווה בלתי נשלטת של הבעלים לרווחים על חשבון הציבור. אנחנו קוראים לאזרחי המדינה לא לתת יד להנהלת תנובה לגרוף על חשבון האזרח הפשוט רווחים לכיסם ולרכוש ברשתות השיווק את מוצרי החלב של המתחרים".

 

מחברת תנובה נמסר בתגובה: "אנו מצירים על ההחלטה. אנחנו היינו ראשונים שהבאנו להוזלת מחיר הקוטג' באופן קבוע ובשיעור ניכר. בנוסף, לקראת החגים התחלנו לשווק אריזות מוגדלות ללא תוספות תשלום של מוצרי בסיס בהם חלב, קוטג' וגבינה לבנה.

 

"תנובה מבטיחה להוזיל מחירי מוצרים באופן קבוע ברגע שהממשלה תפרסם את החלטותיה הסופיות אשר מתייחסות לכל שרשרת הערך. כחברה המפרנסת 8,500 משפחות, אנו מבינים את קולם של הצרכנים. בכוונתינו להמשיך במהלכים נוספים לטובת הצרכנים בתקופת החגים ולאחריהם וכל זאת עד לפיתרון שיוגדר על ידי הממשלה".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
מומלצים