שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  תוכנה תגלה למתאמן: מה הגיל הבריאותי שלך?

  האם גילכם הולם את מצבכם הגופני ומידת הסיכון שלכם ללקות בהתקף לב או בסוכרת? תוכנה חדשה משקללת את נתוני התורשה ואורח החיים של המתאמן, מראה כיצד ייראה גופו אם יקפיד על פעילות ומה עליו לעשות כדי להקטין את גורמי הסיכון

  מה הגיל הבריאותי שלכם? תוכנה חדשה בשם Visual Fitness Planner (VFP) מאפשרת לבדוק כיצד אתם מושפעים מגורמי סיכון לסוכרת, שבץ מוחי או התקף לב - וכיצד פעילות גופנית תסייע לצמצם את מידת הסכנה ואף לשנות את מבנה גופכם.

   

  בכל סניפי רשת מועדוני הכושר Go-Active משיקים בימים אלו את התוכנה החדשנית, כדי לקבוע לכל מתאמן ומתאמן את "גילו הבריאותי".

   

   

  משפרים את הביצועים:

   

  בעזרת התוכנה מפיקים למתאמן שרטוט של דמותו, הממחיש לו כיצד ייראה גופו וכיצד תושפע בריאותו אם יפעל לצמצם את גורמי הסיכון הידועים, תוך התבססות על מסקנות מחקר אמריקני שבוצע במכון ע"ש קופר לחקר פעילות אירובית.

   

  המחקר ליווה 10,000 נבדקים לאורך שני עשורים כדי לזהות את גורמי הסיכון המשפיעים ביותר על הסיכוי לפתח מחלת לב, סוכרת, שבץ או התקף לב.

   

   (צילום: גו-אקטיב) (צילום: גו-אקטיב)
  (צילום: גו-אקטיב)

   

  על פי המחקר, גורמי הסיכון המשפיעים ביותר הם גיל, היסטוריה רפואית, רמת פעילות גופנית, עישון, רמת לחץ הדם, רמת הכולסטרול ו-BMI. למשל, נמצא כי ירידה של 10% בנתוני ה-BMI מקטינה ב-40% את הסיכון הכולל ללקות בסוכרת, התקף לב או שבץ. כמו כן, פעילות גופנית בעצימות גבוהה במשך 20 דקות ארבע פעמים בשבוע מקטינה ב-10% את הסיכון הכולל. 

   

  איך זה עובד? יועץ כושר מבצע רישום מדויק של הנתונים הפיזיולוגיים של המתאמן באמצעות מערכת מדידה בשם InBody.  

  לאחר מכן מזינים נתונים נוספים למערכת: היסטוריה רפואית, גורמי תורשה, שעות שינה, עישון, תזונה, מספר אימונים בשבוע, נטילת תוספי תזונה ועוד.

   

  בתום שלב זה תוכנת ה-VFP מסנכרנת בין תשובות המתאמן למאגר הסטטיסטי שנאסף מאלפי הנבדקים במחקר האמריקני ומנפיקה עבורו פלט המציג את גילו הכרונולוגי לעומת גילו הבריאותי, ומה עליו לעשות כדי לשפר את מצבו.

   

  הפלט מגובה כאמור בשרטוט של גוף המתאמן, המאפשר לו להתרשם הלכה למעשה כיצד נראה גופו היום וכיצד ישתנה אם יקפיד על תוכנית האימונים והתזונה שגובשה עבורו לאורך תקופה.

   

   (צילום: גו-אקטיב) (צילום: גו-אקטיב)
  (צילום: גו-אקטיב)

   

  לדברי צחי נחום, מנהל Go-Active Pro, "מתאמנים רוצים לדעת מה בדיוק נדרש מהם כדי לראות את השיפור המיוחל שאליו הם שואפים, וכיצד הם ייראו אם יקפידו על התוכנית. תוכנת ה-VFP, המיושמת בהצלחה במועדוני כושר המובילים בעולם, הופכת את התהליך למוחשי, אמין ומדויק הרבה יותר.

   

  "בארצות הברית, למעלה מ-50% מהאנשים שהתנסו בתוכנה לא רק התמידו באימונים במכון תקופה ארוכה יותר, אלא גם העלו את קצב האימונים. השימוש בה יעורר כל אחד לנסות לחולל שינוי ולעשות דברים אחרת מכפי שהיה מורגל אליהם עד כה".

   

   (צילום: גו-אקטיב) (צילום: גו-אקטיב)
  (צילום: גו-אקטיב)

   

  התנסות בתוכנה אינה כרוכה בתשלום, והיא מתבצעת החל מ-8 באוגוסט בכל סניפי Go-Active ברחבי הארץ.
  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: גו-אקטיב
  התוכנה מראה למתאמן מה עליו לעשות כדי לשפר את מצבו
  צילום: גו-אקטיב
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים