שתף קטע נבחר

רבני ארה"ב נגד הרב עובדיה: דרכיו מכוערות

ארגון הרבנים האורתודוכסים הגדול בארה"ב תוקף את הרב עובדיה באורח חסר תקדים, ומצטט את דברי חז"ל: "אוי לו לפלוני שלמד תורה, אוי לו לאביו שלימדו תורה, אוי לו לרבו שלימדו תורה... ראו כמה מקולקלין מעשיו וכמה מכוערין דרכיו"

רבני אמריקה מתייצבים לימין הרב דוד סתיו , ותוקפים את הרב עובדיה יוסף שכינה אותו "רשע" : במכתב שפרסם ארגון ה- RCA (מועצת רבני אמריקה), מביעים ראשיו, בשם למעלה מאלף חבריו, "עידוד ותמיכה" ביו"ר צהר - תוך שהם מותחים ביקורת קשה על מנהיגה הרוחני של ש"ס, שהשתלח בו שלשום (מוצ"ש) בדרשתו השבועית.

  

<< הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. כנסו  >>

 

עוד על המירוץ לרבנות הראשית: 

 

"רעדנו בשומעינו הדברים הנוראיים שדבר הרב עובדיה יוסף על אודות כת"ר (כבוד תורתו)", כתבו לרב סתיו (בגוף שלישי, כאות כבוד) נשיא הארגון, הרב שמואל גולדין, וסגנו, הרב אריה מטנקי. "וגם בשמענו על האירועים בבני ברק בחתונתה של בתו של הרב רבינוביץ'". בכך התייחסו הרבנים לתקיפה המילולית והפיזית שספג אתמול (יום א') הרב סתיו מידי נערים חרדים, בחתונת בתו של רב הכותל. 

 

זוהי התמיכה המשמעותית ביותר עד כה שסתיו זוכה לו בעקבות המתקפה נגדו, שכן ה-RCA הוא ארגון הרבנים האורתודוכסים הגדול באמריקה.

 

"ראו כמה מקולקלין מעשיו"

הרב סתיו זוכה במכתב לשבחים, בציטוט מדברי חכמים: "ראו כמה נאים דרכיו, כמה מתוקנים מעשיו, עליו הכתוב אומר: 'ויאמר לי עבדי אתה ישראל אשר בך אתפאר". לעומתו, ביחס לרב יוסף, ציטטו רבני אמריקה אמירות מנוגדות: "זו תורה וזו לומדיה? אוי לו לפלוני שלמד תורה, אוי לו לאביו שלימדו תורה, אוי לו לרבו שלימדו תורה. פלוני שלמד תורה - ראו כמה מקולקלין מעשיו וכמה מכוערין דרכיו".

 

בסיום, כתבו לרב סתיו: "אנו מביאים את הכרת הטוב שלנו בשביל כל מה שעשה כת"ר לטובת כל כלל ישראל, ארץ ישראל, ומדינת ישראל. אנו מצפים לעבוד ביחד עם כת"ר משך שנים רבות להגדיל תורה ולהאדירה, ולקרב לבבות לאבינו שבשמיים".

 

במוצאי השבת האחרון יצא מנהיגה הרוחני של תנועת ש"ס, הרב עובדיה יוסף, במתקפה צולבת נגד יו"ר רבני צהר. הוא כינה את הרב סתיו "צלם בהיכל", ואמר עליו: "האיש הזה מסוכן לרבנות, לתורה. לשים אותו רב ראשי? הוא לא ראוי להיות כלום!" הוא הודה כי אמנם לא פגש בו מעולם, "אך כל ראשי המפד"ל באים אצלי: תיזהרו לכם, האיש הזה מסוכן ליהדות".

 

בתגובה הוציאו ב"צהר" גינוי חריף לדברים, כינו אותם "הסתה" וקראו לרב עובדיה "לעשות תשובה ולבקש מחילה, אחרי שכשל בעוון הלבנת פנים ברבים". הרב חיים דרוקמן, מבכירי רבני הציונות הדתית, אמר ל-ynet כי הרב עובדיה עבר כל גבול, וכי הוא "מזועזע ביותר מהדברים הבוטים של הגאון הרב עובדיה יוסף שליט"א נגד הרב דוד סתיו, וכל כולי מתקומם נגדם".

 

תקיפה בחתונה

אתמול חלה הסלמה נוספת במאבק נגד הרב סתיו, והוא הותקף במהלך אירוע חתונת בתו של רב הכותל, שמואל רבינוביץ'

הרב סתיו הגיע לחתונה ואף זכה למקום מכובד על בימת הרבנים, אך כאשר קם כדי להצטרף למעגל הריקודים, ניסו  כמה נערים חרדים להכשילו וגינו אותו בקריאות "רשע" ו"שיקוץ". כשפנה לצאת מן האולם, ניסו להתנכל אליו גם מחוצה לו, בדחיפות ובהתזת מים.

 

ח"כ אביגדור ליברמן, שסיעתו הודיעה על תמיכה ברב דוד סתיו לרבנות הראשית, התייחס לתקיפת הרב סתיו, ואמר כי "אנו מצפים מהנהגה רוחנית, ולא משנה מה השקפתה, שתגנה בכל פה, ובוודאי שלא תעודד, פגיעה במנהיג דתי אחר". לדבריו, "חבל שבמסגרת של התמודדות פוליטית, ובוודאי שעל תפקיד של רב ראשי, יש מי שמוביל את הציבור לפינות חשוכות כאלו. 70 פנים לתורה, ואף אחת מהן היא לא של אלימות והסתה של רב אחד נגד רב אחר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"רעדנו בשומענו הדברים הנוראים". הרב עובדיה יוסף
צילום: גיל יוחנן
צילום: ראובן קפוצ'ינסקי
"ראו כמה נאים דרכיו". הרב דוד סתיו
צילום: ראובן קפוצ'ינסקי
מומלצים