שתף קטע נבחר

הכי רוצים להיות פה: הקולולם הגדול של יהודי התפוצות

"האתגר הגדול הוא האדישות. לפחות במחלוקות לאנשים אכפת": אלפי יהודים מהתפוצות - ובהם ראשי הפדרציות היהודיות, מנהיגי קהילות ומשתתפי "מסע" - התכנסו בגני יהושע בתל אביב לקולולם יהדות התפוצות ענקי עם שיר של Clean Bandit. היה ציוני

 

לטרנד הקולולם מצטרפים אחים-רחוקים, אלפי יהודים מהתפוצות שנמצאים בימים אלה בישראל והגיעו אמש (יום ב') לגני יהושע בתל אביב כדי לשיר ביחד. על רקע הדיבורים אודות קרע מתהווה בין יהדות ארה"ב לישראל, ומנגד ה-GA – כינוס ראשי הפדרציות היהודיות של צפון-אמריקה – קובעים אלפי יהודי התפוצות: THERE'S NO PLACE WE'D RATHER BE.

 

<< הכול על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו >>

 

הקולולום, יוזמת פרויקט "מסע" שבו נוטלים חלק מדי שנה כ-12 אלף יהודים המגיעים לישראל לתקופה של כמה חודשים, ומקיים כעת את האירוע השנתי שלו. "המטרה היא לאפשר להם מפגש עמוק משמעותי עם החברה הישראלית, ולהשאיר חותם כשהם חוזרים", אומרת לירן אבישר, מנכ"לית "מסע".

 

 

"המפגש המוזיקלי הערב ייחודי. משתתפים בו אלפי מנהיגים מכל העולם - גם מ'מסע' וגם מכינוס ה-GA. בין היתר ישירו מנהיגי הסוכנות היהודית ומנהיגי הקהילות היהודיות בצפון-אמריקה, לצד הדור העתידי של המנהיגים, אלפי משתתפי מסע".

 

מנכ
גם הם זימרו. מנכ"לית מסע, לירן אבישר בן- חורין, יו"ר הסוכנות, יצחק (בוז'י) הרצוג - ומזכיר הממשלה, צחי ברוורמן(ריפליי הפקות צילום)

 

על השיר – בתרגום פשוט, "אין מקום אחר שבו ארצה להיות" (של Clean Bandit) – היא מספרת כי לא נבחר באקראי. "מבעד לכל המחלוקות, המטרה היא להרים ביחד - כל יהדות התפוצות - קול למען ישראל. התקווה הגדולה של דור המנהיגות הנוכחי היא שהצעירים האלה שחווים פה חצי שנה או שנה, יוכלו לעמוד בגאון ולהגיד: 'שבעים השנים הבאות, עלינו'".

 

אבישר מסרבת לראות במצב הנוכחי "משבר". "יש מחלוקות בנושאים שיש בהם מחלוקות גם בתוך החברה הישראלית. יהדות צפון-אמריקה היא תמונת מראה של החברה הישראלית. אחד הדברים החשובים היא שיש לה עמדות, ויש לה עניין להשפיע על מה שקורה בישראל. זה לגיטימי לנהל את הדיון ואת המחלוקת לא רק בתוך הבית. האתגר הגדול יותר הוא אתגר האדישות. לפחות במחלוקות לאנשים אכפת והם מושפעים ממדינת ישראל".

 

חגיגה ציונית בגני יהושע (ריפליי הפקות צילום)
חגיגה ציונית בגני יהושע(ריפליי הפקות צילום)

 

עוד תרבות בערוץ היהדות :

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ריפליי הפקות צילום
שירו איתם
ריפליי הפקות צילום
מומלצים