מה שקורה בוואטסאפ לא חייב להישאר בוואטסאפ: אפליקציית המסרים הפופולרית בעולם הודיעה אמש (יום ג') על פיצ'ר חדש, View Once (צפייה חד-פעמית), שמאפשר לשלוח תמונות וסרטונים שיימחקו לאחר צפייה אחת. לפי וואטסאפ, הפיצ'ר החדש כבר זמין אצל חלק מהמשתמשים והוא צפוי להגיע לכולם בקרוב.

עוד כתבות על וואטסאפ:

2 צפייה בגלריה
אפליקציית וואטסאפ
אפליקציית וואטסאפ
אפליקציית וואטסאפ. לאן נעלם הסרטון שלי?
(צילום: shutterstock)

איך משתמשים בפיצ'ר החדש?

אם View Once כבר זמין אצלכם, לאחר שתבחרו תמונה או סרטון לשליחה תצטרכו ללחוץ על הספרה 1 שתופיע בתוך עיגול בצמוד לכפתור ה"שלח". הנמען יקבל הודעה שבה כתוב "תמונה" או "סרטון" והוא יצטרך ללחוץ עליה כדי לצפות בקובץ. לאחר הצפייה הקובץ ייעלם, ובהודעה ייכתב "נפתח". שימו לב שהנמען של הקובץ מקבל התראה על כך שמדובר בקובץ לצפייה חד-פעמית, והוא גם יכול לעשות צילום מסך בלי שתקבלו על כך התראה. לכן, מומלץ לשלוח קבצים חד-פעמיים רק לאנשים שאתם סומכים עליהם. למה אנחנו בכלל זקוקים ל-View Once? לפני שנתיים מארק צוקרברג, מייסד ומנכ"ל פייסבוק, שרטט מחדש את החזון של החברה והודיעה כי הודעות פרטיות ומוצפנות הן העתיד של הרשתות החברתיות שלה. הוא הצביע בין היתר על הרצון של המשתמשים ליצור תוכן זמני שלא נשאר לנצח, כמו הסטורי שאנחנו מכירים היטב מאינסטגרם. בהתאם לחזון הזה, בשנה שעברה וואטסאפ הציגה את האפשרות לשלוח הודעות שנמחקות באופן אוטומטי לאחר שבוע, וכעת מגיע תורם של התמונות והסרטונים.
2 צפייה בגלריה
View Once
View Once
וואטסאפ מציגה את View Once
(צילום: וואטסאפ)
בוואטסאפ נתנו כמה דוגמאות לשימוש פוטנציאלי ב-View Once, למשל כאשר אתם רוצים לשלוח תמונה של בגד שמדדתם כרגע, או פרטים רגישים כמו סיסמה ל-WiFi. אנחנו יכולים לחשוב על עוד כמה שימושים שיהיו פופולריים במיוחד אצל חלק מהמשתמשים.

קונספט מוכר

נציין שכמו לא מעט פיצ'רים של פייסבוק, גם הפעם לא מדובר ברעיון מקורי במיוחד: משתמשי סנאפצ'ט מכירים היטב את הקונספט של תמונות שמיועדת לצפייה אחת, אלא שבאפליקציה המתחרה - שאינסטגרם העתיקה ממנה בעבר את הסטורי - השולח מקבל התראה כאשר הנמען עושה צילום מסך. בוואטסאפ לא מסתפקים ב-View Once ועובדים על עוד פיצ'רים חדשים, חלקם מלהיבים אפילו יותר: אפליקציית המסרים צפויה לאפשר בקרוב למשתמשים להתחבר מארבעה מכשירים שונים במקביל, בלי צורך להתחבר לאפליקציה מהסמארטפון; פיצ'ר אחר, שלפי דיווחים נמצא בפיתוח, יאפשר למשתמשי iOS להעביר בקלות את היסטוריית הצ'אטים שלהם למכשירי אנדרואיד; ובחודש שעבר הודיעה וואטסאפ כי משתמשים יכולים כעת להצטרף לשיחות וידאו קבוצתיות גם לאחר שהחלו.