אפל מכרה יותר מ-90 מיליון אייפונים ברבעון האחרון של 2020, הכמות הגדולה ביותר של מכשירים שיצרנית סמארטפונים מכרה אי פעם ברבעון - כך עולה מדו"ח של חברת המחקר IDC. המספרים האלה מצטרפים לדו"חות הכספיים של אפל, מהם עולה כי ההכנסות שלה ברבעון האחרון עמדו על יותר מ-111 מיליארד דולר - הסכום הגבוה ביותר לרבעון בתולדות החברה.
ההצלחה האדירה של אפל בחודשים האחרונים של 2020 - על אף מגפת הקורונה - מיוחסת לסדרת אייפון 12, שהושקה מאוחר מהרגיל, אך התגלתה כאטרקטיבית ביותר בגלל עיצוב חדש והשילוב של טכנולוגיית 5G, הדור החדש של הקישוריות הסלולרית.

עוד כתבות על אפל:

מהדו"חות של אפל עולה כי המכירות של האייפון זינקו ב-17% בהשוואה לרבעון המקביל ב-2019 והכניסו לחברה 65.6 מיליארד דולר. אנליסטים מגדירים את התופעה הזאת כ-Super-Cycle - מחזור מכירות מוצלח הנובע משדרוגים משמעותיים במכשירים. המכירות הללו עשויות לסייע לסדרת אייפון 12 לעקוף את אייפון 6 ולהפוך לפופולרית ביותר בתולדות אפל.
2 צפייה בגלריה
אייפון 12
אייפון 12
הצלחה ענקית. אייפון 12
(עיבוד תמונה. צילום: shutterstock)
מנכ"ל אפל טים קוק אמר בשיחת ועידה עם אנליסטים כי סדרת אייפון 12 לא רק גרמה למשתמשי אייפון ותיקים לשדרג את המכשיר הישן, אלא משכה גם משתמשי אנדרואיד. "יש להם פיצ'רים שהצרכנים אוהבים, והם הגיעו בדיוק ברגע הנכון, עם ה-5G", הוא הסביר את סוד ההצלחה. קוק ציין גם כי מספר מכשירי האייפון הפעילים בעולם חצה לראשונה את רף המיליארד.

גם האייפד מזנק

הזינוק בהכנסות של אפל לא נובע רק מהאייפון: המעבר לעבודה ולימודים מרחוק הוביל לגידול של 41% בהכנסות ממכירת אייפדים ו-21% בהכנסות ממכירת מחשבים. ההכנסות משירותים (אפל מיוזיק, אפל TV פלוס ואחרים) עלו ב-24% וההכנסות מקטגוריית "מוצרים אחרים", הכוללת בין היתר את אוזניות האיירפודס הפופולריות, עלו ב-29%.
2 צפייה בגלריה
טים קוק עם אייפון 12 פרו
טים קוק עם אייפון 12 פרו
טים קוק עם אייפון 12 פרו
(צילום: אפל)
מנתוני IDC עולה כי הזינוק במכירות האייפון סייע לאפל לעקוף את סמסונג ולהפוך ליצרנית הסמארטפונים המצליחה בעולם ברבעון האחרון של 2020. ענקית הטכנולוגיה מכרה 90.1 מיליון סמארטפונים, גידול של 22.2% בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד, בזמן שסמסונג מכרה 73.9 מיליון סמארטפונים, עלייה של 6.2%. אחריהן ברשימה: שיאומי (שעקפה את אפל לראשונה ברבעון השלישי של 2020) ואופו. את החמישייה הראשונה סוגרת וואווי, שמכרה 32.3 מיליון סמארטפונים - ירידה של 42.4% הנובעת מהחרם האמריקני שממשיך לפגוע בה.
שוק הסמארטפונים העולמי
בסיכום השנתי, יש לציין, סמסונג עדיין הייתה יצרנית הסמארטפונים המצליחה בעולם. היא מכרה 266.7 מיליון סמארטפונים בשנת הקורונה - ירידה של 9.8% בהשוואה ל-2019. אפל מכרה 206.1 מיליון אייפונים, עלייה של 7.9%. אחריהן: וואווי, שיאומי ו-Vivo הסינית שמכשיריה אינם נמכרים בישראל. סך הכל, שוק הסמארטפונים העולמי צמח ב-4.3% ב-2020, למרות מגפת הקורונה ששיתקה את קווי הייצור ופגעה קשות במכירות בתחילת השנה.