ענקית האלקטרוניקה הקוריאנית LG הודיעה הבוקר (יום ב') כי היא סוגרת את חטיבת הסלולר שלה, שהפסידה מיליארדי דולרים בשנים האחרונות. מהחברה נמסר כי ההחלטה, שאושרה על-ידי מועצת המנהלים שלה, תאפשר לה "להתמקד בגידול תחומים אחרים כגון רכיבים לרכבים חשמליים, מכשירים מחוברים, בתים חכמים, רובוטים, בינה מלאכותית, B2B, פלטפורמות ושירותים".
2 צפייה בגלריה
סמארטפון של LG
סמארטפון של LG
סמארטפון של LG
(צילום: shutterstock)
בתחילת העשור הקודם הייתה LG בין יצרניות הסמארטפונים המצליחות בעולם, אבל בשנים האחרונות היא מתקשה להתחרות בענקיות כמו אפל, סמסונג, וואווי, שיאומי ואחרות. לפי נתוני חברת המחקר Counterpoint, בשנת 2020 צנחו המכירות של החברה ב-13 אחוז ונתח השוק העולמי שלה עמד על כשני אחוזים בלבד. בחמש השנים האחרונות הפסידה חטיבת הסלולר 4.5 מיליארד דולר ובתחילת השנה דווח כי בהנהלת החברה שוקלים לסגור את החטיבה, למכור אותה או לצמצם את היקפה. הסמארטפונים של LG יובאו לישראל על-ידי חברת רונלייט, שראתה את הנולד ובחודשים האחרונים החלה לייבא גם את הסמארטפונים של Oppo הסינית.
2 צפייה בגלריה
LG G7
LG G7
LG G7
(צילום: AP)
למרות הירידה במכירות, בשנים האחרונות הצליחה LG לזכות בכל זאת בתשומת לב עולמית בזכות סמארטפונים חדשניים ויוצאי דופן, כמו LG G8X בעל שני המסכים, או Wing עם המסך המסתובב. השנה היא הייתה אמורה להשיק סמארטפון ראשון עם מסך נגלל, LG Rollable שסרטון קצר שלו הוצג בתערוכת CES, אך נראה שהוא כבר לא יגיע לחנויות. מ-LG נמסר כי תהליך הסגירה של עסקי הסלולר שלה יסתיים ב-31 ביולי. המלאי הנוכחי של הטלפונים ימשיך להיות זמין והחברה תספק שירותי תמיכה ועדכוני תוכנה ללקוחות קיימים למשך "התקופה הקרובה". LG תבחן מכירה אפשרית של נכסים מסוימים בעקבות סגירת פעילות הסלולר. עוד נמסר כי החברה מתכוונת "למנף את המומחיות שלה בתחום הסלולר ותפתח טכנולוגיות סלולריות כגון 6G על מנת להמשיך ולחזק את התחרותיות בתחומים אחרים".