אילון מאסק, האיש העשיר בעולם, לא יצטרף לדירקטוריון של טוויטר - כך הודיע הלילה (יום ב') מנכ"ל הרשת החברתית, פרג אגרוול. מאסק היה אמור להצטרף לדירקטוריון בשבת האחרונה לאחר שבשבוע שעבר נחשף כי רכש יותר מ-9% ממניות החברה תמורת כמעט שלושה מיליארד דולר, מהלך שהפך אותו לבעל המניות הגדול ביותר בחברה.
1 צפייה בגלריה
אילון מאסק
אילון מאסק
אילון מאסק. ויתר על המושב בדירקטוריון
(עיבוד תמונה. צילום: רויטרס, shutterstock)

עוד בנושא:

"המינוי של אילון לדירקטוריון היה אמור להפוך לרשמי ב-9 באפריל, אבל באותו בוקר אילון שיתף שהוא לא מתכוון להצטרף לדירקטוריון", כתב אגרוול, "אני מאמין שזה לטובה. אנחנו תמיד נהיה קשובים לדבריהם של בעלי המניות שלנו, בין אם הם יושבים בדירקטוריון ובין אם לא. אילון הוא בעל המניות הגדול ביותר שלנו ואנחנו נמשיך להיות קשובים להערות שלו". אגרוול רמז כי התקופה הקרובה צפויה להיות סוערת: "יהיו הסחות דעת, אבל המטרות וסדר העדיפויות שלנו לא השתנו. ההחלטות שאנחנו מקבלים ואיך שאנחנו מיישמים אותן הן בידיים שלנו, לא של אף אחד אחר".
ההצטרפות של מאסק לדירקטוריון הייתה מחייבת אותו לא לרכוש יותר מ-14.9% ממניות החברה, התחייבות שכעת אינו כבול אליה, מה שיכול להוביל בעתיד להשתלטות על טוויטר. המיליארדר עצמו הגיב הבוקר להתפתחויות עם ציוץ שכולל אימוג'י שמכסה את פיו עם היד. מאסק, שמכהן כמנכ"ל טסלה וספייס-איקס, לא הסתיר בתקופה האחרונה את אי-שביעות רצונו מטוויטר: לפני שהודיע על רכישת מניות החברה הוא ערך סקר שבו שאל את עוקביו אם טוויטר מכבדת את חופש הביטוי, ובימים האחרונים תהה אם "טוויטר גוססת" ופרסם רשימה של בעלי חשבונות פופולריים - בהם טיילור סוויפט וג'סטין ביבר - שלדבריו כמעט לא מפרסמים תוכן חדש.
בנוסף, פרסם מאסק שורה של ציוצים עם הצעות לשיפור הרשת החברתית ואף העלה את הרעיון להפוך את משרדי החברה למקלט לחסרי בית, "כי גם ככה אף אחד לא מגיע". הציוצים הרבים עוררו דאגה בקרב עובדי טוויטר, שהביעו חשש שהצטרפותו של מאסק תוביל לשינוי תרבותי בחברה.