עדכון: מיקרוסופט הכריזה על ווינדוס 11 ב-24 ביוני 2021. לחצו כאן לכתבה המלאה. הגרסה החדשה של מערכת ההפעלה של מיקרוסופט, ווינדוס 11, דלפה לרשת. בשבוע הבא מתכננת מיקרוסופט אירוע שבו תכריז על הגרסה החדשה של ווינדוס, שעליה מיקרוסופט הצהירה כי תסמל את "אחד העדכונים המשמעותיים" בעשור האחרון. אמש (יום ג') הופיעו שני צילומי מסך מתוך הגרסה החדשה שהעלה משתמש באתר הסיני Baidu, ולאחר מכן דלף לרשת קובץ התקנה של מערכת ההפעלה. חלק מהחידושים שנחשפו דומים למאפיינים של ווינדוס 10X שכללה מספר אספקטים מפושטים של ווינדוס. ווינדוס 10X הייתה מערכת הפעלה שפותחה תחילה עבור מכשירים עם שני מסכים, ובהמשך שינתה מיקוד למכשירים מסורתיים, עד שלבסוף בוטלה לחלוטין.

עוד כתבות על מיקרוסופט:

השינויים בווינדוס 11 שנראים בהדלפה כוללים את שורת המשימות, שבה מרוכזים כל האייקונים של האפליקציות, ונכללים גם מקש הפעלה ותפריט חדשים. תפריט ההתחלה שמהווה גרסה מפושטת למה שקיים כעת בווינדוס 10, ממורכז בגרסה החדשה וכולל אפליקציות נעוצות, קבצים אחרונים, ואת היכולת לכבות או להפעיל מחדש במהירות את המכשיר. ניתן גם להזיז את האייקונים של האפליקציות ואת תפריט ההתחלה מהמרכז בחזרה לצד שמאל.
מבחינת העיצוב, מיקרוסופט משתמשת בפינות מעוגלות ברחבי ווינדוס 11 - בתפריט ההתחלה, בתפריטים נוספים, באפליקציות ובחוקר הקבצים. אייקון חדש בשורת המשימות כולל ווידג'טים, שמעוצבים להחליק החוצה ולספק גישה מהירה לחדשות, מזג אוויר ותכנים נוספים מהרשת.
ווינדוס 11 כוללת גם לחצני שליטה מהירה, שאליהם ניתן לגשת אליהם מכל האפליקציות, ומאפשרים למשל להזיז חלון בקלות לנקודה מסוימת במחשב. אפליקציית Xbox החדשה מובנית בווינדוס 11, ומציעה גישה מהירה למשחקים, לחנות ועוד. גם תהליך ההתקנה של ווינדוס 11 שונה מגרסאות קודמות. לפי דיווחים מיקרוסופט גם עובדת על שינויים בחנות האפליקציות, שעשויים לסייע למפתחים להפיץ אפליקציות למשתמשים, אבל אלו לא נוכחים בגרסה שדלפה.
למרות שכשווינדוס 10 הושקה, מיקרוסופט הכריזה כי היא תהיה הגרסה האחרונה של מערכת ההפעלה, בחברה הודיעו השבוע כי תופסק התמיכה בווינדוס 10 באוקטובר 2025, וכי לא יסופקו לה יותר עדכונים או תיקוני אבטחה. בדומה לפרטים שדלפו, הדבר תרם לתחושה כי מיקרוסופט מתכננת להכריז על גרסה חדשה של ווינדוס בשבוע הבא, ולא רק על עדכון.