האם השכנוע הסופי של סוני יבוא דווקא מהיריבה הכי גדולה שלה? שחקני פלייסטיישן רבים כמהים לרגע בו סוני תשיק שירות משחקים שיתחרה באופן ישיר עם שירות Xbox Game Pass של מיקרוסופט. והנה, אפילו מיקרוסופט עצמה מנסה לעודד את סוני ללכת על זה עד הסוף.
1 צפייה בגלריה
אקסבוקס ופלייסטיישן
אקסבוקס ופלייסטיישן
אקסבוקס ופלייסטיישן
(צילום: shutterstock)

עוד כתבות שיעניינו אתכם:

נכון להיום, יותר מ-25 מיליון שחקנים רשומים ל-Game Pass, המציע גישה ליותר מ-300 משחקים, בעלות חודשית אטרקטיבית - 27.99 שקלים למנוי המספק גישה לספריית המשחקים על גבי מחשב או קונסולה, ו-39.99 שקלים למנוי לשתי הפלטפורמות (החודש הראשון אגב עולה 3.80 שקלים בלבד). עם ההצלחה הכבירה של השירות, זה לא מפתיע ששחקני פלייסטיישן רבים רק מחכים לרגע שסוני תשיק שירות דומה, שיעודד את התחרות בין הצדדים.
נראה שאפילו מיקרוסופט עצמה מצפה לתחרות בריאה. "פיתוח שירות דומה לקונסולות של סוני הוא מהלך בלתי נמנע", מסביר פיל ספנסר, סגן נשיא לתחום הגיימינג במיקרוסופט. ספנסר נחשב למאמין גדול מאוד בקונספט של Game Pass. לדבריו, "שירותים כמו Game Pass מתאימים לקהל רחב של שחקנים, והם מאפשרים להם חופש בחירה שלא ניתן להם בשום מקום אחר".
נכון להיום סוני לא בדיוק ממהרת לשתף את דעתה בנושא, אך זה לא אומר שהיא לא מכינה משהו מאחורי הקלעים. על פי דיווח שפורסם בבלומברג עוד בשנה שעברה, סוני עובדת נכון להיום על שירות שיתחרה ב-Game Pass וייקרא Spartacus. מטרת השירות ברורה - לספק גישה רחבה למגוון רחב של משחקים במחיר חודשי אטרקטיבי על מנת להציע תחרות ראויה ל-Game pass, כשבכל חודש נוספים לשירות משחקים חדשים במטרה להשאיר עניין בקרב השחקנים הרשומים אליו.
המלחמה האמיתית כאן היא כמובן בפיצ'רים הנלווים לשירות, שאמורים לספק חוויית משתמש טובה יותר בהשוואה ל-Game Pass. על פי הדיווח, אחד הפיצ'רים המרכזיים שסוני תשלב בשירות שלה יהיה האפשרות לשחק במשחקים האיקוניים שלה, שהיו זמינים למשחק על גבי פלייסטיישן 1, 2 ו-3. מדובר בפיצ'ר שרבים מייחלים לו, בעיקר שחקני הרטרו שגדלו על אותם משחקים ומקווים לקבל דרך טובה ונוחה לשחק בהם על קונסולת משחקים עדכנית. כמו כן, שחקני פלייסטיישן רבים מקווים שסוני תיישם את הגישה של מיקרוסופט, ותשלב במסגרת השירות גם משחקים חדשים, שיתווספו לשירות בצמוד לתאריכי ההשקה שלהם, בהם גם משחקים אקסקלוסיביים של סוני, הזמינים למשחק רק על גבי קונסולת הפלייסטיישן.
לא ברור מתי סוני מתכוונת להשיק את Spartacus, אם בכלל. יחד עם זאת, בשבועות האחרונים החלה החברה להוסיף גישה למשחקי פלייסטיישן 3 בתוך החנות של פלייסטיישן 5, דבר שעשוי להעיד על כוונתה לשלב משחקים ישנים במסגרת השירות המצופה, או לפחות להתחיל לאפשר גישה למשחקים ישנים באמצעות תאימות לאחור, פיצ'ר שכאמור שחקנים מצפים לו לא פחות. כמובן שלא מדובר באינדיקציה ודאית לכך שהשירות יושק בקרוב, אבל כשהוא סוף סוף יופיע - המלחמה האמיתית תתחיל.