תזכורת: מנכ"ל האוצר על פגיעת משבר הקורונה במשק
(צילום: ערוץ כנסת)

בעוד שמספר המובטלים במשק נושק למיליון, השרים מבקשים להעלות שכר לעובדי המדינה: בישיבת הממשלה גובשה אתמול (ב') החלטה שלפיה תוענק לעובדי המדינה שעובדים מהבית תוספת כוננויות שתגדיל את משכורתם באלפי שקלים.
לפי ההגבלות שהטילה הממשלה, רק עובדים חיוניים אמורים לעבוד, ואולם בפועל, עובדי מדינה רבים עובדים מהבית. עם זאת משכורתם נפגעה, מאחר שאין כרגע כוננויות - תוספת שכר שמעניקים מנהלי המשרדים לעובדים כהטבה, אף שבעיקרון היא ניתנת לעובד על הנכונות שלו להיות בסביבת ביתו (ולעבוד משם במידת הצורך), דבר שכמובן לא רלוונטי בשל הגבלות הקורונה.
1 צפייה בגלריה
בנימין נתניהו
בנימין נתניהו
בנימין נתניהו
(צילום: לע"מ)
רק לפני שבוע וחצי ייחדה הממשלה את עיקר הדיון על צמצום העבודה במשק, לעובדים בלשכות השרים שהוגדרו בסופו של דבר כולם כ"חיוניים" למרות הירידה המשמעותית בהיקף עבודת המשרדים. בשבוע שקדם לכך השרים ומנכ"לי המשרדים הפעילו לחץ להגדיר כמה שיותר עובדים כ"חיוניים".
לאור התנגדות האוצר, נציב שירות המדינה ומנכ"ל משרד ראש הממשלה נדרשו להציג החלטת ממשלה בנושא בתוך 48 שעות. ההחלטה אמורה להגיע מחר לממשלה, שתידרש לקבוע האם לצד ההשבתה הכמעט מלאה של המשק ושליחת כ-800 אלף עובדים לקבל דמי אבטלה, היא מרשה לעצמה להגדיל את משכורות עובדי המדינה, שגם כך רבים מהם כלל לא היו אמורים לעבוד לולא הלחצים שהפעילו השרים.