חברת הביטוח הפניקס הגיעה הערב להסכמות עם ועד העובדים וההסתדרות בדבר תכנית התייעלות בחברה, שתכלול פיטורי 350 עובדים. במסגרת ההסכם נקבע כי מלבד הפיצויים המגיעים ע"פ חוק, תשלם החברה לעובדים המפוטרים גם פיצויים מוגדלים ומענקים בהיקף מוערך של 20 מיליון שקל. הפיצוי המוגדל יינתן ע"פ ותק, כך שבקרב העובדים הותיקים, היקף הפיצוי יגיע ל-100 אלף שקל.
במסגרת ההסכם הושגו גם הבנות לגבי תוספות השכר לעובדים: הקיצוץ בשכר העובדים שננקט בזמן המשבר יוחזרו רטרואקטיבית ממשכורת חודש מאי. במקביל לכך תוספת השכר לשנת 2020 תבוטל, וכפיצוי תוספת השכר לשנת 2021 תגדל מ-3.4% ל-4.7%. הפניקס מעריכה שתכנית ההתייעלות תביא לחיסכון של 150 מיליון שקל בהוצאות.

1 צפייה בגלריה
אייל בן סימון מנכ"ל הפניקס
אייל בן סימון מנכ"ל הפניקס
אייל בן סימון מנכ"ל הפניקס
(צילום: אסנת קרסנסקי)
במקביל הפניקס הודיעה כי היא מאריכה את תקופת הפחתת השכר למנהלים הבכירים (הפחתה של עד 10% בשכר) עד לינואר 2021. הפחתת השכר ליו"ר ולמנכ"ל החברה תוארך עד ליוני 2021.
אייל בן סימון, מנכ"ל הפניקס מסר: "עם פרוץ משבר הקורונה נקטנו בשורה נרחבת של מהלכים שנועדו לצמצם את הוצאות החברה, תוך מאמץ מירבי למנוע פגיעה בעובדים. אולם לנוכח המציאות המשתנה של ענף הביטוח והמשבר הכלכלי הרחב במשק הישראלי, אנו נאלצים בצער רב להקטין את מצבת עובדי החברה, זאת לצד קיטון בהוצאות אחרות וצעדי התייעלות נוספים.
"בהסכם המשותף אליו הגענו עם וועד העובדים וההסתדרות, סוכמה תוכנית פרישה מרצון, אשר נועדה להבטיח שהעובדים הפורשים יסיימו עבודתם בכבוד ובתנאים הוגנים. אנו נוקטים צעד זה בלב כבד, מתוך משבר שנכפה עלינו, וזאת בכדי לשמור את החברה כחזקה ומובילת שוק, המכוונת לאתגרי העתיד".
מרבית חברות הביטוח ביצעו תוכניות פיטורים בזמן המשבר, אולם התכנית של הפניקס, שנשלטת בידי קרן סנטרברידג', היא הרחבה ביותר. בסך הכל פוטרו בענף הביטוח בזמן המשבר כ-700 עובדים.