טייק אוויי שמתחפש למשלוח: רשתות מזון מהיר ובתי קפה יצאו בקמפיין לשירות חדש אותו הם מכנים שירות השמ"ק: שירות משלוחים קרוב. הם קוראים לציבור להגיע לעסקי ההסעדה ולעמוד שבעה מטר מפתח העסק ולקבל שם את האוכל, "כדי ששר האוצר ישראל כץ ויו"ר ועדת חוקה ח"כ יעקב אשר יבינו את האבסורד ויאפשרו רכישת מזון גם בטייק אווי".

מדובר ביוזמה אליה הצטרפו מסעדות מקבוצת קפה קפה: קפה קפה, לחם ארז, פרש קיטשן, לחם בשר, חומוס כספי וגם: פלאפל בריבוע, עד העצם אקספרס, בורגר ראנץ', פיאנו פיאנו, נגיסה, Wok A way, Walk to walk, צוקה, אצה סושי בר, Lelo, הסושיה, רובן, יומנגס, פאזל בורגר, BBB, אגדיר וריבר.
1 צפייה בגלריה
מסעדות בתל אביב
מסעדות בתל אביב
מסעדות בתל אביב
(צילום: מוטי קמחי )
המטרה: לאפשר מכירה בטייק אווי לרשתות ההסעדה ועל הדרך להגחיך את החלטת הממשלה לאפשר משלוחים אך לא לאפשר טייק אווי.
לפי ההתאגדות, איש צוות יעמוד בפתח החנות ומאחוריו רולאפ שיהיה כתוב עליו: "עמדת קבלת הזמנות שמ"ק". במרחק 10-7 מטרים מהמסעדה תודבק על רצפת הרחוב מדבקה גדולה עם כיתוב: "שמ"ק - המתנת לקוחות. אין לעבור נקודה זו. הלקוחות יגיעו לנקודה ויתבקשו להעביר בקול למוכרן את הזמנתם. מוכרנים של בית העסק יעמדו בפתח החנות ויקבלו את הזמנתכם. שליח מרחק קצר, שמ "ק - ייצא אל הלקוח, ימסור לו את ההזמנה, ייקח אמצעי תשלום (מזומן או אשראי), יחזור לעסק ואחרי ביצוע התשלום יחזיר ללקוח את כרטיס האשראי שלו או עודף במזומן. השירות הזה עשוי להיות מורחב גם לחנויות אופנה ובתי עסק נוספים".
כבר בסגר הקודם מסעדות ופיצריות הגישו טייק אוויי בשטח האפור, שכונה על-ידי צרכנים: משלוח "לספסל". לקוחות הגיעו למסעדה ממנה אסור היה לקחת טייק אוויי, אך הממשלה התירה לה להוציא משלוחים. הלקוחות התקשרו למסעדה שילמו בטלפון והמסעדה הגישה את "המשלוח" לספסל הקרוב והניחה אותה שם. הלקוח לקח את המשלוח ופסע הביתה.
רונן נמני, מבעלי קפה קפה, אמר ל-ynet: "מדובר בהגבלות הזויות של המדינה. אין סיבה להחלטה המטורפת של הממשלה לא לאפשר טייק אוויי. אנחנו שומרים על התקנות. עומדים במספר האנשים, עומדים בתו הסגול, למה הגבלות חסרות חשיבה? יש המון רשתות ומסעדות ובתי קפה שאין להן טעם לפתוח בלי טייק אוויי כי משלוחים זה לא תמיד כלכלי. עם הטייק אוויי כן ישתלם להם לפתוח. אני מאוד מקווה שזה כן ישנו את ההחלטה שלהם".