בית המשפט השלום בתל אביב דחה אתמול (א') ערעור של פלאפון נגד עיצום כספי שהטילה עליה הרשות להגנת הצרכן בסכום של 2.84 מיליון שקל, בגין אספקת טאבלטים בתשלום במהלך 2015, למרות שהוצגו לצרכנים כמתנה. בית המשפט דחה את מרבית הערעור, אך הפחית את העיצום לסכום של 2.34 מיליון שקל, בנוסף לשכר טרחה של 150 אלף שקל שפלאפון תשלם לרשות.
>> לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים בכלכלה - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו
השופט עדי הדר ציין כי עדויות העובדים מוכיחות קיום שיטה ועומדות בסתירה לטענת פלאפון לגבי פעולות בודדים בניגוד להנחיות מפורשות.
1 צפייה בגלריה
פלאפון
פלאפון
חברת פלאפון
כך, אחד העובדים אמר: "נורא ואיום, ההורים שלי גם נפלו בפח, יש הרבה נציגים שמפילים בפח אנשים. המקור של התופעה זה בעלים של פלאפון. הם עושים את זה בשטיפה. אם אתה עובד על יעדים ומגדירים לך יעדים בצורה חד משמעית וללא תנאים, יש לחץ מהמנהל אזור והוא אומר שאם לא תעמוד ביעד לא תעבוד יותר ואז לוחצים את הבן אדם ואז חייבים למכור וללמוד מאנשים שמוכרים במרמה, כדי לעמוד ביעד".
עובד נוסף אמר: "המנהלים ידעו שאני מוכר כך. נראה לי שגם המנכ"ל יודע את זה. זו הייתה הדרך לשווק את המוצר. למדתי מהמנהלים איך למכור. כל שיחה שנייה הייתה תלונה על זה שאנשים הגיעו למרכז שירות ונתנו להם כביכול טאבלט אחד או יותר בחינם. הם התקשרו אלי ולמשל היו אומרים לי שקבלו ארבעה טאבלטים ללא עלות. היה אפילו אדם אחד שקבל שבעה טאבלטים, הוא כמעט חטף לי התקף לב בטלפון".
הרשות להגנת הצרכן הטילה על חברות נוספות עיצומים כספיים בעניין דומה, אך הן בחרו לא לערער ושילמו את הקנס: על ספקית האינטרנט 012 הוטל 1.67 מיליון שקל; על פרטנר הוטל 1.77 מיליון שקל; ועל HOT מובייל הוטל 1.2 מיליון שקל.