מתיחת פנים במרכז אזורי הביקוש: הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה תל אביב, בראשות ערן ניצן, אישרה לאחרונה 4 תוכניות התחדשות עירונית ברמת גן, הכוללות בסך הכול כ-400 יחידות דיור חדשות, כך נודע ל-ynet. לאחרונה אושרה תוכנית התחדשות עירונית בשכונת הבילויים, הכוללת שני מגדלי מגורים בני 35 קומות בסמוך לדרך אלוף שדה, וכן תוכנית להקמת מגדל תעסוקה בן 22 קומות ברחוב סוקולוב, לצדו של מבנה בית החרושת המיתולוגי, שנכלל בתוכנית השימור העירונית.
ברחוב אחד העם אושרה תוכנית על שטח של כ-11 דונם, בשוליים הדרומיים של שכונת רמת השקמה בסמוך לפארק הלאומי. התוכנית, שקודמה על ידי חברת אזורים, כוללת הקמת 150 יחידות דיור בשני מגדלים בני 21 מקומות מעל חזית מסחרית. כיום מצויים במתחם 48 יחידות דיור ב-4 מבני מגורים בני 2 קומות, שיפונו לטובת הפרויקט בחדש.
2 צפייה בגלריה
תוכנית רמת השקמה רמת גן
תוכנית רמת השקמה רמת גן
תוכנית רמת השקמה רמת גן
(הדמיה: משרד גיורא גור ושו'ת אדריכלים בע"מ)
במסגרת התוכנית, שנערכה על ידי משרד גיורא גור ושו'ת אדריכלים, מתוך כלל יחידות הדיור, כ-30 יחידות יוקצו לטובת דירות קטנות בשטח של עד 65 מ"ר כדי לתת מענה לסוגי אוכלוסייה שונים. בנוסף, התוכנית כוללת הגדלה של השטח הציבורי הנמצא ממערב למתחם, ומקצה כ-6 דונם להקמת מבנה ציבור שישמש לטובת חינוך, רווחה תרבות קהילה ומשרדי עירייה.
כמו כן, במסגרת התוכנית יוקמו מעברים משטח השכונה אל תוך שטח הפארק הלאומי כדי להנגיש אותו לתושבי השכונה, זאת בהתאם לתוכנית האב של שכונת רמת השקמה ולתוכנית לפיתוח הפארק, הנמצאת בשלבי תכנון מתקדמים, שמטרתה להפוך את הפארק ל"חצר הקדמית" של שכונת רמת השקמה ולהוות מוקד משיכרה לפעילות ספורט ופנאי".
מהוועדה נמסר כי "תוכנית זו, יחד עם תוכניות נוספות סמוכות שאושרו, תביא להתחדשות רחוב אחד העם, הרחבת המדרכות שלאורכו, יצירת שטחי מסחר לטובת תושבי השכונה והנגשת הפארק להולכי רגל מתוך ואל שכונת רמת השקמה. התוכנית בשכונת רמת השקמה על דופן הפארק הלאומי תאפשר נגישות להולכי רגל אל הפארק, ויחד עם שטחי המסחר שנקבעו בה יהפוך המקום לאטרקטיבי".
תוכנית נוספת של חברת אזורים אושרה בשכונת חרוזים על שטח כולל של כ-2.4 דונם בין רחוב ביאליק המרכזי לרחוב ידע עם, בסמוך למכללת שנקר ובקרבה למתחם הבורסה. התוכנית, שנערכה על ידי משרד כנף-פרנס אדריכלים, כוללת הקמת 132 יחידות דיור במגדל בן 35 קומות, שישלב חזית מסחרית. זאת במקום 5 מבנים ישנים בני 3 קומות עם 50 יחידות דיור שיפונו לטובת הפרויקט. מתוך כלל יחידות הדיור, כ-40 יחידות יוקצו לטובת דירות קטנות בשטח של 50-70 מ"ר.
בנוסף ליחידות הדיור, במסגרת התוכנית תוקם כיכר עירונית הכוללת 200 מ"ר של שימושי מסחר, אשר תאפשר מעבר הולכי רגל מרחוב ביאליק לשכונת חרוזים. מהוועדה נמסר כי בכך, "התוכנית יוצרת רקמה עירונית יעילה ומגוונת, מעצימה את רחוב ביאליק כרחוב פעיל עבור הולכי רגל ותושבי האזור, ומאפשרת כניסה לשכונת חרוזים דרך שטח ציבורי רחב ופעיל".
2 צפייה בגלריה
תוכנית ביאליק ידע עם רמת גן
תוכנית ביאליק ידע עם רמת גן
תוכנית ביאליק ידע עם רמת גן
(הדמיה: משרד כנף-פרנס אדריכלים)

"התוכניות מגדילות את היצע הדיור בעיר"

תוכנית נוספת אושרה על שטח ריק של 1.5 דונם בין רחוב הירדן ממזרח לרחוב משה דיין מדרום. התוכנית כוללת את הרחבת הרחובות, לצד הקמה של 50 יחידות דיור במבנה מגורים בן 14 קומות. מתוך כלל יחידות הדיור, כ-13 יחידות יוקצו לטובת דירות קטנות בשטח כולל של 75 מ"ר.
עוד כוללת התוכנית, שנערכה על ידי משרד מועלם אדריכלות והנדסת בניין, הקמת מבני ציבור לטובת שימושים של חינוך, קהילה רווחה ותרבות. בנוסף, לאור קרבת התוכנית לתחנת הסעת המונים הנמצאת בצומת אלוף שדה-הירדן, נקבע בתוכנית תקן חניה נמוך כדי לעודד שימוש בתחבורה הציבורית.
תוכנית נוספת שאושרה משתרעת על שטח של כ-2.6 דונם בפינת הרחובות השר משה וראובני בשכונת נגבה. התוכנית, שקודמה על ידי חברת ארצישראלי קרוספוינט גנץ, כוללת 70 יחידות דיור שיוקמו ב-2 מבי מגורים בני 10 קומות. כיום מצויים במתחם 24 יחידות דיור ב-4 מבני מגורים בני 4 קומות, שיפונו לטובת הפרויקט החדש.
במסגרת התוכנית, שנערכה על ידי משרד יעקובוביץ אדריכלים, יוקצה שטח של כ-420 מ"ר לטובת הקמת מבנה ציבור בן 6 קומות שיכלול שימושים של חינוך, רווחה תרבות דת וקהילה. מתוך סך יחידות הדיור, כ-20% יהיו דירות קטנות בשטח של 75 מ"ר.
מתכנן מחוז תל אביב במינהל התכנון, אדריכל ארז בן אליעזר, הוסיף: "מדובר בתוכניות חשובות, המגדילות את היצע הדיור ברמת גן, לצד יצירת מגרשים ציבוריים אשר יתנו מענה לתוספת יחידות דיור, יחד עם הרחבת רחובות לכדי יצירת מרחב ציבורי איכותי להולכי רגל ורוכבי אופניים".