הביטוח הלאומי יעביר בימים הקרובים מקדמה של אלפי שקלים לפצועי המלחמה שהגיעו אל בתי החולים. המקדמה נועדה להביא לסיוע מיידי וללא בירוקרטיה לצרכים של הפצועים, שיהיה במקביל להמשך הטיפול של הביטוח הלאומי מול הנפגעים ובני משפחותיהם. המקדמה תועבר אוטומטית לחשבונות הבנק של הנפגעים.
רק במהלך השבת האחרונה, כשבוע לאחר פרוץ המלחמה, הועברה רשימה של משפחות החטופים לביטוח הלאומי, שאמון על הטיפול באזרחים (לא חיילי צה"ל) נפגעי פעולות טרור ובני משפחותיהם. בעקבות העיכוב בהעברת אותה רשימה של משפחות החטופים, רק כעת נערך הביטוח הלאומי למתן מענה ראשוני להם.
>> לסיפורים החשובים והמעניינים בכלכלה ובצרכנות - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו, האזינו לפודקאסט הכלכלי היומי "כסף חדש", וסמנו "כלכלה" בהתראות אפליקציית ynet
1 צפייה בגלריה
ביטוח לאומי בת"א
ביטוח לאומי בת"א
ביטוח לאומי בת"א

בשלב הראשוני, המקדמה שתועבר לפצועי המלחמה בבתי החולים תהיה בסך של 5,000 שקל להתארגנות ראשונית, ובמקביל הביטוח הלאומי יעביר מקדמה נוספת בין 3,500 שקל ל-6000 שקל, בהתאם למצב ולצורך המשפחה, במסגרת אגף השיקום של הביטוח הלאומי. כלומר, כל הפצועים שהגיעו אל בתי החולים יקבלו מקדמה לצרכים המיידים שלהם שיכולים להגיע ליותר מ-10,000 שקל. כאמור, המקדמות הן המענה המיידי במקביל להמשך הסיוע של הביטוח הלאומי מרגע הפגיעה ואילך.
שמות הפצועים הועברו אל הביטוח הלאומי ממשרד הבריאות ועובדי אגף האיבה והשיקום של הביטוח הלאומי הגיע אל מרבית הפצועים בבתי החולים, ביקרו, סייעו במתן זכויות והוצמד לכל אחד פקיד שיקום שהם יהיו איתו בקשר לצרכיהם.
כזכור, פגועי החרדה זכאים באופן מיידי לטיפול נפשי ראשוני במימון הביטוח הלאומי – עד 12 פגישות טיפוליות עם אנשי מקצוע מוסמכים לטיפולי טראומה (יאושרו טיפולים נוספים במידת הצורך). הטיפולים יכולים להיות מותאמים לילדים, יחידים, זוגות ומשפחות. אין צורך בשום פנייה אל הביטוח הלאומי או בהגשת תביעה - הביטוח הלאומי יוצר קשר באופן ייזום עם מרכזי החוסן והמרפאות הרפואיות הרלוונטיות, שמתעדכנות כל העת, וממן את הטיפולים. חשוב לציין, יש חשיבות לפנייה למרפאות החוסן ונפגעי החרדה כדי להחיל את ההכרה כנפגעי איבה בטיפולים עתידיים במקרה הצורך.
ירונה שלום, מ"מ מנכ"ל הביטוח הלאומי: "מרגע האסון, הביטוח הלאומי ועובדיו עובדים מסביב לשעון כדי להגיע אל כל הפצועים ולמשפחות השכולות למתן סיוע במצב קשה זה. במקביל, אנו פועלים מול משרדי הממשלה הרלוונטיים כדי לקדם מתווים ולהעניק מהידע המקצועי של הביטוח הלאומי לטובת קידום פעולות וחקיקה מותאמות למצב הייחודי והמלחמתי שבו אנו נמצאים".
שר העבודה, יואב בן צור: "תשלום מקדמות לפצועי המלחמה יביאו מזור כלכלי מיידי במקביל לליווי הנפשי לו דואג הביטוח הלאומי. המענה הזה הוא חלק מההבנה הכוללת שהמלחמה הזו היא אירוע שמדינת ישראל לא הכירה מעודה, בוודאי בהיבט האזרחי. אנו ערוכים כל העת להמשיך ולתת פתרונות בהתבסס על הצרכים שעולים מהשטח".
הביטוח הלאומי יעביר אלפי שקלים כמקדמה לכל פצועי המלחמה באופן אוטומטי
במהלך השבת הועברה רשימה של משפחות החטופים שעודכנו אל הביטוח הלאומי שנערך למתן מענה ראשוני
הביטוח הלאומי כמי שאמון על הטיפול באזרחים (לא חיילי צה"ל) נפגעי פעולות טרור ובני משפחותיהם החליט להעביר בימים הקרובים מקדמה של אלפי שקלים לפצועי המלחמה שהגיעו אל בתי החולים. המקדמה תביא לסיוע מיידי, ללא בירוקרטיה לצרכים של הפצועים שיהיה במקביל להמשך הטיפול של הביטוח הלאומי מול הנפגעים ובני משפחותיהם. המקדמה תועבר אוטומטית לחשבונות הבנק של הנפגעים. שמות הפצועים הועברו אל הביטוח הלאומי ממשרד הבריאות ועובדי אגף האיבה והשיקום של הביטוח הלאומי הגיע אל מרבית הפצועים בבתי החולים, ביקרו, סייעו במתן זכויות והוצמד לכל אחד פקיד שיקום שהם יהיו איתו בקשר לצרכיהם.
בשלב הראשוני, תועבר מקדמה בסך 5000 ₪ להתארגנות ראשונית, במקביל הביטוח הלאומי יעביר מקדמה נוספת בין 3500 ₪ ל-6000 ₪, בהתאם למצב ולצורך המשפחה, במסגרת אגף השיקום של הביטוח הלאומי. כלומר, כל הפצועים שהגיעו אל בתי החולים יקבלו מקדמה לצרכים המיידים שלהם שיכולים להגיע ליותר מ-10,000 ₪. כאמור, המקדמות הן המענה המיידי במקביל להמשך הסיוע של הביטוח הלאומי מרגע הפגיעה ואילך.
כזכור, פגועי החרדה זכאים באופן מיידי לטיפול נפשי ראשוני במימון הביטוח הלאומי – עד 12 פגישות טיפוליות עם אנשי מקצוע מוסמכים לטיפולי טראומה (יאושרו טיפולים נוספים במידת הצורך). הטיפולים יכולים להיות מותאמים לילדים, יחידים, זוגות ומשפחות. אין צורך בשום פנייה אל הביטוח הלאומי או בהגשת תביעה – הביטוח הלאומי יוצר קשר באופן ייזום עם מרכזי החוסן והמרפאות הרפואיות הרלוונטיות, שמתעדכנות כל העת, וממן את הטיפולים. חשוב לציין, יש חשיבות לפנייה למרפאות החוסן ונפגעי החרדה כדי להחיל את ההכרה כנפגעי איבה בטיפולים עתידיים במקרה הצורך.
במקביל, במהלך השבת הועברה רשימה של משפחות החטופים שקיבלו על כך הודעה – והביטוח הלאומי נערך למתן מענה ראשוני.
ירונה שלום, מ"מ מנכ"ל הביטוח הלאומי: מרגע האסון, הביטוח הלאומי ועובדיו עובדים מסביב לשעון כדי להגיע אל כל הפצועים ולמשפחות השכולות למתן סיוע במצב קשה זה. במקביל, אנו פועלים מול משרדי הממשלה הרלוונטיים כדי לקדם מתווים ולהעניק מהידע המקצועי של הביטוח הלאומי לטובת קידום פעולות וחקיקה מותאמות למצב הייחודי והמלחמתי שבו אנו נמצאים".
שר העבודה, יואב בן צור: "תשלום מקדמות לפצועי המלחמה יביאו מזור כלכלי מיידי במקביל לליווי הנפשי לו דואג הביטוח הלאומי. המענה הזה הוא חלק מההבנה הכוללת שהמלחמה הזו היא אירוע שמדינת ישראל לא הכירה מעודה, בוודאי בהיבט האזרחי. אנו ערוכים כל העת להמשיך ולתת פתרונות בהתבסס על הצרכים שעולים מהשטח".