הקלה לציבור בקבלת החזרי מס. רשות המיסים הודיעה היום (ב') כי השיקה שירות חדש באתר הרשות: מערכת להגשת בקשה מקוונת להחזר מס לשכירים, בשל מס עודף ששולם על ידם עבור כל שנת מס בנפרד.

המערכת החדשה מאפשרת לבצע את תהליך פתיחת התיק להחזר מס ולהגיש את הבקשה באופן מקוון מלא, במהלך רציף, בזמן אמת עבור שנות המס 2019 ו-2020. עבור 2021 ניתן יהיה להגיש אך הבקשה בתחילת השנה הבאה.
1 צפייה בגלריה
רשות המיסים
רשות המיסים
רשות המיסים
(ארכיון)
ברשות המיסים מדגישים כי חשיבותה של המערכת החדשה מתעצמת לנוכח ההערכה כי כמות הבקשות להחזר מס לשנת 2020 תגדל באופן משמעותי, בשל שנת הקורונה והתנודתיות בשוק העבודה בשנה זו.
פתיחת המערכת החדשה תקל באופן משמעותי על ציבור השכירים שכן, עד כה הוגשו מידי שנה כ-300 אלף בקשות להחזרי מס באופן ידני, אשר היה כרוך בהדפסת טופס להחזר מס לשכירים (טופס 135), מילוי השדות הרלוונטיים, צירוף כל המסמכים המאמתים ומסירת הטופס והמסמכים במשרדי מס הכנסה במסירה ידנית או באמצעות סריקתם למערכת לפניות הציבור באתר הרשות.
כעת, הגשת הבקשה המקוונת להחזר מס, באמצעות המערכת החדשה, נגישה יותר לציבור השכירים ולאחר פתיחת התיק להחזר ניתן לעבור מידית למערכת להגשת דו"חות שנתיים, שם נערכה התאמה מיוחדת להגשת בקשה להחזר מס לשכירים על ידי סימון השדות הרלוונטיים. ניתן להגיע למערכת החדשה דרך האזור האישי של הרשות או בבחירת השירות של החזר מס לשכירים באתר, לאחר תהליך הזדהות ורישום קצר בלבד.