החזרי מס להורים לילדים עם מוגבלות. באופן יזום תעביר רשות המיסים החזרי מס לכ-1,900 הורים לילדים עם מוגבלות שלא מימשו את זכאותם להקלה במס של 2 נקודות זיכוי. נודע שבקרוב יקבלו עוד אלפי הורים כספים במסגרת זו שהם לא ידעו שמגיעים להם ולא דרשו אותם.

רשות המיסים שולחת בימים אלה מכתבי זכאות להחזר מס להורים שבשנים 2015-2017 קיבלו גמלת ילד נכה מביטוח לאומי, שילמו מס הכנסה ולא מימשו את זכאותם להקלה במס של 2 נקודות זיכוי עבור הילד. מדובר בהנחה במס בסכום של כ-5,200 שקל בשנה.
1 צפייה בגלריה
רשות המיסים
רשות המיסים
רשות המיסים
(ארכיון)
לראשונה הורים אלו לא יידרשו לכל פעולה אקטיבית לצורך קבלת החזר המס והוא יועבר ישירות לחשבונם.
מהלך זה מתאפשר הודות לשיתוף פעולה בין מחלקת שומת פרט בחטיבת שומה וביקורת עם המוסד לביטוח לאומי לקבלת מידע באופן מקוון על הורים לילדים עם מוגבלות, המקבלים גמלת ילד נכה ולכן גם זכאים להקלה במס של 2 נקודות זיכוי. הרשות ביצעה עיבוד ממוחשב במטרה לאתר את ההורים ששילמו מס על הכנסתם אך לא נהנו מ-2 נקודות זיכוי.
בשלב הראשון פונה הרשות לכ-1,900 הורים שהגישו דו"חות שנתיים או בקשות להחזרי מס עבור השנים הללו, ודו"חותיהם נבדקו, אבל התברר שהם לא כללו בהם את זכאותם ל-2 נקודות זיכוי. החזר המס יבוצע בתום 30 ימים משליחת המכתבים, זהו פרק הזמן העומד לרשות הורים, שאינם מעוניינים בהטבה, להודיע לרשות כי הם מתנגדים לתיקון הדו"חות שלהם ולקבלת החזר המס. בהמשך תפנה הרשות לקבוצות נוספות של הורים לילדים עם מוגבלות בנוגע להחזרי מס.
החזר המס האוטומטי המבוצע כעת מצטרף לשורת מהלכים של הרשות למען הורים לילדים עם מוגבלות, דוגמת קבלת נקודות זיכוי עבור הילד ישירות מהמעסיק, ללא הצגת מסמכים מאמתים ורק באמצעות מילוי טופס 101 אצל המעסיק, ביטול כפל ועדות רפואיות לילדים עם לקות רפואית חמורה כך שיופיעו רק בפני ועדה של ביטוח לאומי ויוכלו ליהנות מהטבות מס המחייבות קביעת נכות רפואית של הילד כמו משיכת קופ"ג, רכישת נדל"ן ועוד.