(צילום: עידו ארז, ירון ברנר, שחר גולדשטיין)

ענקית הבידור וולט דיסני מוציאה מעל 100 אלף עובדים לחל"ת על רקע השלכות מגיפת הקורונה. כך מדווח היום (ב') אתר החדשות האמריקני ה-BBC. בבעלות החברה פארקי שעשועים ומלונות ברחבי ארה"ב, אירופה ואסיה.
עם זאת, החברה הודיעה כי תמשיך לספק ביטוח רפואי לעובדים שיוצאו לחל"ת, וקראה לעובדיה בארה"ב להגיש בקשה לקבלת סיוע ממשלתי, כחלק מחבילת התמריצים בגובה 2 טריליון דולר של הממשל.
דיסנילנד קליפורניה סגור דיסנילנד קליפורניה סגור
דיסנילנד קליפורניה סגור
(גטי אימג'ס)
על פי הדיווח, הפסקת תשלום המשכורות לכמחצית מהעובדים תחסוך לחברה 500 מיליון דולר בחודש. עבור הרבעון האחרון של 2019, הרווח התפעולי של דיסני בחטיבת פארקי השעשועים והתיירות עמד על 1.4 מיליארד דולר.
על אף הקשיים בחטיבת התיירות, מצבו של שירות הסטרימינג, דיסני פלוס, טוב בהרבה והוא השיג כבר 50 מיליון מנויים בחמשת החודשים מאז הושק.
יו"ר דיסני, בוב איגריו"ר דיסני, בוב איגר
יו"ר דיסני, בוב איגר
(שאטרסטוק)
בחודש שעבר הודיעה החברה כי היו"ר בוב איגר יוותר על שכרו בכל תקופת משבר הקורונה, בעוד המנכ"ל בוב צ'פאק ויתר על מחצית מהשכר שלו. איגר נחשב לאחד המנהלים המרוויחים ביותר בתעשיית הבידור האמריקאית, ובשנה שעברה, כשעוד כיהן כמנכ"ל, חבילת התגמולים שלו עמדה על 47.5 מיליון דולר.
מניית החברה נפלה ב-25% מאז החלה התפרצות הנגיף. עם זאת, לפי האנליסט גיץ' גרינפילד מ-BTIG, בחודש האחרון דיסני גייסה אג"ח והשיגה קווי אשראי חדשים שהותירו אותה עם ערימת מזומנים חדשה של 20 מיליארד דולר למקרי חירום. "הם יכולים להרשות לעצמם לא להוציא עובדים לחל"ת", הדגיש גרינפילד, אך הוסיף כי הפארקים והמלונות צפויים להישאר סגורים לעוד זמן מה.
בכל מקרה, גם לאחר פתיחתם מחדש של פארקי השעשועים, איגר העריך כי בדיקות חום למבקרים עשויות להפוך לחלק מהשגרה, לצד בדיקות התיקים בכניסה.