מקררים, מיקסרים, קונסולות וגם סתם טוסטרים: "בָּדוּק" - מדור בדיקות מוצרים שבוחן בכל פעם מוצר אחר ונותן לכם את דעתו. והפעם: תנור ה-Steak Master של Teka המבטיח טמפרטורת צלייה של 700 מעלות לטובת "הסטייק המושלם". מחיר: 6,500-5,799 שקל.
>> לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים בכלכלה - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו
3 צפייה בגלריה
ה-Steak Master של Teka
ה-Steak Master של Teka
ה-Steak Master של Teka
(צילום: יח"צ)
קשה לעשות סטייק טוב בבית סתם ככה, בלי להדליק מנגל. ניסיונות לצלות בתנור יניבו לעיתים קרובות בשר שמתייבש במקום להיות חרוך מבחוץ ועסיסי מבפנים. הבעיה היא באי-השגת אפקט הנקרא אפקט מייארד - בו סוכרים וחומצות אמינו מתקרמלים עם השומן כשהחום מספיק גבוה. והתנור הרגיל שלנו? לרוב לא מספיק חם בשביל זה.
התנור של Teka הוא קודם כל תנור עם כל הפיצ'רים הרגילים - טורבו, חום עליון ותחתון, בישול איטי, גריל רגיל ועוצמתי, חימום מהיר, תוכנית הפשרה וחום נמוך לאפיית פיצות ולחמים. בנוסף, לתנור יש גם פונקציית Hydroclean לניקוי עצמי עם קצת מים וחומר ניקוי. כל הפונקציות שניסינו עבדו נהדר, עם צליה אחידה. "אין טענות", כמו שאומרים. ההפעלה של התנור נעשית על ידי שתי חוגות מסורתיות אבל גם על ידי מסך טאצ' עם תצוגה ברורה ומוארת.
כשניגשנו להכנת הסטייק קודם כל נבהלנו מחוברות ההוראות. יש כמה וכמה, כשרק להכרת התנור יש שתיים - אחת נותנת הוראות בישול ואחת נותנת הוראות לתנור, ושתיהן מאוד מפורטות.
עם זאת, סריקה מהירה של החוברת המיועדת רק לבישול סטייקים, הראתה שאת הסטייק עצמו ניתן להכין בקלות כשהתנור ממש מסביר לך מה לעשות. מכיוון שנתח הבשר שבחרנו - אנטריקוט, ישב קודם במקרר, מתחילים עם חימום איטי של 20 דקות בתנור כדי שהסטייק יגיע לטמפרטורה שאחריה הצלייה תהיה מושלמת. ואז התנור מודיע לבחור בסוג הבשר לצלייה, כאשר האפשרויות נעות מסטייקים שונים, דרך סלמון ואווז ועד אפילו טטאקי.
אחר כך בוחרים את עובי הנתח ואיך רוצים שיהיה צלוי. מכניסים הנתח לתנור ותוך שניות התנור מגיע ל-700 מעלות. הנתח נח על רשת גריל שנותנת הפסים האהובים, אחרי שלוש דקות הופכים אותו (התנור מודיע) ואחרי עוד שתי דקות יש נתח שאשכרה אפשר לומר שהוא מושלם. בשר עסיסי, בלי ריחות העשן שנדרשים ממנגל.

פחות מתאים לפיצות

מה שכן, בגלל המתח הגבוה הנדרש לטמפרטורה של 700 מעלות, הטמרפטורה הגבוהה אפשרית רק ל-33 דקות ואז התנור חייב להתקרר, אז אין אפשרות לזרוק כל הזמן עוד סטייק ועוד סטייק. במקרה של התחממות יתר, התנור יודע לכבות את עצמו ויש גם נעילת ביטחון.
3 צפייה בגלריה
ה-Steak Master של Teka
ה-Steak Master של Teka
פחות מתאים לפיצות. ה-Steak Master
(צילום: יח"צ)
כשהוא לא בטמפרטורה הפסיכית הזו, התנור מגיע רק ל-250 מעלות. בהחלט מספק לכל פעולת אפיה ובישול, פרט לאפיית פיצות הדורשות 400 מעלות. אצלנו בבית זה היה מבאס כי אנחנו בעד פיצות והתאכזבנו לגלות שיש תנור שמתחמם מאוד, אבל לא יכול לשמור על טמפרטורה של מעל 250 לאורך זמן.
מבחינת עיצוב הוא שחור ויפה ובתוכו שי מסילות שמאפשרות הוצאה פשוטה ונוחה של כל פריט שנכנס לתוכו, גם כשהוא ב-700 מעלות חורכות.
המחיר של ה-Steak Master בהחלט גבוה, ולא בטוח שכל אחד צריך אותו, אבל אם נפשכם אוהבת סטייקים עד מאוד ואינכם רוצים את כל הווג'רס של מנגל, או שבכלל אין לכם איפה להחזיק אחד, התנור יספק את כל תאוותיכם.
הערה: המכשיר נבדק במשך כשבוע ועשויים להיות היבטים נוספים שלא עלו בבדיקה, בדגש על תקלות בשימוש לאורך זמן ועמידות המכשיר. בנוסף, הבדיקה נעשתה בדגש על המכשיר הסצפיפי וייתכנו אופציות זולות וטובות יותר בשוק בארץ או באתרים מחו"ל, אותן לא בחנו.