לא זמן לסרטים: אחרי שיציאת "לא זמן למות", הסרט ה-25 של ג'יימס בונד, נדחתה בחצי שנה בגלל נגיף הקורונה, אולפנים גדולים נוספים מצטרפים למגמה. אתמול (ה') דווח כי גם "מהיר ועצבני 9" מבית אולפני יוניברסל נדחה וייצא רק באפריל 2021. גם אולפני דיסני דחו את יציאת הלייב אקשן המצופה "מולאן" לתאריך לא ידוע, כמו גם את "המוטנטים החדשים" ואת סרט האימה Antlers בהפקת גיירמו דל-טורו.
האולפנים קיבלו את ההחלטה אחרי שנודע כי עוד ועוד בתי קולנוע ברחבי העולם סוגרים את שעריהם, וייתכן כי גם ארה"ב תנקוט בצעד דומה בקרוב. ההחלטה על "מולאן" היא המפתיעה ביותר. הסרט היה אמור לצאת ב-27 למרץ, הפרימיירה החגיגית שלו נערכה בתחילת השבוע ודיסני קיוו לפתיחה נאה של 85 מיליון דולר בפתיחה בצפון אמריקה למרות המצב. עכשיו כבר ברור שהם היו אופטימיים מדי.
במאית הסרט ניקי קארו פרסמה בחשבון את האינסטגרם שלה פוסט שמבשר על הדחייה: "אנחנו כל כך שמחים לחלוק את הסרט הזה עם העולם, אבל בהתחשב במצב שכולנו חווים, לצערנו, אנחנו חייבים לדחות את יציאת הסרט 'מולאן' לעכשיו. הלב שלנו עם כל מי שמושפע מהווירוס ואנחנו מקווים שרוח הלחימה של מולאן תמשיך להוות השראה עבור אלה שעובדים קשה כדי לשמור עלינו בטוחים".
2 צפייה בגלריה
וין דיזל
וין דיזל
וין דיזל
(מתוך "מהיר ועצבני" 8)
במקרה של "מהיר ועצבני 9", פרנצ'ייז שהכנסותיו תמיד התבססו על הקהל הבינלאומי, הדחייה לא מפתיעה כלל. הסרט היה אמור לצאת במאי הקרוב והוא נדחה בשנה שלמה. וין דיזל, כוכב הפרנצ'ייז, היה זה שדיווח על הבשורה ברשתות החברתיות: "אנחנו מרגישים את האהבה והציפייה שיש לכולכם לקראת הפרק הבא בסדרה, וזאת הסיבה שקשה לנו במיוחד לבשר לכם כי החלטנו לדחות את יציאת הסרט. בשלב זה, נעשה ברור שקהל המעריצים שלנו מסביב לעולם לא יוכל לצפות בסרט במאי הקרוב. על אף שאנחנו יודעים כמה זה מאכזב להמשיך לחכות, הצעד הזה התקבל מתוך מחשבה בראש ובראשונה על ביטחונם של כולם".
גם "מקום שקט 2", סרט ההמשך למותחן האימה בכיכובם של צמד השחקנים הנשואים, ג'ון קרסינסקי ואמילי בלאנט, הודיע על דחייתו. קרסינסקי, שגם מביים ומפיק את הסרט, פירסם פוסט בעמוד האינסטגרם ובו סיפר על הדחייה הבלתי נמנעת, אך לא ציין את תאריך היציאה החדש של הסרט, שהיה אמור להגיע לאקרנים ב-18 במרץ.
"מקום שקט 2" - טיזר
“לכל מעריצי 'מקום שקט', אחד הדברים שאני הכי גאה בו זה האופן בו אנשים תיארו את הסרט שלנו כסרט מהסוג שכולם צריכים לצפות בו ביחד. ובכן, בהתאם לנסיבות שממשיכות להשתנות בהתאם למה שקורה בעולם מסביבנו, עכשיו זה לחלוטין לא הזמן לעשות את זה. על אף שאנחנו מתרגשים בטירוף לקראת הצפייה שלכם בו, אני אחכה עם שחרור הסרט עד שכולם יוכלו לראות אותו ביחד".
דחיות אלה לא רק משפיעות על חשבון העובר ושב של האולפנים הגדולים, אלא גם משבשות לחלוטין את לוח היציאה הקולנועי שלעיתים מתוכנן כמה שנים מראש - כך שבהמשך נראה השלכות נוספות לדחיות אלה. הנגיף פוגע כמובן גם באירועי קולנוע, ואחרי ביטול פסטיבל SXSW גם פסטיבל טרייבקה בניו יורק נדחה למועד מאוחר יותר וייתכן כי יבוטל כליל. עכשיו השאלה הגדולה היא מה יעלה בגורלו של פסטיבל קאן, אירוע הקולנוע החשוב בעולם, שאמור להתקיים בחודש מאי בצרפת.