בהמשך להודעת הסגירה הזמנית של מסעדת הבראסרי בתל אביב, נודע היום (ד') ל-ynet כי שלושה עובדים של המסעדה התגלו כחולים מאומתים. בעת הזו נמצאים 19 עובדים של המסעדה בבידוד, כולל שלושת החולים המאומתים.
בשיחה שערכנו למסעדה - שנחשבת למוסד קולינרי בתל אביב - אמרה אחת העובדות: "משרד הבריאות לא דיבר איתנו ואנחנו לא יודעים כלום. אבל אני יכולה להגיד לך שחצי מהעובדים במסעדה קיבלו SMS להיכנס לבידוד והם בבידוד".
היה אצלכם חולה קורונה? "כנראה שכן, המצב מאוד מבלבל ואנחנו בעצמנו לא יודעים. כנראה שהיה כי חצי מהעובדים קיבלו SMS".
במסעדת הבראסרי אישרו את הפרטים אך סירבו להשיב מתי הייתה הפעם האחרונה שהעובדים שהתגלו כחולים היו במשמרת, ומתי בדיוק אובחנו. "כל הפרטים נמצאים במשרד הבריאות", מסרו.
תגובת המסעדה לדברים: "מצד אחד שלושה חולים (כולם בבידוד), מצד שני מבול של איכונים, סה"כ 19 מבודדים. אי אפשר להפעיל ככה מסעדה, לא ברמה תפעולית ובטח לא כשהמדינה מאלצת אותנו לשלם 19 משכורות כפולות ולא לוקחת חלק".
מסעדת בראסרי תל אביבמסעדת בראסרי תל אביב
מסעדת בראסרי תל אביב
(צילום: עמית מגל)
מוקדם יותר היום הודיעה מסעדת הבראסרי הממוקמת ברחוב אבן גבירול בתל אביב כי תסגור את שעריה, לראשונה זה 18 שנה. "עשרות עובדי בראסרי קיבלו איכון מהשב"כ והתבקשו להיכנס לבידוד", מסרה הבעלים, רותי ברודו, "אין לנו יכולת להפעיל את המסעדה בלעדיהם ואין לנו את היכולת לשלם עבור ימי הבידוד. אנחנו סוגרים ונפתח כשהמדינה תיתן לנו לנשום".