ל-ynet נודע כי תנועת חב"ד העולמית, בשיתוף רב איחוד האמירויות לוי דוכמן, יפתחו בימים הקרובים בית חב"ד לישראלים שיפעל בדובאי. מי שיתפעלו את המקום הם הרב לוי לויטין (23) ורעייתו נחמי (22), שיצאו היום לדובאי.
<< הכול על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו >>
הרב לויטין, בנו של שליח חב"ד בגבעת עדה, מכיר היטב את פעילות ה"שלוחים", וסייע במסגרת השירות הלאומי שלו לרשת בתי חב"ד בתאילנד. במשך השנים הוא טיפל באלפי פניות של ישראלים.
עדיין לא ידוע היכן ימוקם בית חב"ד, אך פתרון יימצא עד לסוף השבוע. למהלך יש אישור מהרשויות המקומיות, שמולן פועל רבה של איחוד האמירויות. הרב דוכמן מתגורר במדינה הערבית כבר 6 שנים – ומהווה גורם משמעותי להתפתחות החיים היהודיים במדינה.
2 צפייה בגלריה
 לוי ונחמי לויטין - בדרך לדובאי
 לוי ונחמי לויטין - בדרך לדובאי
לוי ונחמי לויטין - בדרך לדובאי
כחלק מפעילותו, מפעיל הרב דוכמן מערך שלם לכלל הגילאים, המאפשר ליהודים בדובאי לקיים אורח חיים יהודי לא פחות מאשר בירושלים או בפריז. בין היתר, פועל בית כנסת עם שלושה מנייני תפילות ביום, הוא מעביר שיעורי תורה, מפעיל תלמוד תורה וסיוע לקהילה, ומשמש גם כשליח חב"ד במדינה הערבית.

ישר לחנוכה

בעקבות הנהירה הגדולה של ישראלים לעסקים וטיולים באיחוד האמירויות הערביות, מאז הסכם השלום, החליט לאחרונה לפתוח במקום בית חב"ד מיוחד לישראלים. "מעולם לא היינו בדובאי ואנחנו נוסעים לשם באהבה גדולה כדי להפיץ את האור היהודי ולתת מענה לכל ישראלי באשר הוא", אומר הרב לויטין, "כפי שהורה לנו הרבי מלובביץ' שבכוחו ובשליחותו אנחנו נוסעים. זה נכון במיוחד כעת, ערב חג החנוכה".
הרב לויטין מוסיף כי "בחודש הקרוב צפויים להגיע לדובאי כ-40 אלף ישראלים, והמספר רק יגדל, כך שמצפה לנו עבודה רבה. המטרה שלנו היא לקיים סעודות שבת המוניות אך גם ביתיות וחמימות; שיעורי תורה - וכאמור סיוע בכל תחום. במקביל, מתהווה במדינה קהילה ישראלית, והיא תהיה חלק בלתי נפרד מאיתנו".
טבילת האש הראשונה, תרתי משמע, של הלויטינים – תהיה בחג החנוכה הקרוב: הם יסייעו לקהילה לקיים הדלקות נרות בחזית מסעדת "ארמני" הכשרה. יש לציין כי הרב דוכמן מונה בידי המדינה להקים ולתפעל את גוף הכשרות האמירתי – והוא מעניק כשרות לבתי מלון, מסעדות, שירותי הסעדה ומפעלים ברחבי המדינה.