אין מספיק נשים: לקראת הרכבה ואיוש המועצות הדתיות ברחבי הארץ יתקיים היום (ב') דיון בוועדה לקידום מעמד האישה בו יוצג דו"ח של מרכז המחקר והמידע של הכנסת. הדו"ח מציג כי ייצוג הנשים במועצות אלו נמוך באופן משמעותי מהגברים המכהנים בהן. << הכול על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו >> הדו"ח מתבסס על נתונים מתוך 51 מועצות דתיות ב-2019 שבהן כיהנו רק 56 נשים – 17% מכלל חברי המועצות. כך לדוגמא במועצה הדתית תל אביב-יפו כיהנה אישה אחת לעומת עשרה גברים, באשדוד אישה אחת לעומת שמונה גברים ובנתניה שתי נשים לעומת שבעה גברים. קראו עוד בערוץ היהדות: הצד האפל של הירח: 10 עובדות על הלבנה ביהדות ראש העיר באומן "לא לאפשר לחסידים להגיע בראש השנה" הבית בפלורידה עלה באש - ספר תורה בן מאה שנה חולץ ללא פגע | צפו בתיעוד
יש בארץ 130 מועצות דתיות הנותנות שירותים בתחומי כשרות, נישואין, קבורה עירובין ומקוואות. והן פועלות תחת המשרד לשירותי דת ובפיקוחו. מטרת המסמך היא להביא מידע על דרישת ייצוג הולם לנשים במועצות אלו בהתאמה לחוק הקובע כי בגוף ציבורי יינתן ביטוי הולם בנסיבות העניין לייצוגן של נשים.
1 צפייה בגלריה
 יו"ר לקידום מעמד האישה, הח"כ עודד פורר
 יו"ר לקידום מעמד האישה, הח"כ עודד פורר
יו"ר לקידום מעמד האישה, הח"כ עודד פורר
(צילום: עדינה ולמן/דוברות הכנסת)
"קידום מעמד האישה מתחיל במינוי נשים לכל המועצות הציבוריות במספר שווה לגברים", מסביר יו"ר הוועדה ח"כ עודד פורר שהזמין את דו"ח הממ"מ. "האחוזים הנמוכים של נשים שכיהנו במועצות הדתיות מחייבים אותנו לבחון ולוודא שעם הקמת ההרכבים מחדש, יעלה מספר הנשים בכל מועצה. הדיון בוועדה לקידום מעמד האישה ולשוויון מגדרי נועד על מנת להבהיר שאנחנו נוודא שהייצוג ההולם לנשים יתבצע ולא נמצא שוב מועצות דתיות לגברים בלבד, כפי שהיה עד היום".
אריאל מואב, מנהל המחלקה למדיניות ציבורית בארגון "עתים" הפועל לשיפור פני הממסד הדתי מוסיף כי "אנו רואים שוב ושוב כיצד ייצוג למגוון האוכלוסייה במועצות הדתיות, ובכלל זאת ייצוג הולם לנשים, משפר את שירותי הדת הניתנים במקום. "יש להביא למינוי מועצות דתיות נבחרות בכלל הרשויות המקומיות, ולעמוד על כך שהנחיית היועמ״ש תחול על שלושת הגופים שמרכיבים את המועצה הדתית, הרשות המקומית, השר לשירותי דת והרבנות המקומית, בכדי לייעל את התהליך ולהבטיח כי מינוי ההרכב לא יפסל. במקביל, יש לדאוג לתיקוני חקיקה שיצמצמו את תופעת הממונים למינימום ההכרחי בכדי להבטיח ייצוג הולם לנשים בכל מועצה דתית".