מאות ממתינים. אתמול בנתב"ג

קבינט הקורונה אישר הלילה במשאל טלפוני את ביטול חובת הבידוד במלוניות לחוזרים מחו"ל. השרים החליטו כי חוזר החייב בבידוד יוכל לקיים את הבידוד במקום בידוד אחר, אם ביצע בדיקת קורונה עם הגעתו.
אתמול (יום ג') הנחה שר הבריאות יולי אדלשטיין את בכירי משרדו לפעול לבטל בהקדם את בידוד המלוניות לשבים מחו"ל, מכל המדינות, בכפוף לבדיקת קורונה. "כל חוזר מחו"ל שרשאי להיכנס לארץ צריך לעשות בדיקה מיידית ולצאת לבידוד ביתי לשבועיים או לעשרה ימים אם יעשה בדיקה נוספת ביום התשיעי", הוא מסר. ההחלטה על ביטול התקנה מגיעה ברקע התלונות הרבות שהתקבלו מצד המבודדים.
‏סגן שר הבריאות יואב קיש עדכן בפרטים: "כל מי שיחזור מחו"ל יהיה חייב בבידוד. מי שייבדק בשדה ילך לבידוד בייתי. מי שלא יסכים להיבדק, יעבור לבידוד במלונית. מי שנמצא עכשיו במלוניות, אחרי בדיקה, יוכל לעבור לבידוד ביתי".
4 צפייה בגלריה
אחר הצהריים בנתב"ג : מאות ממתינים לועדת חריגים
אחר הצהריים בנתב"ג : מאות ממתינים לועדת חריגים
אתמול: עומסים בנתב"ג, מחאה במלוניות
4 צפייה בגלריה
יולי אדלשטיין
יולי אדלשטיין
הורה לבטל בהקדם את הבידוד במלוניות. שר הבריאות אדלשטיין
(צילום: אלכס גמבורג)
4 צפייה בגלריה
 בדיקת ynet: רוב הנוחתים מחו"ל ב נתב"ג לא הועברו למלוניות קורונה אינפו טיסות
 בדיקת ynet: רוב הנוחתים מחו"ל ב נתב"ג לא הועברו למלוניות קורונה אינפו טיסות
לפי בדיקת ynet
ביטול הבידוד מגיע לאחר שרק בשבוע שעבר החליטה הממשלה כי כל ישראלי שיחזור מחו"ל יישלח לבידוד במלונית. זאת במסגרת הניסיון למנוע את כניסת המוטציה החדשה של נגיף הקורונה שאובחנה במדינות בעולם, הראשונות שבהן היו בריטניה ודרום אפריקה.
עם זאת, מבדיקת ynet עלה כי בימים שעברו מאז ההחלטה לא התממשה במלואה - ורוב הנוחתים יוצאים משערי נתב"ג לבידוד בביתם. למעשה, מנתונים שהגיעו לידי ynet שלשום עלה כי רק 46% מהנוסעים נלקחו למלוניות של פיקוד העורף, ואילו רבים הצליחו לקבל בקלות פטור מוועדת החריגים של משרד הבריאות בנתב"ג.
הפגנת המבודדים במלונית בירושלים, אמש
(צילום: גלעד כהן)

ההחלטה עוררה ביקורת והתנגדות עזה בקרב הנוסעים. אמש מבודדי קורונה ששוהים במלון גראנד קורט בירושלים, בעקבות הנחיות הממשלה, יצאו ללובי המלון כדי למחות נגד התנאים שבהם הם לנים - שעות לאחר שגם מבודדים במלון לאונרדו ניסו לברוח מהמקום.
קודם לכן בשעות אחר הצהריים תועד בנתב"ג תור ענק של מאות ממתינים לוועדת החריגים - במטרה להתחמק מהגעה למלוניות.
פורסם לראשונה: 15:28, 29.12.20